«Εφτάστερος» Ερμής, σκόρπισε την Καρμιώτισσα (ΒΙΝΤΕΟ)

Δευτέρα, 17/5/2021 - 19:48

Χωρίς να αντιμετωπίσει καμία δυσκολία καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, ο Ερμής επικράτησε με 7-1 της Καρμιώτισσας στο «Αμμόχωστος - Επιστροφή» για την ενδέκατη αγωνιστική των play-off του πρωταθλήματος Cyta.

Για τον Ερμή άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό ο Ηλίας Γεωργίου, ενώ ο Γκάταριτς διαμόρφωσε το 2-0 στο 42ο λεπτό, το οποίο ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στη συνέχεια, ο Ρουσιάς ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 51ο λεπτό, ενώ ξανά ο Γκάταριτς στο 60ο λεπτό έγραψε το 4-0.

Το πέμπτο γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε από τον Ρουσιά στο 75ο λεπτό, ενώ ο Δημητρίου στο 82ο και 90ο σκόραρε για έκτη και έβδομη φορά για την ομάδα της Αραδίππου. Για την Καρμιώτισσα, μείωσε σε 4-1 ο Χατζηβασίλης στο 71ο λεπτό.

Με τη νίκη αυτή ο Ερμής έφτασε τους 38 βαθμούς και παρέμεινε... ζωντανός στην υπόθεση παραμονής στη μεγάλη κατηγορία. Από την πλευρά της η Καρμιώτισσα έχει ήδη υποβιβαστεί και μαθηματικά, κάνοντας ήδη τα πλάνα για τη νέα ποδοσφαιρική περίοδο.

Την ερχόμενη αγωνιστική (12η) των play-off, ο Ερμής πάει στο Δασάκι για να αντιμετωπίσει τον Εθνικό Άχνας (21/05 - 20:00). Με τη σειρά της, η ομάδα των Πολεμιδίων υποδέχεται στο «Στέλιος Κυριακίδης» τη Δόξα (21/05 - 18:00).

Ερμής (Δημήτρης Δασκαλάκης): Φιρινίδης (Αντωνίου 67'), Καραγκούνης (Γκάταριτς 32'), Δημητρίου, Γαβριήλ, Φερνάντες (Χατζηαντώνης 67'), Φόλπρεχτ (Καϊσερλίδης 62'), Ρουσιάς, Κυριακίδης, Γεωργίου (Βάλπορτ 62'), Παντελή, Σιντιμπέ, Ρουσιάς

Καρμιώτισσα (Γιαννάκης Ποντικός): Παπλωματάς, Παχίπης (Λιασίδης 62'), Μπουμπακάρι, Ρομό (Χρυσοστόμου 46'), Χριστοφή, Κωμοδίκης, Χατζηβασίλης, Καψός (Γεωργίου 67'), Μιχαήλ, Δημητρίου (Γενεθλίου 55'), Χέρτσκοβιτς (Ορφανίδης 46')