Νίκη με ανατροπή για την ΑΕΛ κόντρα στον Εθνικό

Σάββατο, 10/8/2019 - 20:59

Η ΑΕΛ σε φιλικό αγώνα ο οποίος διεξήχθη στο Τσίρειο στάδιο επικράτησε με 3-1 του Εθνικού.

Ο Ντούσαν Κέρκεζ έδωσε ευκαιρία σε αρκετούς ποδοσφαιριστές ενώ από την πλευρά του Εθνικού η νεοφώτιστη ομάδα έδειξε αρκετά καλό πρόσωπο.

Τα γκολ του αγώνα:

Στο 22΄ ο Εθνικός άνοιξε το σκορ με τον Κοστόφσκι.

Η ΑΕΛ κατάφερε μέσα σε δυο λεπτά να φέρει τα πάνω κάτω και λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (42΄-43΄) κατάφεραν να σκοράρουν δις, αρχικά με τον Χουράδο με ψηλοκρεμαστό σουτ και ακολούθως με τον Μαρκόφσκι.

Στο 57΄ η ΑΕΛ πέτυχε και τρίτο γκολ και πάλι με τον Χουράδο μετά από εκτέλεση κόρνερ!

ΑΕΛ: ΑΕΛ: Βοζίνια, Νιλς (Κυριακου), Τεξέιρα (Ράσο), Γκοντάλ (Μουστάκης), Γκαζτανάγια, Γουήλερ (Παντελή) Νταβόρ (Τόρες), Γερολέμου (Γκαζαριαν),Αγκάνοβιτς (Ανταμοβιτς), Μαρκόσκι (Αβρααμ) , Χουράδο (Καρλος)

ΕΘΝΙΚΟΣ: Μπογκατίνοφ, Γλομπάρντ, Φοινίρης, Χαραλάμπους, Κουντόμπιακ, Μαρκόσκι, Κοστόφσκι, Κυπριανού, Χριστοφή, Ίλια Μαρκόσκι, Κονέ