Αθλητικά

O Γιάννης και η παρέα του «διέλυσαν» και τους πρωταθλητές

ΜΠΑΚΣ

Ο Γιάννης και η παρέα του ανάγκασαν τους Γουόριορς στην πρώτη τους εντός έδρας ήττα, διαλύοντάς τους με 111-134! Ανέβηκαν στο 9-2 οι Μπακς, έπεσαν στο 10-2 οι πρωταθλητές.

Τρομερό παιχνίδι από τους Μπακς, που υποχρέωσαν τους πρωταθλητές στην πρώτη τους εντός έδρας ήττα με το βαρύ 111-134 κι ανέβηκαν στο 9-2.

Οι Μπακς έκαναν καταπληκτικό παιχνίδι με τον «Greek Freak» να ξεκουράζεται σχεδόν σε όλο το δεύτερο ημίχρονο! Στα 26' που αγωνίστηκε, σημείωσε 24 πόντους (7/14 διπ., 0/2 τρ., 10/11 β.), πήρε 9 ριμπάουντ, έδωσε 4 ασίστ, έκανε 2 κλεψίματα και 2 κοψίματα. Κορυφαίος για τους Μπακς ήταν ο Μπλέντσο με 26 πόντους, ενώ 20 σημείωσε ο Μπρογκντόν.

Για τους Γουόριορς,που έπεσαν στο 10-2 κι υπέστησαν την πρώτη τους εντός έδρας ήττα, κορυφαίος ήταν ο Τόμπσον που σημείωσε 24 πόντους, ενώ τον ακολούθησε ο Ντουράντ με 17 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 29-32, 51-64, 79-105, 111-134.

Πηγή
gazzetta.gr
Επόμενο άρθρο

«Φωτιά» ο Ολυμπιακός και ολοζώντανος για πρόκριση

Ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα με 5-1 της αδύναμης Ντουντελάνζ
09/11/2018 - 00:14

ΣχετικέςΕιδήσεις

O Πιτίνο συνεχάρη τον Θανάση για τη μεταγραφή στους Μπακς

Έδωσε τα συγχαρητήρια του στον πρώην παίκτη του ο Αμερικανός προπονητής
08/07/2019 - 16:24

Αυτή είναι η σύντροφος του...Γιάννη Αντετοκούμπο (ΒΙΝΤΕΟ)

Χεράκι-χεράκι στα σοκάκια της Μυκόνου και η απίστευτη αντίδραση ενός θαυμαστή του
06/07/2019 - 11:07

Ο Γιάννης Αντετοκούμπο σε ρόλο... dj - Όλες οι λεπτομέρειες... (ΒΙΝΤΕΟ)

Η άφιξη με τη μητέρα του στο αεροδρόμιο της Μυκόνου και ο λόγος που θα παίξει μουσική
05/07/2019 - 12:41

Κοντά στους Μπάκς και ο Θανάσης

Πληθαίνουν τα δημοσιεύματα στην Αμερική
05/07/2019 - 09:49

Οι Μπακς στα ελληνικά: «O MVP είναι Έλληνας»

Το μήνυμα των Μπακς για την ανάδειξη του Γιάννη Αντετοκούνμπο σε MVP της φετινής σεζόν
25/06/2019 - 17:11

Συγκλονίζει ο Γιάννης:«Ευχαριστώ τον πατέρα μου δεν μπορεί να είναι εδώ»(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πήρε το βραβείο του MVP και δάκρυσε
25/06/2019 - 08:56

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αίσιο τέλος στην υπόθεση εξαφάνισης 50χρονης από το σπίτι που εργαζόταν

Απουσίαζε από την Κυριακή και η Αστυνομία ζητούσε τη βοήθεια των πολιτών για εντοπισμό της

"Καταζητείται λεοντόψαρο νεκρό ή τηγανισμένο" (BINTEO)

Βούτηξαν και καθάρισαν το ναυάγιο Ζηνοβία από τα λεοντόψαρα και μετά...τα τηγάνισαν

Απάτη στο όνομα των...Κυπριακών Ταχυδρομείων (ΒΙΝΤΕΟ)

Το μήνυμα που λαμβάνουν εκατοντάδες πολίτες στα κινητά τους τηλέφωνα
Ελλάδα

Νεαρός φέρεται να ομολόγησε ότι σκότωσε την Αμερικανίδα βιολόγο

Τα ίχνη που οδήγησαν τις αρχές στη σύλληψη του 27χρονου Έλληνα

29χρονη ανάγκαζε την ανήλικη κόρη της να ζητιανεύει

Αδιαφορούσε αν το 11χρονο κορίτσι αντιμετώπιζε κινδύνους

Αποζημίωση ζητά η οικογένεια της 8χρονης που χτυπήθηκε από αδέσποτη σφαίρα

"Είναι ένας Γολγοθάς" δηλώνει ο δικηγόρος Ανδρέας Μήτσαινας
Διεθνή

Ερντογάν: Νέος στόχος η από κοινού παραγωγή S-400 με τη Ρωσία

"Όσο έχουμε στρατιώτες, αστυνομία και ευφυΐα, κανένας δεν μας αγγίζει"

Ο Άλαν Τούρινγκ το νέο πρόσωπο στο χαρτονόμισμα των 50 λιρών

Δικαίωση για τον "πατέρα" της Πληροφορικής που ευνουχίστηκε επειδή ήταν ομοφυλόφιλος

Τραγική κατάληξη είχε η εξαφάνιση 9χρονου κοριτσιού στην Κίνα

Το άψυχο σώμα της εντοπίστηκε στη θάλασσα με τις αρχές να αποκλείουν να ήταν ατύχημα

tv news

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

Ο Ηλίας μένει μόνος στο σπίτι,όταν ξαφνικά εισβάλλει μια γνωριμία απ’το παρελθόν

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 16/07/2019 - 06:3024 ΩΡΕΣ