Πήρε το... μάθημα της στο Δασάκι η ΑΕΛ και βλέπει παρακάτω χωρίς Έουλερ

Δευτέρα, 25/10/2021 - 15:10

Μπορεί η ΑΕΛ να προηγήθηκε με δύο γκολ στο Δασάκι κόντρα στον Εθνικό για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος, όμως οι «λέοντες» δεν κατάφεραν να επιστρέψουν στη Λεμεσό με το τρίποντο της νίκης. Η ομάδα του Ντούσαν Κέρκεζ έμεινε στο ισόπαλο, 2-2, αποτέλεσμα το οποίο δεν ικανοποιεί κανένα στο «στρατόπεδο» των Λεμεσιανών.

Είναι γεγονός πως η ΑΕΛ μπήκε πολύ καλά στην αναμέτρηση και το 2-0 έδειχνε πως θα έπαιρνε το τρίποντο της νίκης. Το... καμπανάκι λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου όμως και η μείωση του σκορ, δε «ξύπνησε» κανένα. Έτσι, αναπόφευκτα στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε το γκολ της ισοφάρισης, ενώ οι γηπεδούχοι έψαξαν ακόμη και τη νίκη.

Πλέον, η ισοπαλία κόντρα στους Αχνιώτες ανήκει στο παρελθόν για την ΑΕΛ. Οι «λέοντες» έχουν ήδη στρέψει την προσοχή τους στο παιχνίδι της όγδοης αγωνιστικής του πρωταθλήματος με αντίπαλο τον Άρη στο Τσίρειο (30/10 - 19:00). Παιχνίδι στο οποίο το τρίποντο είναι «μονόδρομος» για την ομάδα του Κέρκεζ.

Για το παιχνίδι με τον συμπολίτη, ο Βόσνιος τεχνικός της ΑΕΛ δε μπορεί να υπολογίζει τον Έουλερ. Ο Βραζιλιάνος στο παιχνίδι με τον Εθνικό αποκόμισε τραυματισμό, ενώ παράλληλα συμπλήρωσε το όριο κίτρινων καρτών. Έτσι, θα είναι ξανά διαθέσιμος την ένατη αγωνιστική κόντρα στον ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ (06/11 - 17:00).