Αθλητικά

Μπόατενγκ: «Θα ερχόμουν και με τα πόδια για να παίξω στην Μπαρσελόνα»

ΜΠΟΤΑΤΕΝΓΚ

Η Μπαρσελόνα αιφνιδίασε άπαντες με την απόφαση που πήρε να καλύψει το κενό στην επίθεση με τον Κέβιν-Πρινς Μπόατενγκ (μετά τη φυγή του Μουνίρ Ελ Χανταντί), με τον 31χρονο επιθετικό να δηλώνει πάντως τρισευτυχισμένος για τη μεταγραφή του από την Σασουόλο στους «μπλαουγκράνα» και να υπόσχεται πως θα βοηθήσει τη νέα του ομάδα.

«Είμαι λυπημένος που χρειάστηκε να αφήσω ένα σπουδαίο σύνολο αλλά ήταν μία ευκαιρία που δεν μπορούσα να την αφήσω να ξεφύγει. Θα ερχόμουν και με τα πόδια στην Βαρκελώνη για να παίξω στην Μπαρσελόνα, όχι μόνο με αεροπλάνο.

Είμαι πολύ ευτυχισμένος, όταν με ενημέρωσε ο μάνατζέρ μου, νόμιζα ότι ονειρευόμουν. Θα παίξω με τον Μέσι που είναι ο καλύτερος παίκτης του κόσμου και με τον Νο 1 μπόμπερ Σουάρες», τόνισε κατά την επίσημη παρουσίασή του ο Γκανέζος φορ, για να συμπληρώσει για τη νέα του ομάδα:

«Δεν ήρθα με την απαίτηση να παίζω βασικός επειδή εδώ υπάρχουν εκπληκτικοί παίκτες. Θέλω όμως να προσφέρω, με δεδομένο πως έχω μεγάλη εμπειρία.

Θα κρίνει ο προπονητής, ελπίζω ότι θα με διευκολύνει το γεγονός πως έχω παίξει στο ισπανικό πρωτάθλημα στο παρελθόν, φορώντας τη φανέλα της Λας Πάλμας.

Το ισπανικό πρωτάθλημα είναι το ωραιότερο στον κόσμο, επειδή εδώ παίζεται το καλύτερο ποδόσφαιρο. Ο ρόλος μου; Στην ηλικία μου, το "Νο 9" είναι τέλειο για μένα.

Πιστεύω όμως ότι με επέλεξαν επειδή έχω την ικανότητα να καλύπτω αρκετές θέσεις. Είμαι καλά από άποψη φυσικής κατάστασης, άλλωστε το περασμένο Σάββατο έπαιξα 90 λεπτά με την Σασουόλο».

Επόμενο άρθρο

Έκανε δικό της τον Οικονόμου η ΑΕΚ

Η «Ένωση» απέκτησε τα δικαιώματα του Έλληνα στόπερ από την Μπολόνια
22/01/2019 - 17:15

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ορίστηκαν οι ημιτελικοί του Champions League

Οι ημέρες διεξαγωγής των αγώνων που έχουν απομείνει για να μάθουμε το ζευγάρι του τελικού
18/04/2019 - 16:57

Ημιτελικά χωρίς Κριστιάνο; Δύο φορές σε 13 χρόνια!

Ο καλύτερος παίκτης του Champions League θα απουσιάσει για 2η φορά από τους «4» του θεσμού
17/04/2019 - 14:26

Συνεχίζουν να τρελαίνουν κόσμο τα «μωρά» του Άγιαξ-Άνετα η Μπάρσα (ΒΙΝΤΕΟ/ΦΩΤΟ)

Μπαρσελόνα και Άγιαξ είναι οι δυο ομάδες που πέρασαν στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ
16/04/2019 - 23:55

Ο μεταγραφικός στόχος του ΑΠΟΕΛ, Ομάρ Χανί εν δράσει (ΒΙΝΤΕΟ)

Πρόκειται για τεχνίτη με χαμηλό κέντρο βάρους ποδοσφαιριστή που αγωνίζεται στα «φτερά»
16/04/2019 - 09:21

Για την επικύρωση της πρόκρισης η Μπάρσα, λύνουν τις διαφορές τους στο Τορίνο

Μεγάλες αναμετρήσεις για τα προημιτελικά του θεσμού
16/04/2019 - 08:01

Τόσα αξιώνουν οι Ιορδανοί από τον ΑΠΟΕΛ για τον Ομάρ Χάνι

Νέα δημοσιεύματα από την γειτονική χώρα συνεχίσουν να διατηρούν στην επικαιρότητα το θέμα
15/04/2019 - 11:03

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ποιοί είναι οι νέοι ύποπτοι για το φόνο της Μary και την εξαφάνιση της Sierra;

Χειροπέδες σε 35χρονο & 30χρονο από την επαρχία Λευκωσίας που υπηρετούν στην Εθνική Φρουρά

Βουλή: Άναψαν τα αίματα με το Γερμανικό Ογκολογικό της Λεμεσού (ΒΙΝΤΕΟ)

Με τον πρόεδρο του κέντρου να λέει θα πάει μέσω δικαιοσύνης για τα δεδουλευμένα τους

Νέες αντιπαραθέσεις μεταξύ Ιατρών και ΟΑΥ για την ιδιωτική ιατρική (ΒΙΝΤΕΟ)

Την γνωμάτευση του Γενικού Εισαγγελέα ζητούν οι Ιδιώτες Ιατροί
Ελλάδα

Συνελήφθη ο Αλέξανδρος Λυκουρέζος για τη "μαφία των φυλακών"

Του πέρασαν χειροπέδες έξω από ξενοδοχείο στην Πλατεία Συντάγματος

Τουρκικά F-16 παρενόχλησαν το ελικόπτερο που επέβαινε ο Αρχηγός του ΓΕΣ (ΒΙΝΤΕΟ)

Παραβίασαν τον εναέριο χώρο και καταδιώχθηκαν από ελληνικά μαχητικά

Νεκρό σε κάδο σκουπιδιών εντοπίστηκε νεογέννητο βρέφος

30χρονη φέρεται να γέννησε και να πέταξε το μωρό της
Διεθνή

Αγοράκι στην Ιταλία γεννήθηκε δύο μήνες μετά τον δίδυμο αδελφό του

"Είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζουμε ένα περιστατικό αυτού του είδους"

Μποτσουάνα: Εξορύχθηκε το μεγαλύτερο μπλε διαμάντι της χώρας

Αποτελεί μια εξαιρετική ανακάλυψη σε αυτή τη χώρα της Αφρικής

tv news

Οι «24 ΩΡΕΣ» σ’ ένα αγιοταφίτικο οδοιπορικό στους Αγίους Τόπους αυτό το Σάββατο

Α’ Μέρος: Από τον Άγιο Γεράσιμο στην έρημο του Ιορδάνη...μέχρι και στον Ιορδάνη Ποταμό...
Alpha TV Κύπρου

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Η Κάτια προχωράει το σχέδιο της δολοφονίας της Μαρίνας...

Η Σοφία ζητάει από τη Ρία να κρατήσει τον Δημήτρη μακριά τους... Παρασκευή:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 19/04/2019 - 09:30DEAL