Παίζεται... μια κατηγορία στο «Τάσος Μάρκου»

Σάββατο, 18/5/2019 - 11:06

Το παιχνίδι μιας ολόκληρης χρονιάς παίζεται σήμερα στις 19:00 στο «Τάσος Μάρκου» στο Παραλίμνι για την Ένωση Νέων Παραλιμνίου αλλά και την Αλκή. Οι δύο ομάδες θα παλέψουν μέχρι τέλους για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Το πλεονέκτημα σαφώς και ανήκει στους φιλοξενούμενους καθώς βρίσκονται στην 9η θέση με 35 βαθμούς και τους αρκεί ακόμη και η ισοπαλία για να παραμείνουν στην κατηγορία και τη νέα αγωνιστική περίοδο. Από την άλλη οι «βυσσινί» βρίσκονται στην 11η θέση με 32 βαθμούς και θέλουν νίκη και μόνο νίκη για να διασφαλίσουν την παραμονή τους στην κατηγορία και τη νέα αγωνιστική περίοδο. Πάντως με ενδεχόμενη ήττα της Δόξας από την Ανόρθωση στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» η Ένωση παραμένει στη κατηγορία και με ισοπαλία.

Η Ένωση με πρωινή της ανακοίνωση έστειλε μήνυμα στον κόσμο της να δώσει δυναμικά το παρών του στο γήπεδο ενώ ξεκαθάρισε πως δεν υπάρχουν πλέον δικαιολογίες. Στην αντίπερα όχθη, οι ενδείξεις είναι θετικές για την «Αθάνατη» ότι θα έχει αρκετό κόσμο στο γήπεδο και η διοίκηση κάνει ανοικτό κάλεσμα προς το φίλαθλο κοινό της Λάρνακας, ώστε να στηριχθεί η σημερινή προσπάθεια.