Πήρε το ζητούμενο η Ένωση και προκάλεσε βαθμολογικό... «μπέρδεμα» (ΒΙΝΤΕΟ)

Δευτέρα, 4/3/2019 - 21:00

Ολοκληρώθηκε η τελευταία αναμέτρηση της πρώτης αγωνιστικής των πλέι οφ με την Ένωση να επικρατεί της Δόξας με 1-0 χάρη στο γκολ του Αντωνίου στο 15ο λεπτό.

Με αυτή τη νίκη η Ένωση έφτασε στους 20 βαθμούς ενώ η Δόξα παρέμεινε στους 21 βαθμούς. Πλέον, η κατάσταση στο δεύτερο γκρουπ είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα καθώς τέσσερις από τις έξι ομάδες βρίσκονται στους 20 και 21 βαθμούς.

Στο όγδοο λεπτό της αναμέτρησης ο Ουντότζι έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει λίγο πάνω από την εστία του Γκρεμπσλ.

Στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης η Ένωση άνοιξε το σκορ με τον Μηνά Αντωνίου. Πάτησε περιοχή από πλάγια ο Μηνάς Αντωνίου κάνοντας δυο προσποιήσεις γυρίζοντας την μπάλα στο δεξί καλό του πόδι και με δυνατό σουτ νίκησε τον Γκρεμπσλ για το 1-0.

Στο 31ο λεπτό ο Κάρλος έκανε του σουτ με τον Κλέιμαν να αναγκάζεται σε διπλή προσπάθεια για να μαζέψει την μπάλα.

Στο 36ο λεπτό η Ένωση αναγκάστηκα να προχωρήσει σε αναγκαστική αλλαγή κάτω από τα δοκάρι. Ο Κλέιμαν ένιωσε ενοχλήσεις και έτσι παραχώρησε την θέση του στον Πέτρου.

Στο 50ο λεπτό η Δόξα κέρδισε φάουλ σε καλό σημείο. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπόλιεβιτς με την μπάλα να καταλήγει λίγο έξω από την εστία του Πέτρου.

Ατομική προσπάθεια από τον Ουτόντζι στο 63ο λεπτό όμως τον σταμάτησε ο Γκρεμσλ.

Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Δόξα στο 74ο λεπτό. Λάθος απομάκρυνση από τον Πέτρου με τον Κάρλος να επαναφέρει την μπάλα και τον Αμπαρτζουμιάν και Κυριάκου να διώχνουν την μπάλα πάνω στην γραμμή σώζοντας στην Ένωση.

Νέα τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Δόξα στο 78ο λεπτό με τον Πέτρου να απομακρύνει σε κόρνερ την μπάλα.

Έγινε η λάθος απομάκρυνση από την άμυνα της ΕΝΠ στο 81ο λεπτό με τον Μπατίν να βάζει το πόδι και τον Πέτρου να διώχνει την μπάλα την ύστατη σε κόρνερ.

Ένωση (Κάριτ Φέλκ): Κλέιμαν (Πέτρου 36'), Αμπαρτζουμιάν, Κυριάκου, Αγγελή, Βαλλιάνος, Ριέρα, Ενόχ, Ρασμούσεν (Ολίβα 75'), Αντωνίου, Ουντότζι, Κολοκούδιας (Μαϊσουράντζε 59')

Δόξα (Λούκας Χατζηλούκας): Γκρεμσλ, Περέιρα, Τίνκου, Μουκτάρης, Αλεξάνδρου, Μπόλιεβιτς, Ζατλ, Ασαμόα, Παπαφώτης (Νελσίνιο 46'), Κάρλος, Παβλόφ (Μπατίν 46')