Πέρασε... αέρα από το Σέφιλντ η Τότεναμ

Κυριακή, 17/1/2021 - 18:07

Έκανε... παρέλαση στο Σέφιλντ η Τότεναμ. Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης, δεν συνάντησε ιδιαίτερα προβλήματα και πέρασε με το εμφατικό 3-1 από την έδρα της Γιουνάιτεντ ανεβαίνοντας στην τρίτη θέση και στο -3 από την κορυφή, περιμένοντας το αποτέλεσμα του Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Με τα... μπούνια μπήκε στο ματς η Τότεναμ και μόλις στο 5ο λεπτό ο Σερζ Οριέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του μετά την ασίστ του Σον, με την ομάδα του Μουρίνιο να ελέγχει το ματς στη συνέχεια και να... χτυπάει ξανά στο φινάλε του ημιχρόνου με τον Χάρι Κέιν (40') για το 2-0.

Η Σέφιλντ έβγαλε... αντίδραση με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα με τον ΜακΓκόλντρικ να μειώνει σε 2-1, αλλά στα... καπάκια (62') η Τότεναμ σκόραρε εκ νέου με τον Εντομπελέ ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-1 που δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.