Προβλημάτισε ξανά η ΑΕΚ

Σάββατο, 3/10/2020 - 09:59

Τη δεύτερη της ήττα στο πρωτάθλημα και πρώτη επί ημερών Καρίγιο γνώρισε στο Παραλίμνι η ΑΕΚ. Η ομάδα της Λάρνακας ηττήθηκε με 2-1 από την Ένωση στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta.

Η ομάδα του Χοάν Καρίγιο αν και βρέθηκε μπροστά στο σκορ από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης στη συνέχεια δεν κατάφερε να... τελειώσει το παιχνίδι και έδωσε δικαίωμα στους γηπεδούχους να ανέβουν και να καταφέρουν εν τέλει να κάνουν την ανατροπή.

Οι Λαρνακείς παρά το γρήγορο γκολ στη συνέχεια της αναμέτρησης δεν ήταν καλοί και απείλησαν σε ελάχιστες περιπτώσεις την εστία της Ένωσης, με αποκορύφωμα το χαμένο τετ α τετ του Φλοριάν Τολεμές στο δεύτερο ημίχρονο.

Και πάλι το γκολ για την ομάδα της Λάρνακας πέτυχε ο Ιβάν Τρισκόφσκι. Ο Σκοπιανός επιθετικός συνεχίζει να είναι... πολυβόλο για τους «κιτρινοπράσινους» και δείχνει πόσο κομβικής σημασίας ποδοσφαιριστής είναι για την ομάδα του.

Πλέον, στην ΑΕΚ με τη διακοπή του πρωταθλήματος λόγω εθνικών ομάδων υπάρχει η δυνατότητα για ανασύνταξη δυνάμεων και η επιστροφή στις υποχρεώσεις με πιο καθαρό μυαλό για να επιστρέψει η ομάδα στο δρόμο των επιτυχιών.