Πάλεψαν στη Βοστώνη αλλά έχασαν χωρίς Γιάννη οι Μπακς (BINTEO)

Σάββατο, 13/11/2021 - 07:55

Το πόσο σημαντικό ρόλο παίζει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στην πορεία (και) των φετινών Μιλγουόκι Μπακς, επιβεβαίωσε η ήττα των «ελαφιών» μέσα στη Βοστόνη από τους Σέλτικς (122-113), σε ένα ματς που κρίθηκε στην παράταση και φυσικά απουσίασε ο «Greek Freak».

Φαρδιά πλατιά την υπογραφή του στην αναμέτρηση έβαλε ο Σρέντερ που σταμάτησε στους 38 πόντους, ενώ άξιος συμπαραστάτης του στην επίθεση, ήταν ο Τέιτουμ με 27 πόντους και 11 ριμπάουντ, αριθμοί που έκαναν απαγορευτική κάθε σκέψη στους φιλοξενούμενους, χωρίς τον Έλληνα super star.

Από την πλευρά των φιλοξενούμενων που έπεσαν στο 6-7, ο Πόρτις μέτρησε 22 πόντους, ο Άλεν 21, ο Χολιντέι 17 πόντους και 13 ασίστ, ενώ 6 πόντους πρόσθεσε ο Θανάσης Αντετοκούνμπο σε 11:46 λεπτά συμμετοχής για τους Μπακς που ακόμα... ψάχνονται.

Δωδεκάλεπτα: 30-30, 51-55, 88-81, 108-108, 122-113