Αθλητικά

Νέο «χτύπημα» Ουζόχο:«Είμαι μέσα σε μια κατάσταση που είναι μεγαλύτερη από μένα»

ΦΡΑΝΣΙΣ ΟΥΖΟΧΟ

Ο τερματοφύλακας της Ανόρθωσης Φράνσις Ουζόχο είναι στο προσκήνιο της επικαιρότητας εδώ και αρκετό καιρό με την πολύκροτη υπόθεση του δελτίου υγείας του. Ο Νιγηριανός μετά τις αποκλειστικές δηλώσεις του στο δελτίο ειδήσεων του Alpha Κύπρου, μίλησε εκ νέου σε μέσο της χώρας του. 

Αναλυτικά όσα δήλωσε: 

«Είμαι μέσα σε μια κατάσταση που είναι μεγαλύτερη από μένα και δεν είμαι σίγουρος με πιο τρόπο μπορώ να το χειριστώ. Εγώ είχα ζητήσει από την Ντεπορτίβο να πάω δανεικός ώστε να παίζω πιο συχνά και να είμαι έτοιμος για το AFCON.

Έφτασα με καλές προσδοκίες και στο πρώτο παιχνίδι έδειξα τις ικανότητές μου. Τώρα ζω μια κατάσταση που δεν έχει να κάνει μαζί μου. Έπαιξα σε ένα αγώνα και το επόμενο που έγινε ήταν να ακούω πράγματα για έγγραφα και να με καλεί η αστυνομία.

Στην πολύ σύντομη καριέρα μου ποτέ δεν έζησα κάτι τέτοιο, είμαι πολύ συγχυσμένος. Θέλω οι Νιγηριανοί να ξέρουν ότι προσωπικά δεν έκανα κάτι λάθος και θα εκτιμούσα την στήριξή τους σε αυτό το σημείο. Αυτό δεν έχει να κάνει καθόλου μαζί μου με κανένα τρόπο αλλά πιστεύω ότι ο Θεός θα με βοηθήσει να το περάσω».

Επόμενο άρθρο

Τα ζευγάρια της φάσης των «16» του Europa League

Ολοκληρώθηκε η κλήρωση και έγιναν γνωστά τα ζευγάρια της διοργάνωσης
22/02/2019 - 14:17

ΣχετικέςΕιδήσεις

Λαφράνς: «Ανοησίες ότι έκλεισα στον ΑΠΟΕΛ»

Αποκαλυπτικός ο αμυντικός της ΑΕΛ σε δηλώσεις του, σχετικά με το μέλλον αλλά και γενικώς
23/05/2019 - 18:46

Σοφοκλέους: «Με Τόρες και Μπενίτεθ, δεν χάναμε το πρωτάθλημα»

Ο πρόεδρος της ΑΕΛ, Ανδρέας Σοφοκλέους, έκανε τον δικό του απολογισμό της σεζόν
23/05/2019 - 13:32

Ντόσα: «ΑΕΛ λαός κύπελλο ρε» (ΒΙΝΤΕΟ)

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο αρχηγός της ΑΕΛ στη κάμερα του Alpha
22/05/2019 - 22:02

Μακρής: «Ήταν ιδιαίτερο παιχνίδι για μένα» (ΒΙΝΤΕΟ)

Αν και ανήκει στον ΑΠΟΕΛ πανηγύρισε έξαλλα τον πρώτο του τίτλο κυπέλλου με την ΑΕΛ
22/05/2019 - 21:54

Κέρκεζ: «Το είχα μέσα μου από τότε με την Πέγεια» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα δήλωσε ο προπονητής της ΑΕΛ μετά την νίκη στον τελικό
22/05/2019 - 21:47

Σοφοκλέους: «Να ξεδιψάσει αυτός ο κόσμος» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα δήλωσε ο πρόεδρος της ΑΕΛ στη κάμερα του Alpha
22/05/2019 - 21:43

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Παράλληλες έρευνες σε Λίμνη Μεμί και Κόκκινη Λίμνη (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Διευθυντής της Πυροσβεστικής στον Alpha για την πορεία των ερευνών

Αποκαταστάθηκε πλήρως η πετρελαϊκή ρύπανση στη θαλάσσια περιοχή Λεμεσού (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι αναφέρει ο Προϊστάμενος Ναυτικής Υπηρεσίας Τμήματος Αλιείας

Και η Κύπρος στη μάχη με τις φλόγες στο Ισραήλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε συνεχή επικοινωνία Υπουργεία Εξωτερικών Κύπρου-Ισραήλ, ενώ δεν αποκλείεται νέα αποστολή
Ελλάδα

Ελλάδα: Χειροπέδες σε μάνα και γιο για χασισοφυτία

Εντοπίστηκαν στο στάβλο τους 61 δενδρύλια ενώ είχαν σκοπό να φυτέψουν πολύ περισσότερα

Tρίχρονο αγγελούδι ξεψύχησε στο δρόμο για το νοσοκομείο

Αντιμετώπιζε προβλήματα υγείας και νοσηλευόταν στο Παίδων

Ολλανδός τουρίστας βρέθηκε νεκρός σε δωμάτιο ξενοδοχείου

Μέλη της οικογένειάς του τον εντόπισαν αναίσθητο..
Διεθνή

Με βουρκωμένα μάτια παραιτήθηκε η Τερέζα Μέι (ΒΙΝΤΕΟ)

Πότε θα ανακοινωθεί ο διάδοχος της για την ηγεσία των Συντηρητικών και την Πρωθυπουργία

Η Κίνα "εκμηδενίζει" τις αποστάσεις (ΦΩΤΟ)

Το νέο τρένο που φτάνει την ταχύτητα των 600 χιλιομέτρων την ώρα

tv news

Ο Πούμπουρας έρχεται να αποδείξει ότι οι κυπριακές ρίζες του δεν είναι τυχαίες!

«Παράδοση Κατ’ Οίκον» Με την Βασιλική Χατζηαδάμου αυτή την Κυριακή στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Σκόνη θανάτου, γραπτά κείμενα μελλοθάνατων και κραυγές χήρων και ορφανών

Oι«24 Ώρες»αποκαλύπτουν το θανατικό που έπληξε την Πλατανιστάσα αυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 25/05/2019 - 07:0060' ΕΛΛΑΔΑ