Αθλητικά

Πιέρος Σωτηρίου: «Ήταν λάθος η αντιπαράθεση με τους συμπαίκτες μου…»

ΠΙΕΡΟΣ

Ο Πιέρος Σωτηρίου μέσω ανάρτησης του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης αναφέρθηκε στο πρόσφατο περιστατικό με την αντιπαράθεση του με κάποιους εκ των συμπαικτών του.

Συγκεκριμένα ο Πιέρος Σωτηρίου σε πρόσφατο αγώνα της ομάδας του κόντρα στην Οντένσε (10/2) στο οποίο η Κοπενχάγη επικράτησε με 6-1, ο Πιέρος είχε κερδίσει πέναλτι (με το σκορ στο 5-1) και πήρε τη μπάλα να το εκτελέσει, κάτι που προκάλεσε την αντίδραση του Robert Skov ο οποίος συνήθως εκτελεί τα πέναλτι και την συγκεκριμένη ημέρα είχε ήδη σκοράρει δυο γκολ. Τελικά το πέναλτι εκτελέστηκε εύστοχα από τον Skov με τον Σωτηρίου έντονα ενοχλημένο να μην πανηγυρίζει με τους συμπαίκτες του.

Η ανάρτηση του Πιέρου για το συμβάν:

«Αυτό το καλοκαίρι έζησα έναν δύσκολο τραυματισμό. Έμεινα μακριά απ' το ποδόσφαιρο για αρκετό καιρό. Τώρα που επέστρεψα, ο μόνος μου στόχος είναι να βοηθάω την ομάδα μου να κερδίζει κάθε παιχνίδι. Σαν άνθρωπος και σαν ποδοσφαιριστής, είμαι παθιασμένος με αυτό που κάνω. Ειδικά μέσα στο γήπεδο. Και ξέρω ότι η δουλειά μου σαν επιθετικός είναι να σκοράρω ή να βοηθάω τους συμπαίκτες μου να σκοράρουν. Φέτος λόγω του τραυματισμού μου δεν είχα την δυνατότητα να σκοράρω όσα γκολ σκόραρα πέρσι. Και την Κυριακή στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, με την ομάδα να είναι μπροστά 5-1, κέρδισα ένα πέναλτι. Αυτό που σκέφτηκα εκείνη την ώρα ήταν να βελτιώσω την αυτοπεποίθησή μου σαν επιθετικός. Να πετύχω ένα γκολ. Δεν σκέφτηκα τίποτε άλλο και καταλαβαίνω ότι η αντίδρασή μου να έρθω σε αντιπαράθεση με τους συμπαίκτες μου, ήταν λάθος. Είμαι πολύ χαρούμενος που ο Ρόμπερτ σκόραρε και πήρε την μπάλα στο σπίτι του. Μου χρωστάει μια ασίστ. Η ομάδα είναι πάντα πάνω απ' όλα. ΠΑΜΕ ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ!!».

Επόμενο άρθρο

Δοκιμασία στο Άμστερνταμ για την Ρεάλ-Σπουδαίο παιχνίδι στο Γουέμπλεϊ

Δεύτερη ημέρα για την φάση των 16 του Τσάμπιονς Λιγκ με ενδιαφέροντες αγώνες
13/02/2019 - 10:22

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πιέρος για Λούφντερ: «Πολύ δυνατός και γρήγορος αμυντικός»

Η πρώτη τοποθέτηση του Κύπριου διεθνή για τον πρώην συμπαίκτη του στην Κοπεγχάγη
20/06/2019 - 18:08

Το bachelor party του Πιέρου Σωτηρίου με το... "support team" του! (ΦΩΤΟ)

Τα πρώτα στιγμιότυπα και ο προορισμός που επέλεξαν
15/06/2019 - 09:19

Μαρία Κορτζιά: Η επέτειος και τα τρυφερά λόγια για τον Πιέρο (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία που δημοσίευσε από την πρόταση γάμου
14/06/2019 - 13:48

Πιέρος για Μάτιτς: «Θα τον παρομοίαζα με τον Πίντο»

Το πρώτο σχόλιο του Πιέρου Σωτηρίου για την τελευταία μεταγραφή του ΑΠΟΕΛ
13/06/2019 - 17:54

Μήνυμα αισιοδοξίας από Σιμόν και Πιέρο ενόψει Σκωτίας (ΦΩΤΟ)

Όλα όσα δήλωσαν πριν το παιχνίδι με τη Σκωτία Μπεν Σιμόν και Πιέρος Σωρηρίου
07/06/2019 - 21:48

Η γλυκιά κίνηση του Πιέρου στην Μαρία Κορτζιά και το ταξίδι στην Ρώμη(ΦΩΤΟ)

Το γλυκό φιλί στην Fontana Di-Trevi και πότε θα παντρευτούν
01/06/2019 - 13:08

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Χωρίς νερό θα μείνει η Πάφος την ερχόμενη Τετάρτη

Δείτε ποιες ώρες θα διακόπτεται η παροχή νερού

Υπόθεση κλοπής αυτοκινήτου διερευνά το ΤΑΕ Πάφου

Βρισκόταν σταθμευμένο σε πάροδο της Λεωφόρου Τάφοι Βασιλέων

Διπλό φονικό: Συγκλονίζει η μαρτυρία του 15χρονου γιου του ζεύγους (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν παραδέχεται τους δύο φόνους ο Λοΐζος Τζιωνής
Ελλάδα

Δωδεκάχρονος έπεσε από τρακτέρ και τραυματίστηκε θανάσιμα

Μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο των Σερρών όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του

19χρονος "έσβησε" ενώ έπαιζε μπάσκετ

Φως στα αίτια θανάτου του θα ρίξει η νενομισμένη νεκροτομή επί της σορού του

Συναγερμός στις αρχές για την εξαφάνιση 15χρονης (ΦΩΤΟ)

Η Αστυνομία δίνει στη δημοσιότητα φωτογραφία της
Διεθνή

Νεκρός ένας πιλότος μετά την σύγκρουση Eurofighters στην ανατολική Γερμανία 

Τα δύο μαχητικά συγκρούστηκαν στον αέρα εν ώρα πτήσης

Συνάντηση Τραμπ-Μακρόν στο περιθώριο των G20 στην Ιαπωνία

Αναμένεται να συζητήσουν του θέμα του Ιράν

Αναβλήθηκαν οι σχολικές εξετάσεις στη Γαλλία εξαιτίας του καύσωνα 

Την απόφαση έλαβε το Υπουργικό Συμβούλιο της χώρας

tv news

Η επιστροφή των νεονύμφων στο σπίτι τους προσγειώνει στην πραγματικότητα...

Η δολοφονική επίθεση του Σωκράτη λήγει με τη σύλληψή του «To Τατουάζ» Τρίτη: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Λίλιαν παροτρύνει την Κάτια να πει στην Μαρίνα την όλη την αλήθεια...

Η Μαρίνα εξακολουθεί να φοβάται την Κάτια... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 25/06/2019 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ