Αθλητικά

Το ποδόσφαιρο «ενωμένο» για τον σερ Άλεξ

ΣΕΡ ΑΛΕΞ ΦΕΡΓΚΙΟΥΣΟΝ

Χιλιάδες είναι τα μηνύματα στήριξης που κατακλύζουν τις τελευταίες ώρες τα social media για τον σερ Άλεξ Φέργκιουσον από απλούς φιλάθλους, αλλά και σούπερ σταρ του ποδοσφαίρου που είτε γνωρίζουν, είτε συνεργάστηκαν στο παρελθόν με τον Σκωτσέζο! Κριστιάνο Ρονάλντο, Νάνι, Ντέιβιντ Μπέκαμ είναι ορισμένοι από αυτούς που έστειλαν ευχές για ταχεία ανάρρωση στον ποδοσφαιρικό τους πατέρα!  

Ο θρυλικός προπονητής της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εισήχθη εσπευσμένα στο νοσοκομείο και υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση λόγω εγκεφαλικής αιμορραγίας, με την κατάστασή του να κρίνεται μεν σταθερή αλλά κρίσιμη!

Η είδηση δεν μπορούσε να περάσει στα… ψιλά από την παγκόσμια ποδοσφαιρική κοινότητα, με σπουδαίους αθλητές αλλά και προπονητές να εκφράζουν μέσω των social media τη στήριξή τους στον Σκωτσέζο και στη μάχη που δίνει για τη ζωή.

Πάμε να δούμε ορισμένα από τα μηνύματα:

Ντέιβιντ Μπέκαμ: «Συνέχισε τη μάχη αφεντικό! Οι ευχές μου και οι προσευχές μου είναι με την Κάθι και σε όλη την οικογένεια της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ».

Κριστιάνο Ρονάλντο: «Οι σκέψεις και οι προσευχές μου είναι μαζί σου αγαπημένε μου φίλε. Μείνε δυνατός αφεντικό»!

Γουέιν Ρούνεϊ: «Γίνε σύντομα καλά αφεντικό. Οι σκέψεις μου είναι στην οικογένειά του αυτές τις δύσκολες στιγμές».

Έντβιν Φαν Ντερ Σάαρ: «Είμαι συντετριμμένος με τα νέα για τον σερ Άλεξ και ξέρω καλά τι είναι αυτή η κατάσταση (σ.σ. η σύζυγός του είχε ξεπεράσει την εγκεφαλική αιμορραγία το 2009). Μείνε δυνατός και ελπίζουμε να το αναρρώσεις. Έντβιν και Ανναμαρία».

Πέτερ Σμάιχελ: «Σε παρακαλώ, μείνε δυνατός! Νίκησε και αυτή τη μάχη»!

Βενσάν Κομπανί: «Κρατά γερά σερ Άλεξ! Οι σκέψεις μου είναι στην οικογένεια και στους κοντινούς του ανθρώπους».

Νάνι: «Γίνε σύντομα καλά αφεντικό. Είμαι μαζί σου».

Σαμ Αλαρντάις: «Κατάλαβα ότι ήταν άσχημα τα νέα όταν ο γιος του δεν πήγε στο παιχνίδι της ομάδας του. Ελπίζω να αναρρώσει σύντομα».

Μαρκ Χιουζ: «Άκουσα ορισμένους ψίθυρους πριν αλλά ήλπιζα να μην ήταν αλήθεια. Του εύχομαι τα καλύτερα».

Πηγή
england365.gr
Επόμενο άρθρο

Γκρέμισαν τα τείχη στη Νέα Φιλαδέλφεια για την πρωταθλήτρια ΑΕΚ (ΒΙΝΤΕΟ)

Tρελοί πανηγυρισμοί στη Νέα Φιλαδέλφεια με χιλιάδες ΑΕΚτζήδες να συμμετέχουν
06/05/2018 - 11:00

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Καντονά, ο Φέργκιουσον και ο... πανικός από Πογκμπά και Εβρά (ΦΩΤΟ/ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέρασε στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ με επική ανατροπή
07/03/2019 - 07:43

Πενς σε Γκουαϊδό: Ο Τραμπ είναι μαζί σου εκατό τοις εκατό (ΒΙΝΤΕΟ)

Συναντήθηκαν στην Κολομβία για την κρίση στη Βενεζουέλα
25/02/2019 - 23:08

Με επιτυχία η επέμβαση στον Κεντίρα

Όλα πήγαν σωστά για τον Γερμανό μέσο της Γιουβέντους
20/02/2019 - 20:25

Επίθεση με οξύ σε σταθμό μετρό στο Παρίσι

Σε κρίσιμη κατάσταση νοσηλεύεται ένας άνδρας
15/02/2019 - 09:50

Μήνυμα στήριξης από το Σωματείο της Ανόρθωσης (BINTEO)

Συνεδρίασαν και αποφάσισαν όπως σταθούν στο πλευρό του αναπληρωτή προέδρου
10/02/2019 - 20:29

Σε κρίσιμη κατάσταση νοσηλεύεται στο ΓΝ Λευκωσίας 27χρονος

Του επιτέθηκαν, τον έκλεψαν και τον τραυμάτισαν σοβαρά
03/02/2019 - 09:36

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τροχαίο Λάρνακας: Η στιγμή που η μοτοσικλέτα τυλίγεται στις φλόγες (ΦΩΤΟ)

Διασωληνωμένος στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας νοσηλεύεται ο 39χρονος

Στην αναμονή οι πρώτοι επτά έφηβοι για το Κλειστό Κέντρο Απεξάρτησης (ΦΩΤΟ)

Ανοίγει εντός των επόμενων ημερών τις πύλες του στους χώρους της "Αγίας Σκέπης"

Διαμαρτύρονται για το Συνεργατισμό έξω από το Προεδρικό την ερχόμενη Τετάρτη

Ποιες οργανώσεις θα συμμετέχουν στην εκδήλωση διαμαρτυρίας
Ελλάδα

Τραμπ: Οι ΗΠΑ διαμορφώθηκαν από τον ελληνικό πολιτισμό (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Αμερικανός Πρόεδρος έπλεξε το εγκώμιο των ΗΠΑ

Στις αρχές Απριλίου ο Αλέξης Τσίπρας αποφασίζει για τις κάλπες

Ένα “πακέτο” που θα φτάσει στο Μέγαρο Μαξίμου πιθανώς να ανατρέψει τα δεδομένα

Ο Ρουβίκωνας ανέλαβε την ευθύνη για την επίθεση στο Υπ. Περιβάλλοντος (ΦΩΤΟ)

Αιφνιδίασαν τα ξημερώματα τον φρουρό και έριξαν μπογιές στο κτίριο
Διεθνή

Αναβολή μέχρι τις 30 Ιουνίου για το Brexit ζήτησε η Μέι από την ΕΕ

Απέστειλε επιστολή προς τον Πρόεδρο του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου

Βαριά καμπάνα 1,4 δισεκατομμυρίων ευρώ στην Google από την Κομισιόν

Καταγγελία της ΕΕ για τη διαφημιστική της πολιτική

Στο Μιλάνο το μεγαλύτερο τιραμισού στον κόσμο (ΦΩΤΟ)

Κατέκτησε μία θέση στο ρεκόρ Γκίνες

tv news

Ο Ορφέας λέει στη Χριστίνα πως έχει παιδί αλλά αρνείται να πει λεπτομέρειες...

Η Τατιάνα θα δεχτεί μια απροσδόκητη επίσκεψη... «To Τατουάζ» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα βάζει σε εφαρμογή το σχέδιο της και πλησιάζει ερωτικά τον Γιάννη...

Ο Αντρέας αρχίζει να παρακολουθεί την Μαρίνα.. «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 20/03/2019 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ