Πρώτοι βαθμοί στο πρωτάθλημα για Ολυμπιακό και Δόξα (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 1/9/2019 - 20:58

Χωρίς νικητή τελείωσε ο αγώνας μεταξύ του Ολυμπιακού και της Δόξας στο Μακάρειο Στάδιο. Το 1-1 ουσιαστικά έδωσε και τους πρώτου βαθμούς για τις δυο ομάδες στο πρωτάθλημα.

Μόλις στο 7΄ στην πρώτη ευκαιρία στον αγώνα η Δόξα κατάφερε να ανοίξει το σκορ με δυνατό διαγώνιο σουτ του Ασαμόα.

Στο 35΄ ο Ολυμπιακός θα πλησιάσει στο γκολ, όμως το σουτ του Αζουλάο κτύπησε στο δοκάρι του Γκρεμσλ.

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Ολυμπιακός κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Οικονομίδη ο οποίος έπιασε το σουτ εκτός περιοχής πήρε ύψος και κατέληξε στα δίκτυα της Δόξας.

Στο 92΄ η Δόξα πλησίασε στην νίκη όμως η κεφαλιά του Μουχτάρη κατέληξε στο δοκάρι.

Ολυμπιακός: Μπάιζα, Ψάλτης, Σαμπίνια, Νάνι, Κίκο, Οικονομίδης, Παχίπης (46' Aγιτέ), Ακόστα, Φαμπρίς (80' Ντουβεντρού), Ζαχαρίου, Αζουλάο

Δόξα: Γκρεμσλ, Ντερβίτ, Λουίς Κάρλος, Μιντίκκης, Μπόλιεβιτς, Αλεξάνδρου, Ασαμόα (86' Παπαφώτης), Αρτάμπε (75' Μουχτάρης), Τραϊτσέφσκι, Μέσκα (63' Μπραμπίγια), Καρλάο