Νικηφόρο και το δεύτερο φιλικό του Άρη στη Λετονία

Τετάρτη, 29/6/2022 - 18:51

Φιλική νίκη με σκορ 3-1 κόντρα στη Σκάνστες, ομάδα β' κατηγορίας της Λετονίας, πήρε ο Άρης.

Η ομάδα της Λεμεσού επικράτησε και στο δεύτερο «τεστ», εκεί όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο προετοιμασίας.

Σικόρσκι (70') και Σούρσκι (83') οι σκόρερ για την «ελαφρά ταξιαρχία», ενώ το άλλο τέρμα προήλθε από αυτογκόλ του αντιπάλου.

Ο Αλεξέι Σπιλέφσκι δοκίμασε και σε αυτό το ματς διάφορα πράγματα, σε ότι αφορά το τακτικό κομμάτι, ενώ παρέταξε ξανά δύο διαφορετικές ενδεκάδες, μια για κάθε ημίχρονο.

Η ενδεκάδα του πρώτου ημιχρόνου: Παπαστυλιανού, Μουσούντα, Γιαμπλόνσκι, Ντεντέ-Λομ, Πηλέας, Μανού, Πάνκοφ, Ιωσηφίδης, Ντζαβέ, Σπόλιαριτς, Καρλίτος.

Η ενδεκάδα του δεύτερου ημιχρόνου: Σωφρονίου, Γιαγκό, Καζού, Μπρόρσον, Ντελμίρο, Σζόκε, Μπράουν, Στρούσκι, Μαγιαμπέλα, Σλόγκαρ, Σικόρσκι.