Αθλητικά

Ο Βαζέχα βάζει... γκολ για τον μικρό Παναγιώτη-Ραφήλ (ΦΩΤΟ)

Το αγοράκι από την Αθήνα περνά τον ίδιο Γολγοθά με το μικρό Αντώνη, το αγοράκι που τώρα βρίσκεται στη Βοστώνη μαζί με τους γονείς του. Ο Παναγιώτης Ραφαήλ πάσχει από τη νόσο της νωτιαίας μυϊκής ατροφίας τύπου 1. Η διάγνωση έγινε όταν ήταν το αγοράκι μόλις 2 μηνών. Για τη νόσο υπάρχει πλέον ενδεδειγμένη γονιδιακή θεραπεία σε ιατρικό κέντρο της Βοστώνης. 

Οι γονείς του μικρού διεξάγουν έρανο προκειμένου να συγκεντρώσουν οι ίδιοι το χρηματικό κόστος που απαιτείται. Έχουν δημιουργήσει σελίδα στο facebook «Γίνε ο ήρωας του Παναγιώτη-Ραφαήλ». 

Την προσπάθεια αυτή μάλιστα στηρίζει εμπράκτως και ο θρύλος του Παναθηναϊκού, Κριστόφ Βαζέχα ο οποίος χάρισε μια μπάλα ποδοσφαίρου με την υπογραφή του, για την ενίσχυση του μικρού Παναγιώτη-Ραφαήλ. 

 

Επόμενο άρθρο

Επιστροφές αλλά και απουσίες στον Παναθηναϊκό

Ένα ευχάριστο και ένα δυσάρεστο στη σημερινή προπόνηση των «πρασίνων» ενόψει Ατρομήτου
14/10/2019 - 16:49

ΣχετικέςΕιδήσεις

O Λούης Πατσαλίδης ως "από μηχανής θεός"... "σώζει" την Ελένη Σιδερά (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε το βίντεο όπου ο γνωστός stand up - comedian "διασώζει" την ραδιοφωνική παραγωγό
15/01/2020 - 14:34

Ανώνυμος προσέφερε κουπόνια €1200 για άπορες οικογένειες στον Δήμο Αθηένου

Επίσης ποσό €300, παρέδωσαν εκπρόσωποι της ΝΕΔΗΣΥ Αθηένου και της ΝΕΔΗΣΥ Λάρνακας
23/12/2019 - 21:30

Έτοιμη να βοηθήσει την Αλβανία μετά τον καταστροφικό σεισμό η ΕΕ

Το Κέντρο Συντονισμού Ανταπόκρισης σε Καταστάσεις έκτακτης ανάγκης βρίσκεται σε επαφή
26/11/2019 - 11:54

Mήπως έχεις και εσύ... σεξυπνία; Μάθε τί είναι και σε ποια άτομα εμφανίζεται!

Τι το προκαλεί και όλα όσα πρέπει να ξέρεις...
15/11/2019 - 16:28

Ξεκίνησε το ταξίδι της ελπίδας στη Βοστόνη για τον μικρό Παναγιώτη-Ραφαήλ

"Χάρη στην αστείρευτη αγάπη σας κάνουμε το όνειρο μας πραγματικότητα!!! "
14/11/2019 - 10:11

Έχεις αϋπνίες; 7+1 τρόποι για να την νικήσετε και να κοιμηθείτε ήρεμα!

Όλα όσα πρέπει να ξέρεις και οι συμβουλές που πρέπει να κρατήσεις "φυλαχτό"
30/10/2019 - 21:01

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Γεγονός η άρση του απορρήτου των επικοινωνιών (ΒΙΝΤΕΟ)

Στάση αποχής κράτησε η αντιπολίτευση αλλά και ΕΔΕΚ

Συνεχίζουν τα μπάνια τους μέσα στη βαρυχειμωνιά οι χειμερινοί κολυμβητές (VID)

"Συμβάλει σε μέγιστο βαθμό στην υγεία μας και στην ψυχοσωματική μας υγεία και ευεξία"

Σε επιφυλακή βρίσκονται οι Ιατρικές Υπηρεσίες του κράτους για τον κοροναϊό (VID)

Ανάγκη λήψης μέτρων κυρίως στα αεροδρόμια επισημαίνει επιδημιολόγος στον Alpha
Ελλάδα

Στο νοσοκομείο ο Προκόπης Παυλόπουλος

Οι πρώτες πληροφορίες για την εισαγωγή του ΠτΔ στο Ωνάσειο

"Έπεσαν" πάλι ελληνικές κυβερνητικές ιστοσελίδες

Ανησυχία για νέα επίθεση από χάκερς

Συναγερμός στο «Ελ. Βενιζέλος» για ύποπτο κρούσμα κορονοϊού

Πρόκειται για παιδί που ταξίδεψε στην Ελλάδα από την Κίνα
Διεθνή

Ισχυρός σεισμός 6,9 της κλίμακας Ριχτερ στην Τουρκία (BINTEO&ΦΩΤΟ)

Επιφανειακός και σε εστιακό βάθος 2 χιλιομέτρων

Μέρκελ: Κύπρος και Ελλάδα πρέπει να συμφωνούν για να υπάρξει στήριξη στη Τουρκία

Όσα ειπώθηκαν στη συνάντηση Άγκελας Μέρκελ - Ρετζεπ Ταγίπ Ερντογάν

tv news

«24 Ώρες» μαζί με τον 57χρονο δασοπυροσβέστη, που έγινε...ιερέας!

Οι λόγοι οδήγησαν τον Κώστα Δημοσθένους στην ιεροσύνη, αυτό το Σάββατο στον Alpha Kύπρου
Alpha TV Κύπρου

Άγριο φονικό τερματίζει μία...διπλή ζωή στο νέο επεισόδιο του «ΚΑΡΜΑ»

Την Κυριακή ζωντανεύει η εποχή όπου όλοι έκρυβαν την ταυτότητά τους και θυματοποιούνταν...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 24/01/2020 - 21:15ΛΟΥΗΣ NIGHT SHOW