Αθλητικά

Οι δυο ΑΕΛίστες βραβεύθηκαν για τις γκολάρες τους

ΑΕΛ

Μάρκο Αντάμοβιτς και Ανδρέας Μακρής βραβεύθηκαν από τον τον ΠΑΣΠ για τα καλύτερα γκολ της 12ης και 15ης αγωνιστικής αντίστοιχα.

Διαβάστε τι δήλωσαν οι δυο ποδοσφαιριστές της ΑΕΛ:

Μάρκο Αντάμοβιτς

Συγχαρητήρια για το βραβείο, πως νιώθεις;

Πρώτα από όλα πρέπει να ευχαριστήσω τον κόσμο που ψήφισε αλλά και τον ΠΑ.Σ.Π.. Είμαι πολύ χαρούμενος είναι το πρώτο βραβείο που κερδίζω για καλύτερο γκολ. Πρέπει να συνεχίσω να δουλεύω σκληρά και να έχω καλές εμφανίσεις.

Επέτρεψες πίσω στην Κύπρο, σου αρέσει εδώ;

Ναι φυσικά και μου αρέσει εδώ για αυτό και ξαναήρθα. Η ζωή είναι πολύ καλή στη Κύπρο και οι άνθρωποι εδώ επίσης. Ελπίζω να παραμείνω εδώ στη Κύπρο για πολλά χρόνια.

Ανδρέας Μακρής

Συγχαρητήρια για το βραβείο. Πως νιώθεις;

Είμαι πολύ χαρούμενος που έχω σκοράρει το καλύτερο γκολ της 15ης αγωνιστικής. Σας ευχαριστώ για τα συγχαρητήρια όπως και τον κόσμο που το ψήφισε. Ελπίζω να συνεχίσω με τον ίδιο ζήλο. Σημασία δεν έχει ποιος βάζει τα γκολ αλλά η ομαδική προσπάθεια και οι 3 βαθμοί σε κάθε παιχνίδι.

Την τελευταία φορά που είχες ένα σερί στο σκοράρισμα ήταν με την Ανόρθωση όταν και πάλι έπαιζες μπροστά. Είναι κάτι που σου αρέσει;

Το έχω πει και άλλες φορές ότι μπροστά στην επίθεση σαν Ανδρέας νιώθω ότι μου αρμόζει περισσότερο. Γενικά όπου επιλέξει ο προπονητής μου να αγωνιστώ θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ για την ομάδα μου.

Πέρασες μισή σαιζόν ήδη εδώ στην ΑΕΛ, πως είναι τα πράγματα για εσένα στη Λεμεσό;

Η αλήθεια είναι ότι τα πράγματα πάνε καλύτερα από ότι το περίμενα. Όχι μόνο ότι αγωνίζομαι αλλά και το κλίμα στην ομάδα είναι πάρα πολύ καλό, είμαστε μια οικογένεια. Αυτό φαίνεται μέσα στο γήπεδο, είμαστε στις πρώτες θέσεις, μέσα στους στόχους μας κι εκεί θα προσπαθήσουμε να παραμείνουμε μέχρι το τέλος της σαιζόν.

Επόμενο άρθρο

Τα «έψαλλε» στους παίκτες ο Παντελή-Μένει μέχρι νεοτέρας ο Στρέπελ

Η νέα ήττα αυτή την φορά από την ΕΝΠ μεγάλωσε τον προβληματισμό στην ομάδα της Αμμοχώστου
17/01/2019 - 11:48

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Νέα Σαλαμίνα ομάδα Fair Play για τρίτη φορά

Θα της απονεμηθεί το χρηματικό βραβείο στο πλαίσιο των Βραβείων ήθους ΟΠΑΠ
12/04/2019 - 09:40

Τρισκόφσκι: «Κάθε γκολ είναι αφιερωμένο στα παιδιά μου»

Τι δήλωσε κατά την παραλαβή των βραβείων του ο Σκοπιανός επιθετικός
10/04/2019 - 16:08

Περσυ: Ο αδέσποτος σκύλος από την Κύπρο που διαπρέπει στο ΗΒ (ΒΙΝΤΕΟ)

Από κακοποιημένο, ταλαιπωρημένο και αδέσποτο ζώο στην Κύπρο, βρέθηκε...νικητής
12/03/2019 - 21:15

Απονεμήθηκε βραβείο σε Τσίπρα και Ζάεφ για τη Συμφωνία των Πρεσπών (ΒΙΝΤΕΟ)

Για την προσφορά τους στην διεθνή ειρήνη και την ειρηνική επίλυση διαφορών
17/02/2019 - 13:43

Ανακοινώθηκαν οι ομάδες ήθους 2017-18

Το βράδι της Πέμπτης η εκδήλωση fair play και κοπής της βασιλόπιττας στην ΚΟΠ
02/01/2019 - 09:38

Παρέλαβε το 5ο του «Χρυσό Παπούτσι» ο Μέσι

Κορυφαίος σκόρερ στην Ευρώπη ο Αργεντινός αστέρας της Μπαρσελόνα
18/12/2018 - 15:48

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τροχαίο ατύχημα στον αυτοκινητόδρομο Λευκωσίας - Λεμεσού (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Παρέλυσε ο δρόμος λόγω χαλαζόπτωσης - Σοβαρό πρόβλημα αντιμετωπίζουν οι οδηγοί

ΑΗΚ: Δεν θα διακόπτεται η παροχή ηλεκτρικού ρεύματος τις γιορτές του Πάσχα

Δεν περιλαμβάνει εκείνους που έχουν κατηγορηθεί για παράνομη ενέργεια κλοπής ρεύματος

Πτώμα νεαρού άνδρα εντοπίστηκε σε δρόμο στην κατεχόμενη Κερύνεια (ΦΩΤΟ)

Υπόθεση φόνου διερευνούν οι "αστυνομικές αρχές" του ψευδοκράτους
Ελλάδα

Συνελήφθη ο Αλέξανδρος Λυκουρέζος για τη "μαφία των φυλακών"

Του πέρασαν χειροπέδες έξω από ξενοδοχείο στην Πλατεία Συντάγματος

Τουρκικά F-16 παρενόχλησαν το ελικόπτερο που επέβαινε ο Αρχηγός του ΓΕΣ (ΒΙΝΤΕΟ)

Παραβίασαν τον εναέριο χώρο και καταδιώχθηκαν από ελληνικά μαχητικά

Νεκρό σε κάδο σκουπιδιών εντοπίστηκε νεογέννητο βρέφος

30χρονη φέρεται να γέννησε και να πέταξε το μωρό της
Διεθνή

Ο Τραμπ, το "Game of Thrones" και το πόρισμα της έκθεσης Μιούλερ (BINTEO&ΦΩΤΟ)

Ο Αμερικανός Πρόεδρος "ξαναχτυπά" μέσω του "αγαπημένου" του twitter

Γαλλία: Απαγορεύτηκαν οι διαδηλώσεις των Κίτρινων Γιλέκων κοντά στη Νοτρ Νταμ

Τι αναφέρει ανακοίνωση των Αστυνομικών Αρχών της χώρας

Αγοράκι στην Ιταλία γεννήθηκε δύο μήνες μετά τον δίδυμο αδελφό του

"Είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζουμε ένα περιστατικό αυτού του είδους"

tv news

Οι «24 ΩΡΕΣ» σ’ ένα αγιοταφίτικο οδοιπορικό στους Αγίους Τόπους αυτό το Σάββατο

Α’ Μέρος: Από τον Άγιο Γεράσιμο στην έρημο του Ιορδάνη...μέχρι και στον Ιορδάνη Ποταμό...
Alpha TV Κύπρου

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Η Κάτια προχωράει το σχέδιο της δολοφονίας της Μαρίνας...

Η Σοφία ζητάει από τη Ρία να κρατήσει τον Δημήτρη μακριά τους... Παρασκευή:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 19/04/2019 - 13:00ΕΛΕΝΗ