«Μπλόκαρε» τον Παναθηναϊκό ο… άχαστος εκτός έδρας ΟΦΗ

Κυριακή, 31/10/2021 - 19:17

Παναθηναϊκός και ΟΦΗ έμειναν στο 0-0, στο παιχνίδι για την 8η αγωνιστική της φετινής Super League, στο «Απόστολος Νικολαΐδης».

To «τριφύλλι» μέτρησε δύο καλές φάσεις για να σκοράρει, με ένα σουτ του Ρούμπεν Πέρεθ στο 38’ και μια κεφαλιά του Καρλίτος στο 73’, αφού η πίεση του αντιπάλου του το αποδιοργάνωσε εντελώς, σε μεσοεπιθετικό επίπεδο.

Η κρητική ομάδα είχε τον έλεγχο σε όλο το ματς, με εξαίρεση ίσως το τελευταίο κομμάτι του, αλλά και τις ευκαιρίες να σκοράρει, όπως το δοκάρι του Γκαγέγκος στο 12ο λεπτό, την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λάμπρου στο 29’ και το επικίνδυνο σουτ του Μπαλογιάννη στο 59ο λεπτό.

Μετά την «λευκή ισοπαλία», ο Παναθηναϊκός έμεινε χωρίς νίκη για δεύτερη σερί αγωνιστική και πρώτη χωρίς να σκοράρει στο γήπεδό του, υποχωρώντας παράλληλα στην βαθμολογία του πρωταθλήματος.

Αντιθέτως, ο ΟΦΗ επέκτεινε το αήττητο σερί του στην Super League μακριά από το «Γεντί Κουλέ» σε τέσσερα παιχνίδια, αλλά και τρία διαδοχικά συνολικά.