Αθλητικά

Το ποδόσφαιρο «ενωμένο» για τον σερ Άλεξ

ΣΕΡ ΑΛΕΞ ΦΕΡΓΚΙΟΥΣΟΝ

Χιλιάδες είναι τα μηνύματα στήριξης που κατακλύζουν τις τελευταίες ώρες τα social media για τον σερ Άλεξ Φέργκιουσον από απλούς φιλάθλους, αλλά και σούπερ σταρ του ποδοσφαίρου που είτε γνωρίζουν, είτε συνεργάστηκαν στο παρελθόν με τον Σκωτσέζο! Κριστιάνο Ρονάλντο, Νάνι, Ντέιβιντ Μπέκαμ είναι ορισμένοι από αυτούς που έστειλαν ευχές για ταχεία ανάρρωση στον ποδοσφαιρικό τους πατέρα!  

Ο θρυλικός προπονητής της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εισήχθη εσπευσμένα στο νοσοκομείο και υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση λόγω εγκεφαλικής αιμορραγίας, με την κατάστασή του να κρίνεται μεν σταθερή αλλά κρίσιμη!

Η είδηση δεν μπορούσε να περάσει στα… ψιλά από την παγκόσμια ποδοσφαιρική κοινότητα, με σπουδαίους αθλητές αλλά και προπονητές να εκφράζουν μέσω των social media τη στήριξή τους στον Σκωτσέζο και στη μάχη που δίνει για τη ζωή.

Πάμε να δούμε ορισμένα από τα μηνύματα:

Ντέιβιντ Μπέκαμ: «Συνέχισε τη μάχη αφεντικό! Οι ευχές μου και οι προσευχές μου είναι με την Κάθι και σε όλη την οικογένεια της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ».

Κριστιάνο Ρονάλντο: «Οι σκέψεις και οι προσευχές μου είναι μαζί σου αγαπημένε μου φίλε. Μείνε δυνατός αφεντικό»!

Γουέιν Ρούνεϊ: «Γίνε σύντομα καλά αφεντικό. Οι σκέψεις μου είναι στην οικογένειά του αυτές τις δύσκολες στιγμές».

Έντβιν Φαν Ντερ Σάαρ: «Είμαι συντετριμμένος με τα νέα για τον σερ Άλεξ και ξέρω καλά τι είναι αυτή η κατάσταση (σ.σ. η σύζυγός του είχε ξεπεράσει την εγκεφαλική αιμορραγία το 2009). Μείνε δυνατός και ελπίζουμε να το αναρρώσεις. Έντβιν και Ανναμαρία».

Πέτερ Σμάιχελ: «Σε παρακαλώ, μείνε δυνατός! Νίκησε και αυτή τη μάχη»!

Βενσάν Κομπανί: «Κρατά γερά σερ Άλεξ! Οι σκέψεις μου είναι στην οικογένεια και στους κοντινούς του ανθρώπους».

Νάνι: «Γίνε σύντομα καλά αφεντικό. Είμαι μαζί σου».

Σαμ Αλαρντάις: «Κατάλαβα ότι ήταν άσχημα τα νέα όταν ο γιος του δεν πήγε στο παιχνίδι της ομάδας του. Ελπίζω να αναρρώσει σύντομα».

Μαρκ Χιουζ: «Άκουσα ορισμένους ψίθυρους πριν αλλά ήλπιζα να μην ήταν αλήθεια. Του εύχομαι τα καλύτερα».

Πηγή
england365.gr
Επόμενο άρθρο

Γκρέμισαν τα τείχη στη Νέα Φιλαδέλφεια για την πρωταθλήτρια ΑΕΚ (ΒΙΝΤΕΟ)

Tρελοί πανηγυρισμοί στη Νέα Φιλαδέλφεια με χιλιάδες ΑΕΚτζήδες να συμμετέχουν
06/05/2018 - 11:00

ΣχετικέςΕιδήσεις

Σταματίνα Τσιμιτσιλή: Η αποκάλυψη για την επεμβάση που έκανε (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε on air και η εμφάνιση χωρίς μακιγιάζ - "Έκανα μια επέμβαση στα μάτια μου..."
13/05/2019 - 10:07

Βιεϊρίνια: «Ετοιμάζομαι…» (ΦΩΤΟ)

Η ανάρτηση του αρχηγού του ΠΑΟΚ λίγη ώρα πριν υποβληθεί σε επέμβαση
06/05/2019 - 16:03

Στο πλευρό του Κασίγιας ποδοσφαιριστές και κόσμος της Ρεάλ Μαδρίτης (ΒΙΝΤΕΟ)

Με μπλουζάκια και πανό έστειλαν όλοι στην Ρεάλ την στήριξη τους στον άλλοτε αρχηγό τους
06/05/2019 - 10:24

ΗΠΑ και Ισραήλ στο πλευρό της Κύπρου για τις Τουρκικές προκλήσεις

Καλούν την Τουρκία να ακυρώσει τις γεωτρήσεις εντός της κυπριακής ΑΟΖ
06/05/2019 - 09:30

Με επιτυχία η επέμβαση του Παναγή (ΦΩΤΟ)

Το μήνυμα της Ομόνοιας προς τον ποδοσφαιριστή και η ευχή του παίκτη
04/05/2019 - 14:37

Συνέχιση βρετανικής στήριξης προς τη ΔΕΑ υπόσχεται το Foreign Office

"Η κυβέρνηση του Ηνωμένου Βασιλείου εκτιμά τη «σημαντική δουλειά» που επιτελεί η ΔΕΑ"
01/05/2019 - 16:49

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Θέλουν να κλειδώσουν τα κινητά των μαθητών σε θυρίδες οι καθηγητές (ΒΙΝΤΕΟ)

Πως σχολιάζει ο Γιάννος Σωκράτους το περιστατικό ξυλοδαρμού μαθήτριας σε λεωφορείο

Τεκμήρια και ανακρίσεις στέλνουν για 6η φορά στο κελί τον 35χρονο serial killer

Δεν παραπέμπεται ακόμη σε απευθείας δίκη ενώπιον του Μόνιμου Κακουργιοδικείου

Τα πρέπει και τα μη σε περίπτωση που δεχθείτε επίθεση από φίδι (ΒΙΝΤΕΟ)

Παιδίατρος δίνει συμβουλές στους γονείς, με αφορμή το πρόσφατο περιστατικό
Ελλάδα

Η επόμενη μέρα του πρώτου γύρου των δημοτικών εκλογών στην Αθήνα

Σαφέστατο προβάδισμα νίκης την ερχόμενη Κυριακή έχει ο Κώστας Μπακογιάννης

Ελλάδα: Συντριπτική ήττα για τον Αλέξη Τσίπρα

Η χώρα οδηγείται σε πρόωρες εκλογές και την Νέα Δημοκρατία να είναι ισχυρή

Τσίπρας: "Η τελική ετυμηγορία ανήκει πάντοτε στο λαό"

Πρόωρες εκλογές ανακοίνωσε ο Έλληνας Πρωθυπουργός μετά τα αποτελέσματα των εκλογών
Διεθνή

Μακρόν και Σάντσεθ αναλύουν τα αποτελέσματα των Ευρωεκλογών

Οι δυο Ευρωπαίοι ηγέτες θα συναντηθούν απόψε στο Παρίσι

Ευρωκλογές: Τέλος ο ιστορικός δικομματισμός στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Οι δύο πολιτικές οικογένειες που κυριαρχούν συγκεντρώνουν συνολικά 324 βουλευτές

Αιματηρά επεισόδια σε φυλακή στις ΗΠΑ

Η σύγκρουση ξέσπασε κατά τη διάρκεια των ωρών του επισκεπτηρίου

tv news

Η Μάρθα είναι εξαφανισμένη και κινδυνεύει θανάσιμα... Ο Παύλος ανησυχεί...

Η Τατιάνα καλείται εσπευσμένα στην αστυνομική διεύθυνση«To Τατουάζ» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Ο Σταύρος ανακαλύπτει πως η Λίλιαν σχεδιάζει να φύγει κρυφά με τα δύο κορίτσια..

Επισκέπτεται την Κάτια και ζητάει βοήθειά... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 27/05/2019 - 15:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ