Ποιο φιλικό; Ο Ράγιος δεν κάνει μπρέικ

Παρασκευή, 11/10/2019 - 19:05

Με τον Ρούμπεν Ράγιος να σκοράρει σε ένα ημίχρονο όσα γκολ πανηγύρισε μέχρι τώρα στη σεζόν (4), η Ανόρθωση κέρδισε το απόγευμα της Παρασκευής (11/10) την Αναγέννηση με 5-2, σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο «Αντώνης Παπαδόπουλος».

Ο Τιμούρ Κετσπάγια ξεκίνησε το παιχνίδι με ένα κράμα βασικών και παικτών που δεν είχαν πολλά λεπτά συμμετοχής, δίνοντας ευκαιρίες, κάνοντας δοκιμές και κρατώντας ταυτόχρονα σε εγρήγορση τις μονάδες ενόψει της επανέναρξης του πρωταθλήματος. Υπενθυμίζεται ότι η Ανόρθωση δεν έδωσε αγώνα το περασμένο Σαββατοκύριακο, αφού αναβλήθηκε ο αγώνας με τον ΑΠΟΕΛ.

1

Τα γκολ για την ομάδα της Αμμοχώστου σημείωσαν οι Ράγιος (16', 18', 26', πεν. 42') και Κατσαράβα (31'). Για την Αναγέννηση σκόραραν στο δεύτερο ημίχρονο οι Κόλινς και Βέσλεμ.