Αθλητικά

Παρουσίασε Γιασκεβίτσιους η Μπαρσελόνα

Το στίγμα του για την προσπάθεια που θα κάνει ως προπονητής της Μπαρσελόνα τα επόμενα τρία χρόνια, έδωσε ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους, κατά την επίσημη παρουσίασή του από την διοίκηση της ομάδας στην Βαρκελώνη.

«Ευχαριστώ πολύ για την εμπιστοσύνη. Θέλουμε να φτιάξουμε μια ομάδα νικήτρια. Έχω πολλά να κερδίσω δουλεύοντας εδώ. Έχουμε μια εξαιρετική ομάδα και είμαι σίγουρος ότι μπορούμε να κάνουμε κάτι πολύ καλό σε άμυνα και επίθεση», ήταν τα πρώτα λόγια του «Σάρας», για να συνεχίσει: «Η πίεση πρέπει να έρθει από μέσα. Είμαι πολύ απαιτητικός στη δουλειά μου και πρέπει να δουλεύουμε σκληρά κάθε μέρα. Θέλω να ξεκινήσω. Θα έχουμε ευκαιρία να συνεργαστούμε με πολύ καλούς παίκτες στην Μπαρσελόνα.

Αναφερόμενος στους στόχους που έχει με την ομάδα, επεσήμανε: «Δεν χρειάζεται να σκεφτόμαστε πολύ για το μέλλον. Πρέπει να κοιτάξουμε το παρόν και να δουλέψουμε γι αυτό. Η καθημερινή δουλειά είναι το πιο σημαντικό πράγμα για να πετύχουμε τους στόχους μας. Την περασμένη εβδομάδα μίλησα με όλα τα μέλη του προπονητικού τιμ και θα προσπαθήσουμε να βελτιώσουμε την ομάδα όσο μπορούμε. Πρέπει να πάμε σιγά-σιγά. Κάθε αγώνας της Μπαρσελόνα θα είναι τελικός από εδώ και πέρα. Η πρόκληση θα είναι μεγάλη».

Τέλος, αναφορικά με την φιλοσοφία που θα έχει στην Μπαρσελόνα σε σχέση με την Ζαλγκίρις, κατέληξε: «Η φιλοσοφία μου δεν αλλάζει. Είμαι άμεσος με τους παίκτες μου, αυτός είναι ο τρόπος εργασίας μου. Οι παίκτες θα δώσουν το μέγιστο».

Πηγή
sport-fm.gr
Επόμενο άρθρο

Συμφώνησαν για την κοινή πλατφόρμα, πέφτουν οι υπογραφές

Οριστικοποιήθηκε η συμφωνία μεταξύ των τριών πάροχων
06/07/2020 - 14:59

ΣχετικέςΕιδήσεις

Προπονητής Σαμπουρτάλο για Απόλλωνα: «Δεν υπάρχει ανυπέρβλητο εμπόδιο»

Πως σχολίασε ο Γεωργιανός προπονητής την κλήρωση της ομάδας του
10/08/2020 - 19:04

Οι νέες στολές της ΑΕΚ (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ομάδα της Λάρνακας παρουσίασε τις εμφανίσεις της νέας περιόδου
09/08/2020 - 18:45

Ο Μέσι αρνήθηκε χειραψία στον Μανωλά (BINTEO)

Ο Αργεντινός δεν έδωσε το χέρι στον Ελλαδίτη άσο
09/08/2020 - 10:49

Γκατούζο για Πίρλο: «Τώρα την... πάτησε»

Ο Τζενάρο Γκατούζο σχολίασε την πρόσληψη του Αντρέα Πίρλο στη Γιουβέντους
09/08/2020 - 10:46

Πιτίνο: «Ο Βόβορας έχει ό,τι χρειάζεται»

Αποθεωτικό μήνυμα για τον Γιώργο Βόβορα έστειλε μέσω Twitter ο Ρικ Πιτίνο
09/08/2020 - 10:28

«Τσέκαραν» την πρόκριση στα προημιτελικά Μπαρσελόνα και Μπάγερν Μονάχου

Οι δύο ομάδες έδωσαν... ραντεβού στην Πορτογαλία στο «Final-8» της διοργάνωσης
08/08/2020 - 23:59

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πρόστιμα σε 31 πολίτες που δεν τήρησαν τα μέτρα κατά του κορωνοϊού

Καταγγέλθηκαν εννέα υποστατικά στο πλαίσιο των ελέγχων από μέλη της Αστυνομίας

Φοβούνται τον Δεκαπενταύγουστο και τα οικογενειακά τραπέζια οι επιδημιολόγοι

Έκκληση προς τους πολίτες να τηρήσουν τα μέτρα από το Δρ. Πέτρο Καραγιάννη

Σύνδεσμος Θαλάσσιων Αθλημάτων: Κινδυνεύουν οι επιχειρήσεις μας (ΒΙΝΤΕΟ)

Πραγματοποίησαν διαμαρτυρία έξω από τα Υπουργεία Οικονομικών και Εσωτερικών
Ελλάδα

LIVE: Ολονύχτιο θρίλερ με το Oruc Reis να πλέει μέσα στην ελληνική υφαλοκρηπίδα

Νέα πρόκληση από την Άγκυρα καθώς προαναγγέλλει έρευνες δίπλα σε ελληνικά νησιά

Συγκλονισμός για το θάνατο του Γιώργου Λιβέρα στις φονικές πλημμύρες της Εύβοιας

Δεκάδες κατεστραμμένα σπίτια - Τι λέει ο άνδρας της ΕΜΑΚ που έσωσε ένα μωράκι
Διεθνή

Συναγερμός στο Λευκό Οίκο: Η μυστική υπηρεσία πυροβόλησε ύποπτο

Διεκόπη απότομα η συνέντευξη τύπου που θα παραχωρούσε ο Αμερικανός Πρόεδρος

Λίβανος: Συγκρούσεις και διαδηλώσεις και μετά την παραίτηση της κυβέρνησης

Οι διαδηλωτές εκτόξευαν πέτρες εναντίον των δυνάμεων ασφαλείας που απάντησαν με δακρυγόνα

ΗΠΑ: Λεηλασίες και πυροβολισμοί σε συνοικία με πολυτελή καταστήματα στο Σικάγο

Τουλάχιστον 13 αστυνομικοί έχουν τραυματιστεί - Δεκάδες συλλήψεις

tv news

Δείτε σε πέντε τηλεταινίες όλα τα επεισόδια της δραματικής σειράς «8 Λέξεις»

Μια συναρπαστική ιστορία αγάπης γεμάτη διλήμματα, ίντριγκες, μυστικά και αποκαλύψεις...
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 11/08/2020 - 07:4560' ΕΛΛΑΔΑ