Παιχνιδάρα στο Μακάρειο με έξι γκολ και μοιρασιά (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 7/4/2019 - 20:56

Πανδαισία από γκολ στο Μακάρειο μεταξύ της Δόξας και της Ανόρθωσης με τις δυο ομάδες να μένουν στην ισοπαλία στο 3-3.

Τα γκολ του αγώνα:

Τον «χορό» των γκολ άνοιξε η Ανόρθωση στο 5΄ με τον Ντούρις. Ο Κοφί βρήκε με ωραία πάσα τον Σλοβάκο που δεν δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα.

Στο 13΄ η Δόξα ισοφάρισε με τον Μπατίν. Όμορφος συνδυασμός από τους γηπεδούχους, ο Ασαμόα μπήκε στη περιοχή, έδωσε τη κατάλληλη στιγμή στον Μπατίν και αυτός από κοντά ισοφάρισε.

Στο 20΄ η Δόξα έφερε τα πάνω-κάτω με τον Λουίς Κάρλος. Το σουτ του Μπόλιεβιτς κτύπησε στον Κάρλος και κατέληξε στα δίκτυα του Δημητρίου.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους η Δόξα πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Ζατλ. Ο Μπόλιεβιτς εκτέλεσε του φάουλ, ο Ζατλ αφύλακτος με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν η σειρά της Ανόρθωσης να σκοράρει στο 67΄ με εκπληκτική γυριστή κεφαλιά Βίκτορ.

Πέντε λεπτά αργότερα η «Κυρία» ισοφάρισε σε 3-3 με τον Μπουφ με πανέμορφο τακουνάκι από κοντά μετά από σέντρα του Εγγλέζου.

Δόξα: Γκρεμσλ, Περέιρα, Μουκτάρης, Τίνκου (Παπαφώτης 81'), Κάρλος, Μπατίν (Παβλόφ 76'), Μπόλιεβιτς, Ασαμόα, Αλεξάνδρου, Ζατλ (Αρτάμπε 64'), Μιτρέα

Ανόρθωση: Δημητρίου, Κοφί, Αρτυματάς (Εγγλέζου 70'), Σίντεφελντ, Στρούνα, Μπεσάτ, Ντούρις, Ζοάο Βίκτορ, Φύτος Κυριάκου (Κατσαράβα 56'), Πράνιτς, Ιωάννου (Ιωάννου 56')