Αθλητικά

Όταν ο Σαρδινέρο πήγε στην Χετάφε

Μία ξεχωριστή ιστορία αφηγείται στο επίσημο περιοδικό των κυανόλευκων, «ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΣ» ο Αντριάν Σαρδινέρο. Ο Ισπανός επιθετικός αποκαλύπτει τον τρόπο που κατάληξε στην Χετάφε, όταν ήταν 12 χρονών και το άγχος που είχε στα δοκιμαστικά.

Αναλυτικά η ιστορία του Ισπανού:  «Όταν ήμουν 12 χρονών, όπως όλα τα παιδιά της ηλικίας μου, παίζαμε ποδόσφαιρο στη γειτονιά. Μια μέρα ήρθε ένας σκάουτερ της Χετάφε και μας παρακολούθησε που παίζαμε. Όπως φαίνεται του άρεσα και ζήτησε άδεια από τους γονείς μου να μου επιτρέψουν να πάω για δοκιμαστικά.

Δυστυχώς το άγχος ήταν πάρα πολύ και δεν μου επέτρεψε να ξεδιπλώσω το ταλέντο μου. Ότι έκανα ήταν λάθος. Παρόλα αυτά οι άνθρωποι πείστηκαν από τις προηγούμενες εμφανίσεις μου και μου έδωσαν την ευκαιρία να παραμείνω στην ομάδα. Επέλεξαν εμένα ανάμεσα σε 100αδες παιδιά.

Εν τέλει κατέληξα να αγωνιστώ σε όλες τις ηλικιακές ομάδες της Χετάφε από τα 12 μέχρι και την ανδρική ομάδα».

Επόμενο άρθρο

Δεύτερος Αγώνας Κυπέλλου Ιππικής Δεξιοτεχνίας 2019

Οι αθλητές έλαβαν μέρος στα αγωνίσματα Preliminary A και Β, Youth και Senior ΙΙ
14/10/2019 - 15:55

ΣχετικέςΕιδήσεις

Όταν ο Μέσι και ο Γκουαρδιόλα βρέθηκαν μια «ανάσα» από την Χετάφε

Η ιστορία του προέδρου της ομάδας για τις παραλίγο μεγάλες κινήσεις της ομάδας του
20/05/2020 - 12:45

Τα δεδομένα με τα έξι συμβόλαια που ολοκληρώνονται στον Απόλλωνα

Πως χειρίζεται η ομάδα της Λεμεσού τους ποδοσφαιριστές που τελειώνει η συνεργασία τους
20/05/2020 - 08:56

«Ομονοιάτης μου είπε πως θα έπαιρνε season ticket της ΑΕΚ»

H αποκάλυψη του πρώην τεχνικού διευθυντή της ομάδας της Λάρνακας
09/05/2020 - 13:43

Δωρεάν διαρκείας για τη νέα σεζόν στους φετινούς κατόχους

Σπουδαία κίνηση από τον πρόεδρο της Χετάφε για τους φίλους της ομάδας
07/05/2020 - 19:24

Για κρεβάτι ένα σπασμένο τραμπολίνο και για μπάνιο μια παλιά κατσαρόλα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η τραγική ιστορία του κυρίου Ανδρέα που ζει εδώ και χρόνια σε ένα γκαράζ αυτοκινήτων
22/04/2020 - 10:03

Σαν σήμερα: Η μέρα που ο Μέσι θύμισε Μαραντόνα (ΒΙΝΤΕΟ)

13 χρόνια από τη μέρα που ο Λιονέλ Μέσι συγκλόνισε τον πλανήτη με το απίθανο γκολ του
18/04/2020 - 10:20

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Συνελήφθη κοινοτάρχης χωριού στην επαρχία Πάφου

Φέρεται να απέσπασε από το κοινοτικό ταμείο ποσό ύψους 6 περίπου χιλιάδων ευρώ

Γεννήθηκε εν μέσω πανδημίας και τη λένε...Κορώνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Το δεύτερο νεογνό θα βαφτιστεί από τους επισκέπτες του πάρκου

"Νησί των ανέμων" η Κύπρος για τις επόμενες ώρες (BINTEO)

Σάββατο με πολλά μποφόρ, Κυριακή με αυξημένη σκόνη στην ατμόσφαιρα
Ελλάδα

Ιδού η λίστα με τις 29 χώρες από τις οποίες θα δέχεται επισκέπτες η Ελλάδα

Διαμορφώθηκε μετά από εισήγηση της Eπιτροπής Λοιμωξιολόγων

Ενοχλεί η φιέστα που ετοιμάζει η Άγκυρα στην Αγία Σοφιά, λέει ο Στέλιος Πέτσας

Η αντίδραση της ελληνικής κυβέρνησης για το νέο "σόου" του Τούρκου Προέδρου

Δύο νέοι θάνατοι και τρία κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα

Δεκαέξι πολίτες νοσηλεύονται διασωληνωμένοι σε Μονάδες Εντατικής Θεραπείας
Διεθνή

Τερματίζει τη σχέση των ΗΠΑ με τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας ο Τραμπ

"Ο κόσμος χρειάζεται απαντήσεις από Κίνα σχετικά με τον ιό., ρέπει να έχουμε διαφάνεια"

Για δολοφονία κατηγορείται ο αστυνομικός που γονάτισε στο λαιμό του Φλόιντ

Αναμένονται κατηγορίες εναντίον των άλλων 3 αξιωματικών που εμπλέκονται στο περιστατικό

Νέο επεισόδιο Τραμπ-Τwitter: Απειλεί με ρύθμιση ο Αμερικανός Πρόεδρος

Το Twitter παρενέβη εκ νέου σε ανάρτηση του Αμερικανού Προέδρου

tv news

«Παράδοση Κατ' Οίκον» με καλεσμένο τον Σώτο Γονιό και…ροκ διάθεση!

Ένα εμπνευσμένο τηλεοπτικό ντουέτο, παρέα με τη Βασιλική Χατζηαδάμου και την ορχήστρα της!
Alpha TV Κύπρου

Κραυγή απόγνωσης από μία μονογονιό, ηρωίδα-μάνα ενός 21χρονου τετραπληγικού...

Η ρατσιστική αντιμετώπιση και οι κλειστές πόρτες αυτό το Σάββατο στις «24 ΩΡΕΣ»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 30/05/2020 - 01:4510Η ΕΝΤΟΛΗ