Αθλητικά

Ο Βαζέχα βάζει... γκολ για τον μικρό Παναγιώτη-Ραφήλ (ΦΩΤΟ)

Το αγοράκι από την Αθήνα περνά τον ίδιο Γολγοθά με το μικρό Αντώνη, το αγοράκι που τώρα βρίσκεται στη Βοστώνη μαζί με τους γονείς του. Ο Παναγιώτης Ραφαήλ πάσχει από τη νόσο της νωτιαίας μυϊκής ατροφίας τύπου 1. Η διάγνωση έγινε όταν ήταν το αγοράκι μόλις 2 μηνών. Για τη νόσο υπάρχει πλέον ενδεδειγμένη γονιδιακή θεραπεία σε ιατρικό κέντρο της Βοστώνης. 

Οι γονείς του μικρού διεξάγουν έρανο προκειμένου να συγκεντρώσουν οι ίδιοι το χρηματικό κόστος που απαιτείται. Έχουν δημιουργήσει σελίδα στο facebook «Γίνε ο ήρωας του Παναγιώτη-Ραφαήλ». 

Την προσπάθεια αυτή μάλιστα στηρίζει εμπράκτως και ο θρύλος του Παναθηναϊκού, Κριστόφ Βαζέχα ο οποίος χάρισε μια μπάλα ποδοσφαίρου με την υπογραφή του, για την ενίσχυση του μικρού Παναγιώτη-Ραφαήλ. 

 

Επόμενο άρθρο

Επιστροφές αλλά και απουσίες στον Παναθηναϊκό

Ένα ευχάριστο και ένα δυσάρεστο στη σημερινή προπόνηση των «πρασίνων» ενόψει Ατρομήτου
14/10/2019 - 16:49

ΣχετικέςΕιδήσεις

Mήπως έχεις και εσύ... σεξυπνία; Μάθε τί είναι και σε ποια άτομα εμφανίζεται!

Τι το προκαλεί και όλα όσα πρέπει να ξέρεις...
15/11/2019 - 16:28

Ξεκίνησε το ταξίδι της ελπίδας στη Βοστόνη για τον μικρό Παναγιώτη-Ραφαήλ

"Χάρη στην αστείρευτη αγάπη σας κάνουμε το όνειρο μας πραγματικότητα!!! "
14/11/2019 - 10:11

Έχεις αϋπνίες; 7+1 τρόποι για να την νικήσετε και να κοιμηθείτε ήρεμα!

Όλα όσα πρέπει να ξέρεις και οι συμβουλές που πρέπει να κρατήσεις "φυλαχτό"
30/10/2019 - 21:01

Γίνε ο ήρωας του 18μηνου Παναγιώτη-Ραφαήλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Πάσχει από τη νόσο της νωτιαίας μυϊκής ατροφίας τύπου 1, που πάσχει και ο μικρός Αντώνης
11/10/2019 - 22:21

Η συγκινητική στιγμή της επιστροφής του «Χρυσού Παπουτσιού» στον Ράουφμαν

ΒΙΝΤΕΟ: Μια ιδιαίτερα συγκινητική στιγμή εκτυλίχθηκε πριν την έναρξη του τελευταίου αγώνα
24/09/2019 - 18:39

Θα δεχθεί τη χρηματική βοήθεια η Βραζιλία για τις πυρκαγιές στον Αμαζόνιο

Έχει ήδη δεχθεί 10 εκατ στερλίνες από τη Βρετανία
28/08/2019 - 16:46

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αγνοείται 63χρονος άνδρας από τη Λευκωσία (ΦΩΤΟ)

Απουσιάζει από το χώρο διαμονής του τρεις μέρες

Πήγε να καψαλίσει χόρτα και προκάλεσε πυρκαγιά 58χρονος στην Πάφο

Λόγω των δυνατών ανέμων η φωτιά ξέφυγε του ελέγχου του άνδρα και προκάλεσε πυρκαγιά

Το ψυχογράφημα του 62χρονου ενόπλου της Ακρόπολης (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα περιγράφουν οι γείτονες και το πολύωρο θρίλερ στην οδό Ευέλθοντος
Ελλάδα

Ξεκίνησαν οι εκδηλώσεις για την 46η Επέτειο του Πολυτεχνείου

Την Κυριακή η μεγάλη πορεία με αυξημένα αστυνομικά μέτρα στο κέντρο της Αθήνας

Στις ΗΠΑ καταλήγει ο τζιχαντιστής που ήταν στη νεκρή ζώνη Τουρκίας-Ελλάδας

"Οι ΗΠΑ δεσμεύτηκαν να τον αποδεχτούν και ξεκίνησαν οι σχετικές διαδικασίες"

Ξεκίνησε το ταξίδι της ελπίδας στη Βοστόνη για τον μικρό Παναγιώτη-Ραφαήλ

"Χάρη στην αστείρευτη αγάπη σας κάνουμε το όνειρο μας πραγματικότητα!!! "
Διεθνή

Γαλλία: ένας νεκρός και ανυπολόγιστες ζημιές από τη σφοδρή χιονόπτωση

Έντονη κακοκαιρία πλήττει τα τελευταία 24ωρα τη χώρα προκαλώντας πληθώρα προβλημάτων

Μοράλες: «Για χάρη της Δημοκρατίας, μπορώ να μη συμμετέχω σε νέες εκλογές»

Ο πρώην Πρόεδρος της Βολιβίας δήλωσε την πρόθεσή του να υποχωρήσει αν χρειαστεί

Βέλγιο: Απόφοιτος Πολυτεχνείου ετών...εννέα

Ο μικρός Λόρεντ Σίμονς αναμένεται να αποφοιτήσει άμεσα ως ηλεκτρολόγος μηχανικός

tv news

«Soundtrack Of Love» Πέντε νέες ιστορίες που φωνάζουν τα πιο αληθινά "Σ’ΑΓΑΠΏ.."

Κυριακή 10 Νοεμβρίου στον Alpha Κύπρου. Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Ένα συγκλονιστικό οδοιπορικό, με πλούσιο υλικό από εικόνες και συναισθήματα!

Οι «24 Ώρες» ταξιδεύουν στην Ουγκάντα της Αφρικής. Αυτό το Σάββατο το Μέρος Α' (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 16/11/2019 - 06:4560' ΕΛΛΑΔΑ