Αθλητικά

«Μπορεί να παίζει μέχρι τα 44 ο Μπουφόν»

Στο τέλος της φετινής σεζόν ο Τζιανλουίτζι Μπουφόν θα είναι 42 ετών και πολλοί θεωρούν ότι αυτή θα είναι η τελευταία του χρονιά στα ποδοσφαιρικά γήπεδα. Τη γνώμη αυτή δεν συμμερίζεται ωστόσο ο ατζέντης του, Σιλβάνο Μαρτίνα, ο οποίος εξέφρασε την πεποίθησή ότι ο πελάτης του μπορεί να αγωνιστεί για άλλα δύο χρόνια.

«Νομίζω ότι θα έχει ευκαιρίες να παίξει αυτή τη σεζόν και πιστεύω ότι μπορεί να παίξει για άλλα δύο χρόνια, να συνεχίσει μέχρι την ηλικία των 44 ετών», δήλωσε ο Ιταλός.

Όσο για την επιστροφή του Μπουφόν στη Γιουβέντους, ο μάνατζέρ του είπε: «Ήταν η σωστή κίνηση, επειδή είναι ακόμα ανταγωνιστικός και δυνατός».

Ο Μαρτίνα σχολίασε, τέλος, και την πιθανότητα να ασχοληθεί ο σπουδαίος τερματοφύλακας με την προπονητική, όταν «κρεμάσει» τα γάντια του: «Εγώ προσωπικά τον έχω συμβουλέυσει να εκπαιδευτεί όταν αποσυρθεί, καθώς νομίζω ότι θα μπορούσε να δώσει όλο του τον εαυτό σε αυτό το ρόλο. Νομίζω ότι θα το απολαύσει».

Επόμενο άρθρο

Με αλλαγές κόντρα στη Βοσνία η Εθνική Ελλάδος

Ο Ολλανδός τεχνικός της «γαλανόλευκης» προχώρησε σε αλλαγές
15/10/2019 - 15:43

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αποσύρονται από τους Ολυμπιακούς Αγώνες Καναδάς και Αυστραλία

Προς ματαίωση το Προολυμπιακό Τουρνουά μπάσκετ που θα συμμετείχε και η Ελλάδα
23/03/2020 - 08:36

Τα... κρεμάει ο Σκέμπρι (ΦΩΤΟ)

Βάζει τέλος στην καριέρα του ο πρώην άσος της Ομόνοιας και του Απόλλωνα
09/03/2020 - 14:46

Παντίλιμον: «Απ’ όσα έχω ακούσει το πλάνο πάει καλά» (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι δηλώσεις του Ρουμάνου τερματοφύλακα της Ομόνοια ενόψει πλέι οφ
05/03/2020 - 11:24

Δίνει νέο συμβόλαιο στον Τερ Στέγκεν η Μπαρσελόνα

Θέλει να «δέσει» για πολλά χρόνια ακόμα τον Γερμανό στην Καταλονία
05/03/2020 - 11:17

Για πρώτη φορά ομάδα τέταρτης κατηγορίας στη Γερμανία στα ημιτελικά κυπέλλου

Ήρωας ο τερματοφύλακας της Σααρμπρίκεν καθώς έστειλε την ομάδα του στους «4»
04/03/2020 - 13:58

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Θετικός στον κορωνοϊό ασθενής στη Μονάδα Αιμοκάθαρσης του Νοσοκομείου Πάφου

Θα επανελεγχθούν ασθενείς και επαγγελματίες υγείας

Τελικά πόσο αντέχει ο κορωνοϊός στις επιφάνειες; (BINTEO)

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις και να κάνεις μετά το τέλος μιας εξόδου από το σπίτι

Θετικός σε μεταθανάτιο τεστ κορωνοϊού 75χρονος στην Επαρχία Λάρνακας

Αναστάτωση στον Δήμο Αραδίππου λόγω των φαινομένων απειθαρχίας στα μέτρα
Ελλάδα

Στους 38 οι νεκροί στην Ελλάδα

Έξι άνθρωποι έχασαν τη ζωή τους το τελευταίο εικοσιτετράωρο

Επεκτείνεται η αναστολή λειτουργίας καταστημάτων στην Ελλάδα

Τι ορίζεται στη νέα Κοινή Υπουργική Απόφαση

Στους 37 οι νεκροί από τον κορωνοϊό στην Ελλάδα

Καταγράφηκαν 5 νέοι θάνατοι εντός ενός εικοσιτετραώρου
Διεθνή

Νεκρός βρέθηκε ο Υπουργός Οικονομικών της Έσσης

Ο ξαφνικός θάνατος του Σέφερ «μας έχει αφήσει θλιμμένους και εμβρόντητους»

Οι εκτιμήσεις των Βρετανών για την χρονική διάρκεια της κρίσης του κορωνοϊού

Πότε εκτιμούν ότι η ζωή θα επιστρέψει πίσω στην κανονικότητα

Έχασε τη μάχη με τον κορωνοϊό ο πρώην ΥΠΟΙΚ της Γαλλίας (ΒΙΝΤΕΟ)

"Ήταν κάτι παραπάνω από φίλος, ένα ξεχωριστό πρόσωπο"

tv news

«Kitchen Lab» με τον Άκη Πετρετζίκη! Καθημερινά με νέες πεντανόστιμες συνταγές!

Ο Άκης ανοίγει το εργαστήρι μαγειρικής του, τον χώρο όπου γεννιούνται γεύσεις!
Alpha TV Κύπρου

«Έρωτας μετά» Ένα δυνατό ερωτικό θρίλερ έρχεται καθημερινά στον Alpha Κύπρου

Ένα παρελθόν γεμάτο μυστικά και πάθη και ένα παρόν που ψάχνει απαντήσεις...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 30/03/2020 - 01:00WORLD PARTY