Αθλητικά

Όταν ο Ντάνι Άλβες διόρθωσε τον Πεπ Γκουαρδιόλα (ΒΙΝΤΕΟ)

Έχοντας φιλοξενηθεί στο στούντιο τηλεοπτικής εκπομπής στη Βραζιλία, ο Ντάνι Άλβες μίλησε για την ημέρα που είχε καταφέρει να... διορθώσει τον Πεπ Γκουαρδιόλα και να κάνει τον άλλοτε κόουτς της Μπαρσελόνα να καταλάβει πως είχε σκεφτεί λάθος μια συγκεκριμένη τακτική.

Ο δεξιοπόδαρος φουλ μπακ που έφτασε στις 40 κατακτήσεις τίτλων μαζί με το φετινό Κόπα Αμέρικα, έπειτα από το 3-1 της Βραζιλίας επί του Περού στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης. Φιλοξενήθηκε στο κανάλι Globoesporte και αναφέρθηκε στο περιστατικό κατά το οποίο... παράκουσε τον Πεπ Γκουαρδιόλα για να λειτουργήσει καλύτερα η Μπαρσελόνα.

«Με διόρθωνε σε αρκετά θέματα και τον άκουγα συνεχώς. Εγώ συνήθιζα να παίζω πολύ με τον Μέσι όταν ανέβαινα στο γήπεδο και είχαμε πολύ καλή συνεργασία. Ο Πεπ ήρθε και μου να κάνω διαφορετική κίνηση, αλλά του ανέφερα “όχι κόουτς, αν εγώ κάνω αυτό που μου λες, τότε θα μείνει ο Μέσι δυο λεπτά δίχως τη μπάλα και δεν θα έχει καμία σύνδεση με το παιχνίδι. Πρέπει να τον κρατάμε συνεχώς μέσα στο παιχνίδι”. Τότε απλά γύρισε και μου είπε “έχεις δίκιο...”».

Επόμενο άρθρο

Ανακοινώθηκε από την Μπαρσελόνα ο Νέτο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ολοκληρώθηκε η μεταγραφή του τερματοφύλακα στην ομάδα της Βαρκελώνης
09/07/2019 - 16:27

ΣχετικέςΕιδήσεις

Συνεχίζεται το σίριαλ Νεϊμάρ... αρνητικά απάντησε η Παρί στην Μπαρσελόνα

Αρνητικά απάντησε η Παρί Σεν Ζερμέν στην πρόταση της Μπαρτσελόνα για δανεισμό του Νεϊμάρ
21/08/2019 - 09:33

Εκτός για πέντε εβδομάδες ο Ντεμπελέ

Αυτός είναι ο έκτος τραυματισμός του 22χρονου Γάλλου
20/08/2019 - 11:22

Ιδανικό ντεμπούτο με γκολ νίκης για τον Ντάνι Άλβες στη Σάο Πάολο (ΒΙΝΤΕΟ)

Με τον καλύτερο τρόπο επέστρεψε στην πατρίδα του ο Βραζιλιάνος μπακ
19/08/2019 - 14:17

Επίσημο: Στην Μπάγερν ο Φιλίπε Κουτίνιο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Βραζιλιάνος δόθηκε δανεικός από την Μπαρσελόνα στους Βαυαρούς
19/08/2019 - 11:33

Πρώτα αρπάχτηκαν και μετά... αγκαλιάστηκαν Γκουαρδιόλα και Αγουέρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Έντονο φραστικό επεισόδιο είχαν Πεπ Γκουαρδιόλα και Σέρχιο Αγουέρο
18/08/2019 - 10:08

Ο Νεϊμάρ παρακαλάει την Παρί να τον δώσει μέχρι και... δανεικό

Οι μέρες λιγοστεύουν και η απελπισία του Βραζιλιάνου γίνεται ακόμη μεγαλύτερη
18/08/2019 - 09:33

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Ο Αντώνης μας, μπορεί να κοιτάζει με τα ματάκια του το μέλλον με σιγουριά"

Η ανακοίνωση της οικογένειας του μικρού αγοριού που συγκίνησε ολόκληρη την Κύπρο

Στο κελί για τρία χρόνια 45χρονος για την απόπειρα φόνου σε ταβέρνα της Λεμεσού

Επιτέθηκε και τραυμάτισε 48χρονο - Το χρονικό της υπόθεσης

Κυβερνητικές αποφάσεις για τους πληγέντες στο Πισσούρι

Πράσινο Υπουργικού για ανθρωπιστική βοήθεια σε ιδιοκτήτες σπιτιών στην περιοχή «Λίμνες»
Ελλάδα

Τραγωδία στον Πόρο: Ανθρώπινο λάθος ή μηχανικό πρόβλημα;

Εν αναμονή του πορίσματος της Επιτροπής Διερεύνησης Αεροπορικών Ατυχημάτων

"Το έβλεπαν να πετά χαμηλά και φώναζαν για να το δείξουν στα παιδιά τους" (VID)

Συγκλονιστική μαρτυρία δημοσιογράφου για την μοιραία πτώση του ελικοπτέρου στον Πόρο

Πτήση θανάτου για τους επιβάτες του ελικοπτέρου που συνετρίβη στον Πόρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανασύρθηκαν τρείς σοροί ενώ στο νησί έχει προκληθεί black out από την αποκοπή καλωδίων
Διεθνή

Συρία: Αποφασισμένος ο Άσαντ να ελευθερώσει τα εδάφη από τρομοκράτες (ΧΑΡΤΗΣ)

«Μην παίζετε με τη φωτιά», το μήνυμα της Άγκυρας προς το καθεστώς

Απίστευτες εικόνες καταστροφής στις Κανάριες Νήσους (ΦΩΤΟ)

9000 ντόπιοι και τουρίστες εκκενώθηκαν από το Σάββατο

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 21/08/2019 - 16:45KITCHEN LAB