Σουηδία - Αγγλία 0-2 (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 7/7/2018 - 18:51

Η Αγγλία πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Μουντιάλ επικρατώντας της Σουηδίας με 2-0 χάρη στα γκολ των Μαγκουάιαρ στο 30ο λεπτό και Άλι 58ο. Οι Άγγλοι περιμένουν να μάθουν τον αντίπαλο τους στην επόμενη φάση από το παιχνίδι που θα διεξαχθεί στις 21:00 ανάμεσα στην Ρωσία και την Κροατία.

07/07/2018
18:51
Τέλος της αναμέτρησης
07/07/2018
18:48
90' 5 λεπτά καθυστερήσεις
07/07/2018
18:47
90' Αλλαγή για την Αγγλία

Έξω ο Στέρλινγκ, μέσα ο Ράσφορντ

07/07/2018
18:46
90' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Σουηδία
07/07/2018
18:40
84' Αλλαγή για την Αγγλία

Την θέση του Χέντερσον πήρε ο Ντάιερ

07/07/2018
18:39
83' Κερδίζει το φάουλ η Αγγλία έξω από την περιοχή
07/07/2018
18:32
76΄Αλλαγή για την Αγγλία

Έξω ο σκόρερ του δεύτερου γκολ της Αγγλίας Ντέλε Άλι για να περάσει στην αναμέτρηση ο Ντέλφ

07/07/2018
18:31
75' ΣΧΟΛΙΟ

Προσπαθεί να αντιδράσει η Σουηδία, να βρει το γκολ και να επιστρέψει στην διεκδίκηση του παιχνιδιού όμως απέναντι της βρίσκει τον εξαιρετικό μέχρι στιγμής Πίκφορντ

07/07/2018
18:27
71' Μεγάλη ευκαιρία με τον Μπέργκ για τη Σουηδία

Έσωσε την Αγγλία ο Πίκφορντ με εντυπωσιακή επέμβαση

07/07/2018
18:21
65' Διπλή αλλαγή για τη Σουηδία

Έξω οι Φόρσμπεργκ και Ταϊβόνεν. Μέσα οι Γκουτέτι και Όλσον

07/07/2018
18:16
60' ΣΧΟΛΙΟ

Η Αγγλία μπήκε πολύ καλά στο δεύτερο ημίχρονο και το εξαργύρωσε με τον καλύτερο τρόπο με τον 2-0 από τον Ντέλε Άλι στο 58ο λεπτο. Οι Σουηδοί μοιάζουν παγωμένοι μετά το 2-0 της Αγγλίας αλλά αναμένεται να ανέβουν πιο ψηλά αν θέλουν να διεκδικήσουν κάτι από το παιχνίδι.

07/07/2018
18:14
58' ΓΚΟΛ για την Αγγλία!

Η Αγγλία φτάνει στο δεύτερο γκολ μετά από κεφαλιά του Ντέλε Άλι από το ύψος της μικρής περιοχής.

07/07/2018
18:13
57' Εκτέλεση από τον Τρίπιερ

Απομακρύνεται σε πλάγιο για την Αγγλία η μπάλα

07/07/2018
18:12
56' Κόρνερ για την Αγγλία
07/07/2018
18:10
55' Οι Σουηδοί κατάφεραν να απομακρύνουν
07/07/2018
18:09
54' Φάουλ με τον Γιάνγκ έξω από την περιοχή
07/07/2018
18:03
47' Κεφαλιά από τον Μπέργκ

Σώζει με εντυπωσιακή επέμβαση ο τερματοφύλακας της Αγγλίας

07/07/2018
18:01
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου
07/07/2018
17:46
Τέλος ημιχρόνου
07/07/2018
17:45
1' Λεπτό καθυστερήσεις
07/07/2018
17:44
45' Τεράστια ευκαιρία με τον Στέρλινγκ

Ο Ράχεμ Στέρλινγκ βρέθηκε μόνος μέσα στην μεγάλη περιοχή της Σουηδίας αλλά σε δύο περιπτώσεις δεν κατάφερε να κερδίσει τον Όλσεν

07/07/2018
17:39
Το γκολ της Αγγλίας σε βίντεο
07/07/2018
17:31
31' ΣΧΟΛΙΟ

Με την συμπλήρωση του πρώτου μισάωρου στο παιχνίδι η Αγγλία κατάφερε να βρεθεί μπροστά στο σκορ μετά την κεφαλιά του Μαγκουάιαρ. Μέχρι εκείνη την στιγμή το παιχνίδι δεν είχε τίποτα το ιδιαίτερο μπροστά από τις δύο εστίες με την μπάλα να είναι κυρίως στο χώρο του κέντρου.

07/07/2018
17:29
30' ΓΚΟΛ για την Αγγλία!

Μετά την εκτέλεση κόρνερ του Γιάνγκ ο Μαγκουάιαρ πήρε την κεφαλιά και έκανε το 1-0 για την Αγγλία.

07/07/2018
17:29
30' Κόρνερ για την Αγγλία
07/07/2018
17:23
22' Επικίνδυνη σέντρα από τα δεξιά με τον Τρίπιερ

17:12
12' Πρώτη τελική ευκαιρία για τη Σουηδία

Σουτ εκτός περιοχής η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Πίκφροντ

07/07/2018
17:05
5' Αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα πέντε λεπτά
07/07/2018
17:00
1' Έναρξη της αναμέτρησης