Νέα νίκη για τον Εθνικό που επέστρεψε δυναμικά στα... «σαλόνια» (ΒΙΝΤΕΟ)

ΕΘΝΙΚΟΣ

Ο Εθνικός με δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε της Νέας Σαλαμίνας με 2-0 και έδειξε για ακόμη ένα παιχνίδι πως επέστρεψε με δυναμικό τρόπο στα «σαλόνια» της πρώτης κατηγορίας. Τα γκολ για την ομάδα του Γιώτη Εγκωμίτη πέτυχαν οι Μιγκελίτο και Κονέ στο 51’ και 57΄ αντίστοιχα.

Από την άλλη η Νέα Σαλαμίνα ηττήθηκε για ακόμη ένα παιχνίδι έχοντας μόλις τρεις βαθμούς σε τέσσερις αγώνες.

Οι σημαντικότερες στιγμές του αγώνα:

Α ημίχρονο:

28΄Μεγάλη φάση για την Νέα Σαλαμίνα με τον Κίνγκσλεϊ ο οποίος έκανε το σουτ με τον Γκλομπάρτ να διώχνει.

31΄Ευκαιρία για τον Εθνικό με τον Μιγκελίτο. Ο Πορτογάλος έπιασε την κεφαλιά εντός περιοχής όμως η μπάλα πήγε πάνω στον Βεσελόσκι.

32΄Ατομική ενέργεια από τον Ελουντού, έκανε το σουτ, δύσκολα σε κόρνερ ο Μπογκαντίνοφ.

Β΄ ημίχρονο:

51΄ΓΚΟΛ για τον Εθνικός με τον Μιγκελίτο , 1-0 με τον Πορτογάλο να σουτάρει εν κινήση εκτός περιοχής και να νικάει τον Βεσελόφσκι.

57΄δεύτερο γκολ για τον Εθνικο. Σουτ του Κονέ από πλάγια θέση, αιφνιδιάστηκε ο Βεσελόφσκι και δεν μπόρεσε να διώξει στην κλειστή του γωνία με την μπάλα να καταλήγει στα δίκτυα της ομάδας του.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Μπογκαντίνοφ, Ευσταθίου (80΄Χριστοφή) Γκλομπάρτ, Φοινίρης, Μιγκελίτο, Κουντόβιακ, Μαρκόφσκι, Κοστόφσκι, Κυπριανού, Παπαγεωργίου (50΄Χαραλάμπους) Κονέ (86΄Ι. Μαρκόσκι)

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Βεσελόφσκι, Σέζαρ, Νουρ, Μαριάνοβιτς, Κίνγκσλεϊ, Κωστή (73΄Σίμπσον) Λαμπότ (85΄Σιαθάς) Χριστοφόρου, Τιστέλ, Κορέια, Ελουντού (67΄Κορντέιρο)

Τρένο δίχως φρένο η «αρμάδα» της Λίβερπουλ, επικράτησε και της Τσέλσι

Η Λίβερπουλ έκανε το 6/6 στο πρωτάθλημα και δείχνει πως είναι έτοιμη για τον μεγάλο στόχο
22/09/2019 - 20:29