Αθλητικά

Ο Μαργκάσα για τη μεταγραφή του: «Φεύγω πλούσιος»

ΡΕΝΑΤΟ ΜΑΡΓΚΑΣΑ

Ένα μεγάλο κεφάλαιο, και ταυτόχρονα ένα μακρύ σε διάρκεια σίριαλ, έκλεισε το απόγευμα της Τετάρτης (18/07), με τον Ρενάτο Μαργκάσα να «μετακομίζει» και επισήμως στη Νέα Σαλαμίνα.

Ο Κυπριοποιημένος Πορτογάλος αποχαιρέτησε τους «πράσινους» με μήνυμα στα social media, στο οποίο αναφέρει πολλά και διάφορα, ενώ αφήνει και υπόσχεση στους φίλους της νέας του ομάδας. Θυμίζουμε πως ο παίκτης ήταν στην ουσία εκτός ομάδας, από τον περασμένο Φεβρουάριο.

Αναλυτικά τι έγραψε (σε ελεύθερη μετάφραση):

«Χθες έκλεισε ένα πολύ σημαντικό κεφάλαιο στην ζωή μου. Για 7 χρόνια έδωσα την καρδιά μου στην Ομόνοια. Κράτησα τον λόγο μου ότι δεν θέλω να φύγω σε μια άσχημη περίοδο για την ιστορία της ομάδας, θυσιάζοντας την προσωπική μου ζωή, απορρίπτοντας προσφορές που μπορούσαν να που δίνουν περισσότερα χρήματα... αλλά ήμουν πλούσιος! Είχα την πλήρη υποστήριξη σας και την αγάπη σας όλη αυτήν την περίοδο.

Ευχαριστώ όλους τους φίλους της Ομόνοιας για όλα όσα μου έδωσαν. Είναι αξέχαστο. Θα μπορούσα να «καθίσω» στο συμβόλαιο μου και να δείξω σε πολλούς ανθρώπους ότι το ψέμα θα είναι πάντα ψέμα ακόμα και αν επαναληφθεί εκατομμύρια φορές, αλλά αυτός που είπαν δεν είμαι εγώ. Το πάθος και η αγάπη μου για το ποδόσφαιρο είναι πάνω από το οτιδήποτε άλλο. Έχω ένα μεγάλο κίνητρο να αντιμετωπίσω την καινούργια μου πρόκληση και τους στόχους μου με την νέα μου ομάδα. Μπορώ να εγγυηθώ στους φίλους της Νέας Σαλαμίνας ότι θα δώσω την ψυχή μου για αυτούς».

ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ ΜΑΡΓΚΑΣΑ

Επόμενο άρθρο

Τη Δευτέρα η ιδρυτική συνέλευση της Ομόνοιας 1948

Την ερχόμενη Δευτέρα η Ιδρυτική Συνέλευση του νεοσύστατου σωματείου
19/07/2018 - 12:48

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τίμησε και αποχαιρέτησε Σαντίκ η Δόξα (ΦΩΤΟ)

Αποχαιρετιστήριο γεύμα της ομάδα της Κατωκοπιάς προς τιμή του ποδοσφαιριστή
20/01/2019 - 13:44

Μαργκάσα: «Μεγάλη ομάδα η Ομόνοια αλλά δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει»

Όλα όσα δήλωσε ο Κυπροποιημένος ποδοσφαιριστής στο κρατικό κανάλι
29/10/2018 - 23:03

Ο Μπαλταζάρ αποχαιρέτησε ΑΠΟΕΛ, ΑΕΛ και... Κύπρο

Ο Πορτογάλος προπονητής ανάρτησε στα social media αποχαιρετιστήριο μήνυμα
26/09/2018 - 12:37

Αθώοι οι Μαργκάσα, Λόπες και Σοάρες (ΦΩΤΟ)

Δεν έπιασαν τόπο οι ισχυρισμοί του Ιβάιλο Πέτεφ για τους ποδοσφαιριστές
30/07/2018 - 11:17

Και επίσημα «ερυθρόλευκος» ο Μαργκάσα

Βρήκε την νέα του ποδοσφαιρική στέγη ο κυπροποιημένος άσος
18/07/2018 - 18:31

«Κλείνει» στην Νέα Σαλαμίνα ο Μαργκάσα

Η Νέα Σαλαμίνα είναι ο τέταρτος ποδοσφαιρικός σταθμός του Μαργκάσα στο νησί μας
18/07/2018 - 16:09

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αίσθηση προκάλεσε η έκθεση του Γενικού Ελεγκτή για το ΡΙΚ (ΒΙΝΤΕΟ)

Εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ οι ετήσιες απολαβές διευθυντών

Κοντά στο στόχο των προσωπικών ιατρών στο ΓεΣΥ ο ΟΑΥ (ΒΙΝΤΕΟ)

Μνημόνιο συναντήληψης ζητούν οι φαρμακοποιοί μετά το "ναι" στην πρόταση ΟΑΥ
Ελλάδα

Συναγερμός στη λεωφόρο Βουλιαγμένης μετά από πυροβολισμούς

70χρονος φέρεται να έστρεψε όπλο εναντίον της συντρόφου του

Το πρόγραμμα του Έλληνα Πρωθυπουργού στη Σύνοδο του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου

Κυρίαρχο θέμα θα αποτελέσει το ζήτημα της εξόδου του Ηνωμένου Βασιλείου από την ΕΕ

Πίσω στην Ελλάδα το μοντέλο που συνελήφθη με κοκαΐνη στο Χονγκ Κονγκ (ΦΩΤΟ)

Δείτε τι δήλωσε στις κάμερες μετά την αθώωσή της με την επιστροφή της στην πατρίδα της
Διεθνή

"Ακυρώστε το Brexit" υπέγραψαν πέραν των 2 εκατομμυρίων πολιτών

Μαζική η συμμετοχή στο υπόμνημα του ιστότοπο του Κοινοβουλίου για ανάκληση του άρθρου 50

Παγώνει την παράδοση των F-35 στην 'Αγκυρα η Ουάσινγκτον;

Τι δηλώνουν αξιωματούχοι για την πιθανή εξέλιξη και τη Ρωσία

Οι ΗΠΑ αναγνωρίζουν τα Υψώματα Γκόλαν ως ισραηλινό έδαφος

O Τραμπ ανακοίνωσε την αναγνώριση μέσω twitter

tv news

Οι «24 ΩΡΕΣ» συναντούν συγγενείς των θυμάτων της ΗΛΙΟΣ και αποκαλύπτουν...

Ποια μηνύματα ζωής στέλνουν και από πού αντλούν πηγή ζωής; Aυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

H Μαρίνα συνεχίζει το επικίνδυνο φλερτ αποφασισμένη να φτάσει στα άκρα...

Η Κάτια ζητάει από τον Αντρέα να παγιδέψει το κινητό της Μαρίνας..Παρασκευή Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 22/03/2019 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ