Αθλητικά

Νέο «χτύπημα» Ουζόχο:«Είμαι μέσα σε μια κατάσταση που είναι μεγαλύτερη από μένα»

ΦΡΑΝΣΙΣ ΟΥΖΟΧΟ

Ο τερματοφύλακας της Ανόρθωσης Φράνσις Ουζόχο είναι στο προσκήνιο της επικαιρότητας εδώ και αρκετό καιρό με την πολύκροτη υπόθεση του δελτίου υγείας του. Ο Νιγηριανός μετά τις αποκλειστικές δηλώσεις του στο δελτίο ειδήσεων του Alpha Κύπρου, μίλησε εκ νέου σε μέσο της χώρας του. 

Αναλυτικά όσα δήλωσε: 

«Είμαι μέσα σε μια κατάσταση που είναι μεγαλύτερη από μένα και δεν είμαι σίγουρος με πιο τρόπο μπορώ να το χειριστώ. Εγώ είχα ζητήσει από την Ντεπορτίβο να πάω δανεικός ώστε να παίζω πιο συχνά και να είμαι έτοιμος για το AFCON.

Έφτασα με καλές προσδοκίες και στο πρώτο παιχνίδι έδειξα τις ικανότητές μου. Τώρα ζω μια κατάσταση που δεν έχει να κάνει μαζί μου. Έπαιξα σε ένα αγώνα και το επόμενο που έγινε ήταν να ακούω πράγματα για έγγραφα και να με καλεί η αστυνομία.

Στην πολύ σύντομη καριέρα μου ποτέ δεν έζησα κάτι τέτοιο, είμαι πολύ συγχυσμένος. Θέλω οι Νιγηριανοί να ξέρουν ότι προσωπικά δεν έκανα κάτι λάθος και θα εκτιμούσα την στήριξή τους σε αυτό το σημείο. Αυτό δεν έχει να κάνει καθόλου μαζί μου με κανένα τρόπο αλλά πιστεύω ότι ο Θεός θα με βοηθήσει να το περάσω».

Επόμενο άρθρο

Τα ζευγάρια της φάσης των «16» του Europa League

Ολοκληρώθηκε η κλήρωση και έγιναν γνωστά τα ζευγάρια της διοργάνωσης
22/02/2019 - 14:17

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κέπα: «Μέχρι και η Λίβερπουλ έχασε στην πρεμιέρα»

Μίλησε για τη δυσκολία του Champions League ο τερματοφύλακας της Τσέλσι
18/09/2019 - 14:09

Πατέρας Νάσου: «Τον έστειλα να δει τον ΠΑΟΚ και μου τον έφεραν νεκρό»

Ο πατέρας του άτυχου συμπατριώτη μας, Νίκος, ξεσπά με δηλώσεις που έκανε
18/09/2019 - 12:34

Πετρίδης: «Μη πιπιλούμε και λέμε ότι κακώς η ΚΟΠ έβαλε τα παιχνίδια Ιανουάριο»

Όσα δήλωσε ο Πρόεδρος των «γαλαζοκιτρίνων» στη παρουσίαση του χορηγού
16/09/2019 - 14:30

«Περιμένω δύσκολο παιχνίδι, αλλά είναι εκείνοι που πρέπει να ανησυχούν» (ΒΙΝΤΕΟ)

Δηλώσεις παραχώρησε στην κάμερα της επίσημης Ομόνοιας ο ποδοσφαιριστής της ομάδας Λούτφνερ
13/09/2019 - 11:46

Μπεργκ: «Mπορούμε να κάνουμε διάφορα πράγματα….θα δείτε την Κυριακή» (BINTEO)

Δηλώσεις στην επίσημη κάμερα της Ομόνοιας έκανε ο προπονητής της ομάδας
12/09/2019 - 12:05

Μέσι: «Δεν ξέρω αν η Μπαρσελόνα έκανε τα πάντα για τον Νεϊμάρ»

Ο Αργεντινός παραχώρησε συνέντευξη στην Sport και φυσικά... έβγαλε είδηση
12/09/2019 - 09:06

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τι ξεκαθαρίζει το Υπ. Παιδείας για τα προγράμματα Αλφαβητισμού

Καλεί τους εμπλεκόμενους φορείς να στηρίξουν την προσπάθεια αναβάθμισης

"Eπεισόδιο" ανάμεσα σε κυνηγούς και ακτιβιστές στο Παραλίμνι (BINTEO)

Εικόνες από την άγρια καταδίωξη μελών περιβαλλοντικής οργάνωσης

Τροχαίο ατύχημα στον αυτοκινητόδρομο, στο ύψος των Λατσιών

Οδηγός απώλεσε τον έλεγχο του οχήματός του - Στο σημείο μέλη της Αστυνομίας
Ελλάδα

Μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου οι ηλεκτρονικές εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών

Δεν χρειάζεται η κατάθεση δικαιολογητικών ή η φυσική παρουσία των επιτυχόντων

Υπ. Παιδείας: Καταργεί την αναγραφή θρησκεύματος στα πιστοποιητικά σπουδών

Η Υπουργός δήλωσε ότι στόχος είναι να καλλιεργεί ένα περιβάλλον χωρίς αποκλεισμούς

"Κλείδωσε" η συνάντηση Μητσοτάκη - Τραμπ στη Νέα Υόρκη

Θα συναντηθούν στο περιθώριο της Γενικής Συνέλευσης του ΟΗΕ
Διεθνή

Φόρεσαν χειροπέδες στον ένοπλο που απειλούσε να ανατινάξει γέφυρα στο Κίεβο

Η αστυνομία είχε χαρακτηρίσει "προετοιμασία τρομοκρατικής επίθεσης" την ενέργειά του

Δήμαρχος στη Γαλλία υποχρεώνει τους κατοίκους της πόλης να είναι χαρούμενοι

Τους απαγορεύει να ακούν λυπητερή μουσική ή να διαβάζουν βιβλία με κακό τέλος

Τραμπ: «Η έσχατη επιλογή μας με το Ιράν είναι να πάμε σε πόλεμο»

Για "οικονομική τρομοκρατία"​​​​​​​ κάνει λόγο ο επικεφαλής της ιρανικής διπλωματίας

tv news

«Η Φαμίλια» Β’ Κύκλος με...μαφία, νονά και κουφέτα γάμου, έρχεται στον Alpha!

Το αψυχολόγητο ζεύγος «Χατζηβασιλείου» παντρεύεται ξανά...Πρεμιέρα Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Στείλτε και εσείς τη δική σας ιστορία, για να ετοιμάσουμε μία μοναδική έκπληξη!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 19/09/2019 - 06:00KITCHEN LAB