Αθλητικά

Σεμέδο: «Η επίσκεψη της κόρης μου στη φυλακή είναι ότι χειρότερο έχω ζήσει»

Εξομολόγηση… από καρδιάς έκανε ο Ρούμπεν Σεμέδο, σε συνέντευξη που παραχώρησε στον τηλεοπτικό σταθμό «Canal 11» αναφορικά με το διάστημα που ο Πορτογάλος αμυντικός του Ολυμπιακού ήταν στην φυλακή, την επίσκεψη της κόρης του και το πώς ένιωσε όταν του είπαν ότι θα αποφυλακιστεί.

Αναλυτικά όσα είπε ο Σεμέδο:

Για την επίσκεψη της κόρης του όταν ήταν στην φυλακή: «Ήρθε η κόρη μου να δει. Νομίζω ότι το κατάλαβε από τον τρόπο που ήθελα να την προφυλάξω. Εγώ προσπαθούσα να μην το καταλάβω όλο αυτό για να μην της το περάσω. Είχε συνηθίσει ο πατέρας της να λείπει, να έχει την απομόνωσή του λόγω προετοιμασιών ή να ταξιδεύει. Έτσι είχε πει, όπως της το είχα υποσχεθεί. Ότι ο μπαμπάς πήγε να παίξει και έχει υποχρεώσεις και ότι θα γυρίσει».

Για το πώς ένιωσε τότε: «Ήταν ό,τι χειρότερο έχω ζήσει έως τώρα. Είναι μία ψυχρή σχέση μέσα από ένα γυαλί. Δεν μπορείς να ακουμπήσεις τον δικό σου άνθρωπο και μου έλλειπε αυτή η αίσθηση. Κάθε φορά που ένα αγαπημένο μου πρόσωπο και ειδικά η κόρη μου έφευγε ένιωθα πολύ άσχημα. Ότι χειρότερο...».

Για την ημέρα που του είπαν ότι αποφυλακίζεται: «Παίζαμε ντάμα και με φώναξαν να μιλήσω με τον δικηγόρο μου. Μου είπε “Σεμέδο από σήμερα έως το αργότερο αύριο θα βγεις”. Σε εκείνες τις 2 ημέρες δεν κοιμήθηκα ούτε μία ώρα. Ίσως 10 με 20 λεπτά αλλά μετά ξύπνησα. Ένιωθα ξανά πως θα τους δω όλους. Την οικογένειά μου και τους δικούς μου ανθρώπους. Νιώθεις πως θα δεις ξανά τα παιδιά σου και όσους θέλεις. Ήταν απερίγραπτο το ότι αγκάλιασα την μητέρα μου μετά από μήνες. Όταν μου είπαν “βγαίνεις έξω” είπα στον εαυτό μου “ξύπνα έχεις μία δεύτερη ευκαιρία! Πάτα λοιπόν το κουμπί της επανέναρξης”. Έτσι έκανα. Τα σβήνεις όλα και αρχίζεις ξανά».

Επόμενο άρθρο

Πιτίνο: «Η ατμόσφαιρα στα αιώνια ντέρμπι δεν υπάρχει πουθενά αλλού» (ΒΙΝΤΕΟ)

Η αναφορά του Ιταλοαμερικανού τεχνικού για τους αγώνες μεταξύ Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού
04/04/2020 - 17:51

ΣχετικέςΕιδήσεις

Λ. Πατσαλίδης: Περιγράφει την δύσκολη συμβίωση με την Αστέρω στη καραντίνα (VID)

Αποκάλυψε πότε λήγει το συμβόλαιο του με τον Alpha Κύπρου
22/05/2020 - 10:22

Παπασταύρου: «Ζητήσαμε από την ΚΟΠ να μας δώσει το πρωτάθλημα» (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι τοποθετήσεις από τον πρόεδρο της Ομόνοιας για όλα τα θέματα που αφορούν στην ομάδα
21/05/2020 - 22:30

Αναστασιάδης στον Alpha: Επίδομα στους λειτουργούς υγείας για την αυτοθυσία τους

Η συνεργασία με τον Αρχιεπίσκοπο, τα "όνειρα" του Τατάρ και το τραπέζι του Σαββάτου
21/05/2020 - 20:50

Ορτέγα: «Θέλαμε να συνεχιστεί το πρωτάθλημα για να πάρουμε και το κύπελλο»

Όσα είπε ο Κολομβιανός παίκτης της Ομόνοιας για τη διακοπή και την πορεία του στην ομάδα
21/05/2020 - 17:17

Λόρια: «Άδικη απόφαση για διακοπή, το συμβόλαιο μου προνοεί ακόμη ένα χρόνο»

Οι αναφορές του τερματοφύλακα της Ανόρθωσης για το πρωτάθλημα και το μέλλον του στην ομάδα
20/05/2020 - 20:33

Μανθάτης: «Νικητής ο Κετσπάγια, αξιόλογο το κυπριακό πρωτάθλημα»

Δηλώσεις σε μέσο της Ελλάδας παραχώρησε ο Ελλαδίτης ποδοσφαιριστής
20/05/2020 - 13:06

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Διαμαρτυρία έξω από το "Πουρνάρα" από μέλη αντιφασιστικού κινήματος (ΒΙΝΤΕΟ)

Με πανό και συνθήματα κατά της απαγόρευσης διακίνησης των μεταναστών λόγω ψώρας

"Λουκέτο" για 24 ώρες στο Λύκειο Έμπας μετά τον εντοπισμό κρούσματος κορωνοϊού

Απολυμαίνονται οι χώροι και ιχνηλατούνται οι επαφές του καθηγητή που νοσεί με την πανδημία

Προετοιμασίες "πέντε αστέρων" στα ξενοδοχεία της Κύπρου για υποδοχή τουριστών

Ο Alpha Κύπρου κατέγραψε τις πυρετώδεις εργασίες για επαναλειτουργία της βιομηχανίας
Ελλάδα

Τέσσερα νέα κρούσματα κορωνοϊου και ένας θάνατος στην Ελλάδα

Συνολικά, εκατόν εβδομήντα δύο οι νεκροί από την πανδημία στη χώρα

Υπ. Τουρισμού Ελλάδας: Εξετάζεται μια «ασφαλής ζώνη» Ελλάδας, Κύπρου, Ισραήλ

Τι ανέφερε ο Χάρης Θεοχάρης για την ακτοπλοϊκή σύνδεση των δύο χωρών

Αύριο οι ανακοινώσεις για το άνοιγμα των δημοτικών σχολείων στην Ελλάδα

Υπό την καθοδήγηση και τις συστάσεις ειδικών οι αποφάσεις ξεκαθάρισε ο Μητσοτάκης
Διεθνή

Άνοιγμα πολυκαταστημάτων και επιχειρήσεων των Ιούνιο ανακοίνωσε ο Τζόνσον

Ο Βρετανός Πρωθυπουργός διεμήνυσε ότι όλα θα εξαρτηθούν από την επιδημιολογική εικόνα

"Καμπανάκι" ΠΟΥ για δεύτερο κύμα κορωνοϊου σε χώρες όπου μειώνονται τα κρούσματα

Ράιαν: Ο κόσμος εξακολουθεί να βρίσκεται στη μέση του πρώτου κύματος ξεσπάσματος

Κυριακίδου: Τουρισμός και ταξίδια να μην αποβούν σε βάρος της δημόσιας υγείας

"Δεν πρέπει να πάνε χαμένες οι θυσίες", το μήνυμα της Επιτρόπου Υγείας προς τους Υπουργούς

tv news

Όλες οι υποψίες επιβεβαιώνονται και η φυλακή φαίνεται μονόδρομος για τη Μαρίνα..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

Θα ομολογήσει η Μάγδα στην Ηλέκτρα πως σκότωσε τον Σωκράτη και θα παραδοθεί;

Δείτε αυτή την εβδομάδα τις συγκλονιστικές εξελίξεις της σειράς «Έρωτας μετά»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 26/05/2020 - 06:10ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙΚΑ