Ντεμπούτο Μπέζιακ στο φιλικό του ΑΠΟΕΛ

Πέμπτη, 24/1/2019 - 13:34

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το φιλικό ανάμεσα σε ΑΠΟΕΛ και Ούραλ, που έγινε το πρωί της Πέμπτης (24/01) στο κεκλεισμένων των θυρών ΓΣΠ. Τελικό αποτέλεσμα 2-2, με τον ΑΠΟΕΛ να πετυχαίνει ανατροπή, που όμως δεν κράτησε.

Ο Πάολο Τραμετζάνι έδωσε την ευκαιρία σε αρκετούς νεαρούς και ρεζέρβες, προκειμένου να τους δει αγωνιζόμενος, ενώ ανεπίσημο ντεμπούτο έκανε ο Ρομάν Μπέζιακ, που πέρασε ως αλλαγή στο Β' μέρος και αγωνίστηκε για 30 περίπου λεπτά. Τα γκολ για τους «γαλαζοκίτρινους» σημείωσαν οι Αρτυματάς (33') και Κατσαντώνης (72'), με την Ούραλ να ανοίγει το σκορ στο 31' και να ισοφαρίζει στο 90'.

Ο ΑΠΟΕΛ ξεκίνησε το παιχνίδι με τους Ρόμο, Ρουέδα, Καρλάο, Μιλάνοβ, Αντωνίου, Γκέντσογλου, Αρτυματά, Κασίνι, Αρτεμίου, Εφραίμ και Αλωνεύτη, ενώ κατά τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου πέρασαν οι Μπέζιακ, Κατσαντώνης, Καραγιάννης, Κούκου, Θεοδουλίδης (Τ), Σωκράτους, Παπαδόπουλος και Χαραλάμπους.