Αθλητικά

Σάκκαρη: «Δεν ήμουν ο εαυτός μου στο γήπεδο»

ΜΑΡΙΑ ΣΑΚΚΑΡΗ US OPEN (ΚΥΠΕ)

Η Μαρία Σάκκαρη δεν κατάφερε να προκριθεί στον τελικό του US Open, καθώς ηττήθηκε με 2-0 (6-1, 6-4) σετ από την Έμα Ραντουκάνου. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια τόνισε μετά το ματς για τον αγώνα και την νεαρή αντίπαλο της:

«Είναι σε μια ηλικία που δεν τους νοιάζει τίποτα - μιλάω και για τις δύο φιναλίστ. Η Ραντουκάνου μπαίνει στο παιχνίδι, στο μεγαλύτερο γήπεδο του κόσμου, το διασκεδάζει και δεν έχει να χάσει τίποτα. Το εκμεταλλεύτηκε σωστά, έκανε ό,τι καλύτερο μπορούσε. Δεν είναι αχτύπητη, δεν είναι το παιδί-θαύμα. Μπορεί να βγω λάθος, δεν ξέρω, μπορεί να πάρει τα επόμενα τέσσερα Grand Slams, ποτέ δεν ξέρεις. Αλλά είναι μία παίκτρια που αυτή τη στιγμή έχει μεγάλη εμπιστοσύνη στο παιχνίδι της, έχει παίξει εννέα ματς και έχει κερδίσει και τα εννέα. Όλο το φταίξιμο, όμως, είναι δικό μου, ξεκάθαρα», τόνισε και συμπλήρωσε:

«Τα πράγματα δεν πήγαν καλά. Δεν ήμουν ο εαυτός μου στο γήπεδο. Δεν μπορούσα να βγάλω πολλά χτυπήματα, της έδωσα πολλές ευκαιρίες. Δεν την πίεσα καν με το παιχνίδι μου. Τα βρήκε όλα εύκολα από την πλευρά μου. Αλλά μπράβο της, πήρε τις ευκαιρίες της. Τα πράγματα δεν πηγαίνουν με το μέρος σου τις περισσότερες φορές, πρέπει να το αποδεχτείς. Είμαι άνθρωπος που θα πάει σπίτι τώρα και θα αρχίσει να δουλεύει σκληρά ξανά, γιατί διανύω την καλύτερη σεζόν της καριέρας μου. Ακόμα έχω καλές πιθανότητες να τελειώσω εκεί που θέλω τη σεζόν, ανεξάρτητα από αυτό που έγινε εδώ. Πρέπει να συνεχίσω να πιστεύω στον εαυτό μου, να συνεχίσω αυτό που κάνω».

Πηγή φωτό: ΚΥΠΕ

Επόμενο άρθρο

Αποχωρεί από την ΚΟΚ η Οργάνωση Παραπληγικών Κύπρου

«Μη δημοκρατικές και διαφανείς διαδικασίες στην επιλογή εκπροσώπων», αναφέρει ανακοίνωση
10/09/2021 - 12:29

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ράνγκνικ: «Ποτέ δεν λες όχι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ»

Ο Ραλφ Ράνγκνικ δεν μπορούσε να πει όχι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
03/12/2021 - 13:10

Καταλά:«Αρκετοί πιστεύουν πως θα κερδίσουμε αύριο πριν καν αγωνιστούμε» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε ο τεχνικός της ΑΕΚ πριν από το παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής στο Μακάρειο
03/12/2021 - 13:00

Πετεβίνος: «Η Ομόνοια τα προηγούμενα χρόνια δεν ήταν στην Κύπρο;»

Τι δήλωσε ο εκπρόσωπος Τύπου του ΑΠΟΕΛ μετά τις δηλώσεις Ανδρέα Δημητρίου
03/12/2021 - 12:16

Κίκο: «Περιμένω ένα δύσκολο αγώνα με ΑΕΛ» (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δήλωσε ο Πορτογάλος μπακ της Ομόνοιας ενόψει του ματς στο Τσίρειο
03/12/2021 - 11:41

Δημητρίου: «Μεροληπτική απόφαση που πλήττει τη μια ομάδα και ευνοεί την άλλη»

Έντονος ο εκπρόσωπος Τύπου της Ομόνοιας για τον ορισμό του διακοπέντα
03/12/2021 - 11:39

Πετεβίνος: «Δεν ήταν δική μας επιλογή η 26η Δεκεμβρίου»

Πως υποδέχθηκαν στον ΑΠΟΕΛ τον ορισμό του διακοπέντα αγώνα με την Ομόνοια
03/12/2021 - 10:30

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

ΦΩΤΟ: Χώμα από τα τέσσερα Μαρωνίτικα χωριά παρέδωσε ο Γ. Μούσας στον Πάπα

Η συγκινητική κίνηση και η παράκληση προς τον Ποντίφικα

Προσπαθούν να εξαπατήσουν πολίτες στο όνομα του Αντικαρκινικού Συνδέσμου

Επιτήδειοι ισχυρίζονται ότι πωλούν παιδικά παιχνίδια - Η έκκληση του Συνδέσμου

Ο Πάπας των φτωχών και ταπεινών: Το μικρό όχημα και τα μαύρα παπούτσια (ΒΙΝΤΕΟ)

Το ανθρώπινο πρόσωπό του δεν θα μπορούσε να μην λάμψει και στην Κύπρο
Ελλάδα

Σεισμός 4,1 Ρίχτερ "ταρακούνησε" την Κυπαρισσία

Η σεισμική δόνηση είχε εστιακό βάθος 22,9 χιλιόμετρα

Ακόμη 97 θάνατοι λόγω κορωνοϊού στην Ελλάδα, στα 6.201 τα νέα κρούσματα

Στους 694 οι διασωληνωμένοι στα νοσοκομεία της χώρας
Διεθνή

Επικεφαλής επιστήμονας ΠΟΥ για Όμικρον: Φαίνεται να είναι "πολύ μεταδοτική"

Υποστήριξε ότι πρέπει να είμαστε προσεκτικοί και να μην πανικοβαλλόμαστε

Δεκάδες κρούσματα της παραλλαγής Όμικρον σε κολέγιο της Ζιμπάμπουε

Ορισμένα είναι μεταξύ των μελών της εθνικής ποδοσφαιρικής ομάδας εφήβων

Ποια είναι η πιο ευάλωτη ομάδα του πληθυσμού στη μετάλλαξη Όμικρον;

Σύμφωνα με τα ευρήματα μελέτης φαίνεται πως το στέλεχος διαφεύγει της φυσικής ανοσίας

tv news

Mια τυχαία περιπολία φέρνει πιο κοντά την αποκάλυψη του δολοφόνου του Στεφανή..

«Σασμός» Δείτε εδώ όλες τις εξελίξεις της νέας ερωτικής δραματικής σειράς του Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η ώρα της κρίσης φτάνει! Στάθης και Ιουλία μιλούν ανοιχτά σε Στέφανο και Μυρτάλη

«Η Γη Της Ελιάς» Δείτε εδώ τις περιλήψεις των νέων ανατρεπτικών επεισοδίων
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 04/12/2021 - 01:15THE CHASE