Ο Θεοδώρου «έσωσε» την Ένωση στο τελευταίο λεπτό (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 10/11/2019 - 19:00

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι στο «Στέλιος Κυριακίδης» με την Πάφο και την Ένωση να συμβιβάζονται στο 1-1 στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

H Πάφος προηγήθηκε στο 32ο λεπτό με τον Σακό όμως οι «βυσσινί» έφεραν το παιχνίδια στα ίσα στις καθυστερήσεις παρά το ότι έπαιζαν με 10 ποδοσφαιριστές.

Μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος η Ένωση φιλοξενεί την Ομόνοια ενώ η Πάφος πάει στο ΓΣΠ να αντιμετωπίσει τον ΑΠΟΕΛ

Μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Σακό από καλό σημείο δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ.

Στο 21ο λεπτό η Ένωση έχασε τεράστια φάση με τον Αμπαρτζουμιάν. Ο Ριέρα έβγαλε «φάτσα» τον Αρμένιο με την εστία όμως το σουτ του σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της Πάφου.

Η Πάφος άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό με τον Μπακαρί Σακό ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής νίκησε τον Κλέιμαν για το 1-0, πανηγυρίζοντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Πάφου

Στο 68ο λεπτό ο Φιλιώτης βρέθηκε απέναντι στον Κλέιμαν όμως δεν κατάφερε να τον νικήσει.

Στο 72ο λεπτό ο Βα βρέθηκε σε πολύ καλό σημείο εντός περιοχής όμως εκ νέου δεν κατάφερε να νικήσει τον Κλέιμαν αφού η μπάλα πέρασε μόλις έξω.

Στο 73ο λεπτό η Ένωση έμεινε με 10 παίκτες καθώς ο Μουλαζίμης δέχθηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή της αναμέτρησης.

Στο 75ο λεπτό ο Λαφράνς έπιασε την κεφαλιά όμως ο Κλέιμαν ήταν και πάλι στο σωστό σημείο και μάζεψε την μπάλα.

Στην τελευταία φάση της αναμέτρησης η Ένωση έφερε το παιχνίδι στα ίσα με τον Θεοδώρου ο οποίος μέσα από την περιοχή κατάφερε να νικήσει τον Ρούτκο με όμορφο πλασέ.

Πάφος: Ρούτκο, Λαφράνς, Αραγιούρι, Σιρόκ, Βαλεριάνος, Πάντσεον, Καμπράλ (Φιλιώτης 65'), Πανός, Βα (Κωνσταντίνου 81'), Σακό (Σάνι 85'), Νέμετς

Ένωση: Κλέιμαν, Μουλαζίμης, Στεπάνιακ, Κοσμά (Ουντότζι 56'), Αμπαρτζουμιάν (Βαρέλα 46'), Βαλλιάνος (Αγκίρι 80'), Αγγελής, Κυριάκου, Σπόλιαριτς, Ριέρα, Θεοδώρου