Ο Παναθηναϊκός έσπασε το «μπλόκο» του ΠΑΣ και τον προσπέρασε

Κυριακή, 19/12/2021 - 21:40

Ο Παναθηναϊκός νίκησε και τον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-0, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Super League, στο «Απόστολος Νικολαΐδης» σήμερα.

Κάνοντας του,.. κεφαλιού τους και σκοράροντας δις μέσα σε 15 λεπτά, με τους Μαουρίσιο και Σάντσες στο 54’ και στο 69’, οι γηπεδούχοι έσπασαν το σερί των τεσσάρων ηττών από τον αντίπαλό τους και επιβεβαίωσαν ότι είναι σε καλό φεγγάρι.

Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη στα πέντε τελευταία ματς για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος ανέβηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα και θέλει να ολοκληρώσει το 2021 με πρόκριση στο Κύπελλο απέναντι στον Βόλο.

Αντιθέτως, ο «Άγιαξ της Ηπείρου», που στάθηκε άτυχος στο 0-0 με το απευθείας φάουλ του Σάλιακα να βρίσκει στο δοκάρι στο 43’, αλλά… τυχερός που ο Τζήλος δεν καταλόγισε φάουλ-αποβολή του στο 24ο λεπτό, γνώρισε δεύτερη διαδοχική ήττα.