«Κόλλησαν» στην ισοπαλία Πάφος και Εθνικός Άχνας (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 19/9/2020 - 20:24

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της τέταρτης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα Cyta στο «Στέλιος Κυριακίδης» μεταξύ της Πάφου και του Εθνικού Άχνας. Οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 2-2.

Η γηπεδούχος ομάδα της Πάφου προηγήθηκε δύο φορές στην αναμέτρηση όμως δεν κατάφερε να υπερασπιστεί το προβάδισμα της μέχρι το τέλος. Αρχικά ο Σαϊζ στο 36ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του ενώ τη δεύτερη φορά ο Βα στο 68ο λεπτό έκανε το 2-1.

Ο Εθνικός ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ντολεζάλ στο 45ο λεπτό ενώ τη δεύτερη φορά η ισοφάριση ήρθε στο 78ο λεπτό με τον Κουντόμπιακ από το σημείο του πέναλτι.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο δοκάρια στην αναμέτρηση, από ένα σε κάθε ημίχρονο.

Η Πάφος με αυτή την ισοπαλία έφτασε τους 2 βαθμούς ενώ η ομάδα της Άχνας τους 4 βαθμούς. Την ερχόμενη αγωνιστική η Πάφος αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό εκτός έδρας ενώ ο Εθνικός υποδέχεται την Ανόρθωση.

Πάφος (Κάμερον Τόσακ): Ρούτκο, Αουρέλιο (Πανός 80'), Βαλεριάνος, Κβίντα, Σαϊζ, Φουρ, Πάντσεον, Βαλακάρι, Βα, Κουζίκ (Ακαλέ 53'), Μπεριγκό (Μέρφι 43')

Εθνικός Άχνας (Ντέαν Κλάφουριτς): Μπογκαντίνοφ, Περατικός, Ηλία, Παπαγεωργίου (Κουμής 88'), Σάντος (Ζάκπα 77'), Ντεϊβίσον, Ντολεζάλ, Κουντόμπιακ, Κυπριανού, Χριστοφή, Κουσιάππα (Χαραλάμπους 71')