O θρίαμβος της ΑΕΚ έβαλε φωτιά στον τίτλο

Σάββατο, 31/3/2018 - 21:02

Φωτιά στον τίτλο έβαλε η ΑΕΚ. Οι Λαρνακείς νίκησαν 3-0 τον Απόλλωνα, έμειναν αήττητοι στην έδρα τους και έσπασαν το εκτός έδρας αήττητο των γαλάζιων. Οι Λαρνακείς ήταν καλύτεροι, ζήτησαν το γκολ, έφτιαξαν φάσεις και δίκαια έφτασαν στο τρίποντο, από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Ο Ακοράν άνοιξε το σκόρ φτάνοντας τα 10 γκολ , ενω τον ίδιο αριθμό τερμάτων έφτασε και ο σκορερ του δεύτερου γκολ της ομάδας του Ιδιάκεθ ο Ιβάν Τρισκόφσκι. Οι βάσεις νίκης που μπήκαν από το πρώτο ημίχρονο ήταν γερές και έδωσαν το ζητούμενο. O Γιάννου, στο τέλος έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην μεγάλη νίκη των γηπεδούχων. Η ΑΕΚ προς ώρας είναι στην τρίτη θέση πάνω από την Ανόρθωση.

Θυμηθείτε εδω τα όσα έγιναν στην ζωντανή μετάδοση του αγώνα από τον alphanews.live