Αθλητικά

Πιέρος Σωτηρίου: «Ήταν λάθος η αντιπαράθεση με τους συμπαίκτες μου…»

ΠΙΕΡΟΣ

Ο Πιέρος Σωτηρίου μέσω ανάρτησης του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης αναφέρθηκε στο πρόσφατο περιστατικό με την αντιπαράθεση του με κάποιους εκ των συμπαικτών του.

Συγκεκριμένα ο Πιέρος Σωτηρίου σε πρόσφατο αγώνα της ομάδας του κόντρα στην Οντένσε (10/2) στο οποίο η Κοπενχάγη επικράτησε με 6-1, ο Πιέρος είχε κερδίσει πέναλτι (με το σκορ στο 5-1) και πήρε τη μπάλα να το εκτελέσει, κάτι που προκάλεσε την αντίδραση του Robert Skov ο οποίος συνήθως εκτελεί τα πέναλτι και την συγκεκριμένη ημέρα είχε ήδη σκοράρει δυο γκολ. Τελικά το πέναλτι εκτελέστηκε εύστοχα από τον Skov με τον Σωτηρίου έντονα ενοχλημένο να μην πανηγυρίζει με τους συμπαίκτες του.

Η ανάρτηση του Πιέρου για το συμβάν:

«Αυτό το καλοκαίρι έζησα έναν δύσκολο τραυματισμό. Έμεινα μακριά απ' το ποδόσφαιρο για αρκετό καιρό. Τώρα που επέστρεψα, ο μόνος μου στόχος είναι να βοηθάω την ομάδα μου να κερδίζει κάθε παιχνίδι. Σαν άνθρωπος και σαν ποδοσφαιριστής, είμαι παθιασμένος με αυτό που κάνω. Ειδικά μέσα στο γήπεδο. Και ξέρω ότι η δουλειά μου σαν επιθετικός είναι να σκοράρω ή να βοηθάω τους συμπαίκτες μου να σκοράρουν. Φέτος λόγω του τραυματισμού μου δεν είχα την δυνατότητα να σκοράρω όσα γκολ σκόραρα πέρσι. Και την Κυριακή στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, με την ομάδα να είναι μπροστά 5-1, κέρδισα ένα πέναλτι. Αυτό που σκέφτηκα εκείνη την ώρα ήταν να βελτιώσω την αυτοπεποίθησή μου σαν επιθετικός. Να πετύχω ένα γκολ. Δεν σκέφτηκα τίποτε άλλο και καταλαβαίνω ότι η αντίδρασή μου να έρθω σε αντιπαράθεση με τους συμπαίκτες μου, ήταν λάθος. Είμαι πολύ χαρούμενος που ο Ρόμπερτ σκόραρε και πήρε την μπάλα στο σπίτι του. Μου χρωστάει μια ασίστ. Η ομάδα είναι πάντα πάνω απ' όλα. ΠΑΜΕ ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ!!».

Επόμενο άρθρο

Δοκιμασία στο Άμστερνταμ για την Ρεάλ-Σπουδαίο παιχνίδι στο Γουέμπλεϊ

Δεύτερη ημέρα για την φάση των 16 του Τσάμπιονς Λιγκ με ενδιαφέροντες αγώνες
13/02/2019 - 10:22

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κορτζιά-Σωτηρίου:"Μιμούνται"... τον Ρονάλντο και τη σύντροφο του (ΒΙΝΤΕΟ)

Το μήνυμα που θέλησαν να στείλουν στον ποδοσφαιριστή με την ανάρτηση τους
13/04/2019 - 12:49

Πιέρος Σωτηρίου:Η γλυκιά φωτογραφία με τη μητέρα του και το ..."σ' αγαπώ"(ΦΩΤΟ)

Της ευχήθηκε για τα γενέθλιά της με τον πιο γλυκό τρόπο
08/04/2019 - 10:06

Μαρία Κορτζιά: Η έκπληξη από τις φίλες της για τα γενέθλια της στην Κοπεγχάγη!

Την πιο όμορφη έκπληξη της ετοίμασαν οι αγαπημένες της φίλες και οι ευχές του Πιέρου
30/03/2019 - 12:31

Ο Πιέρος «έχασε» το άχαστο στα… αποδυτήρια της Εθνικής (ΒΙΝΤΕΟ)

Όμορφη ατμόσφαιρα στα αποδυτήρια της Εθνική
19/03/2019 - 20:16

«Το πνεύμα του πρωταθλητή στα δύσκολα φαίνεται και ο ΑΠΟΕΛ αυτό θα πράξει»

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Πιέρος Σωτηρίου σε ραδιοφωνικές του δηλώσεις
13/03/2019 - 14:13

Το τρολ και η συγκινητική αφιέρωση του Πιέρου στην Μαρία Κορτζιά(ΦΩΤΟ)

Ο γνωστός ποδοσφαιριστής θέλησε να την πειράξει αλλά και να της δείξει την αγάπη του
09/03/2019 - 17:18

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Kοντά στην εξιχνίαση 70 υποθέσεων διαρρήξεων και κλοπών βρίσκονται οι αρχές

Μετά από επιχείρηση του ΤΑΕ Αμμοχώστου, συνελήψθη 37χρονος κάτοικος Λάρνακας

Τρεις συλλήψεις για εμπρησμό αυτοκινήτων στη Λεμεσό

Για την ίδια υπόθεση, είχε συλληφθεί στα τέλη Μαρτίου και 38χρονος
Ελλάδα

Ξεψύχησε στην άσφαλτο 20χρονη μετά από τροχαίο

Νέο θανατηφόρο δυστύχημα στην Κρήτη σημειώθηκε τα ξημερώματα

Αλέξης Γεωργούλης και Ρος Ντέιλι στο ψηφοδέλτιο για τις Ευρωεκλογές

Με ποιο κόμμα κατεβαίνουν οι δύο καλλιτέχνες ως υποψήφιοι στις εκλογές του Μαΐου

Συνελήφθη ο Αλέξανδρος Λυκουρέζος για τη "μαφία των φυλακών"

Του πέρασαν χειροπέδες έξω από ξενοδοχείο στην Πλατεία Συντάγματος
Διεθνή

Ιταλία: Iσόβια σε νοσοκόμα που σκότωσε τουλάχιστον δέκα ασθενείς (ΒΙΝΤΕΟ)

Κρίθηκε ένοχη για τους φόνους που διαπράχθηκαν το 2014 και το 2015

Αίγυπτος: Ψηφίζουν για την παραμονή του Προέδρου Σίσι στην εξουσία

Οι νέες διατάξεις θα του επιτρέψουν να αυξήσει τη διάρκεια της δεύτερης προεδρικής θητείας

tv news

«Πάμε Πακέτο» με παραλήπτη τον Μάρκο Σεφερλή,αυτό το Σάββατο στον Alpha Κύπρου

Γιατί ο Μάρκος συγκινείται και μένει άφωνος όταν βλέπει τον αποστολέα; (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Οι «24 ΩΡΕΣ» σ’ ένα αγιοταφίτικο οδοιπορικό στους Αγίους Τόπους αυτό το Σάββατο

Α’ Μέρος: Από τον Άγιο Γεράσιμο στην έρημο του Ιορδάνη...μέχρι και στον Ιορδάνη Ποταμό...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 20/04/2019 - 13:45ΛΟΥΗΣ NIGHT SHOW