Οριστική διακοπή στο ΑΣΙΛ - Αγία Νάπα λόγω... φωτισμού

Παρασκευή, 18/10/2019 - 19:16

Κύπρος 2019...

Δεν ολοκληρώθηκε ποτέ το παιχνίδι ανάμεσα σε ΑΣΙΛ και Αγία Νάπα, που ξεκίνησε στις 18:00 το απόγευμα της Παρασκευής (18/10), στο ΓΣΖ, για την 3η αγωνιστική στη Β' κατηγορία.

Το παιχνίδι είχε παιχθεί μόλις 16 λεπτά, όταν υπήρξε διακοπή ρεύματος με αποτέλεσμα οι προβολείς του σταδίου να πάψουν να δουλεύουν. Ειδοποιήθηκε ακολούθως η ΑΗΚ, το πρόβλημα με τους προβολείς δεν επιδιορθώθηκε παρά τις πολλές προσπάθειες, και λίγο μετά τις 19:00, αποφασίστηκε η οριστική διακοπή του ματς από τους διαιτητές.

Το σκορ μέχρι εκείνο το σημείο ήταν 0-1, υπέρ της Αγίας Νάπας δηλαδή, με τον Πεχλιβάνη να σκοράρει στο 14'.

Η ενημέρωση από την ΚΟΠ:

Διακοπή λόγω τεχνικού προβλήματος με τους προβολείς του Σταδίου ΓΣΖ είχαμε στον αποψινό αγώνα του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας μεταξύ του ΑΣΙΛ Λύσης με την Αγία Νάπα.

Όπως ενημέρωσε ο διαιτητής τους αρχηγούς των ομάδων, λόγω του τεχνικού προβλήματος στις εγκαταστάσεις του Σταδίου, ο αγώνας διακόπηκε οριστικά στο 16ο λεπτό και ότι για την τύχη του αγώνα θα αποφασίσει η ΚΟΠ.

Στο χρονικό σημείο της διακοπής του αγώνα, η Αγία Νάπα ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0.