Αθλητικά

Σούντγκρεν: «Ήξερα ότι θα με γ... στον Άρη, ήθελαν να με διώξουν με κάθε κόστος»

Ο Ντάνιελ Σούντγκρεν μιλάει για πρώτη φορά ανοιχτά για την αποχώρησή του από τον Άρη, εξαπολύοντας επίθεση προς τους Θεσσαλονικείς για τον τρόπο που του φέρθηκαν μετά τη γέννηση του παιδιού του.

«Θέλεις να ακούσεις όλη την ιστορία;», αναφέρει αρχικά στην «Aftonbladet» και συνεχίζει: «Ενημέρωσα τον σύλλογο ότι πηγαίνουμε στο νοσοκομείο για να… ξεκινήσει. Δεν υπήρξαν προβλήματα από τον σύλλογο, απλώς μου ζήτησαν να τους ενημερώσω όταν το παιδί θα γεννιόταν. Την επόμενη μέρα από αυτή που είχαμε μπει, στις 5 το απόγευμα, η κοπέλα μου αναγκάστηκε να κάνει επείγουσα καισαρική τομή και υπήρξαν κάποιες επιπλοκές, αλλά όλα πήγαν καλά στο τέλος.

Δύο ώρες αργότερα ενημέρωσα το κλαμπ ότι η κόρη μου γεννήθηκε. Τότε περιμένεις να ακούσεις "Συγχαρητήρια! Τώρα πάρε τον χρόνο που χρειάζεσαι". Αντ' αυτού ήταν "Συγχαρητήρια! Αύριο στις επτά η ώρα το αεροπλάνο φεύγει για Κρήτη. Πρέπει να παίξεις στον αγώνα". Ήμουν εντελώς μπερδεμένος και είπα ότι δεν μπορώ. Δεν έτρωγα και δεν έπινα σωστά πριν από έναν αγώνα γιατί ήμουν στο νοσοκομείο και το κορίτσι μου με χρειαζόταν. Ήταν ολομόναχη σε μια ξένη χώρα. Μετά ακούστηκαν θυμωμένοι από το κλαμπ. "Εντάξει, μείνε σπίτι". Δύο μέρες αργότερα έλαβα ένα e-mail ότι μου είχε επιβληθεί πρόστιμο 200.000 SEK επειδή δεν εμφανίστηκα στον αγώνα. Ο ατζέντης μου και εγώ το αμφισβητήσαμε και δικαιωθήκαμε, οπότε δεν χρειάστηκε να πληρώσω ποτέ», λέει στη σουηδική εφημερίδα.

Για να συνεχίσει: «Εκεί (σσ. στη Μακάμπι Χάιφα) είναι ακριβώς το αντίθετο. Μου είχαν δώσει δύο εβδομάδες άδεια μετά τη γέννα».

Όταν ρωτήθηκε για το τι σκέφτηκε όταν ο Άρης τον τιμώρησε με πρόστιμο, ο Σούντγκρεν ανέφερε: «Απλώς δείχνει πόσο άσχημα μου φέρθηκαν. Ήξερα ότι θα με γαμ@@. Ήθελαν να με ξεφορτωθούν με κάθε κόστος».

*πηγή φωτογραφίας: ΚΥΠΕ

Επόμενο άρθρο

Μπαίνει σε εβδομάδα... επιστροφών ο Απόλλωνας

Αρκετά σημαντική η ερχόμενη εβδομάδα για τους πρωταθλητές
25/09/2022 - 08:33

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ανδρέου για επεισόδια στο Τσίρειο: «Ένα μέλος μας τραυματίστηκε ευτυχώς ελαφρά»

Στη Cytavision ο εκπρόσωπος Τύπου της Αστυνομίας για τα όσα διαδραματίστηκαν στη Λεμεσό
04/12/2022 - 21:13

Λεβαντόφσκι: «Δώσαμε ό,τι είχαμε, αλλά δεν ήταν αρκετό»

Δηλώσεις μετά τον αποκλεισμό της Πολωνίας από τη συνέχεια του Μουντιάλ έκανε ο 34χρονος
04/12/2022 - 20:30

Νίκησε την Ανόρθωση και επέστρεψε στα τρίποντα ο Άρης (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» πήρε σπουδαία νίκη κόντρα στην ομάδα της Αμμοχώστου
04/12/2022 - 18:58

Φερέρα: «Θέλουμε την στήριξη του κόσμου» (ΒΙΝΤΕΟ)

Το μήνυμα του προπονητή της Ομόνοιας πριν το παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής
04/12/2022 - 18:26

Πουλλαΐδης: «Η Ανόρθωση είναι ο κόσμος της »

Η Ανόρθωση τίμησε την Παγκόσμια μέρα ΑΜΕΑ
04/12/2022 - 17:00

Χούπερ: «Οι μέρες που κερδίζουμε θα ξαναέρθουν» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Άγγλος φορ αναφέρθηκε στην αντίδραση της ομάδας μετά την ήττα στο ντέρμπι
04/12/2022 - 13:20

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Βίντεο ντοκουμέντο: Η στιγμή που οι χούλιγκαν μπουκάρουν στο πρακτορείο

Πώς απαντά η Αστυνομία στις κατηγορίες ότι δεν επέτρεψε σε πυροσβεστικό να επέμβει

Σύνδεσμος Πυροσβεστών για έκτροπα: "Μέτρα από αρμόδιους πριν θρηνήσουμε θύματα"

Καταδικάζει τη βία και τονίζει τους κινδύνους που διατρέχουν οι πυροσβέστες στα γήπεδα

Ταμασού Ησαΐας: Θα στηριχθούν ομάδες που δεν είχαν την κατάλληλη μεταχείριση

Σε ποια βήματα θα προβεί αν είναι ο διάδοχος του Αρχιεπισκοπικού Θρόνου
Ελλάδα

«Μπούκαρε» στο Δήμο Βόλου με αλυσοπρίονο: «Μας είπαν ότι πάσχει από ψυχασθένεια»

Σε κατάσταση σοκ η εργαζόμενη που δέχθηκε επίθεση και ο προϊστάμενος της υπηρεσίας

Κιβωτός του Κόσμου: Νοίκιασαν σπίτι ο πατέρας Αντώνιος και η πρεσβυτέρα

O πατέρας Αντώνιος και η πρεσβυτέρα ετοιμάζουν τις επόμενες κινήσεις τους

Αποκάλυψη για Γλυπτά: Οι μυστικές συναντήσεις Αθήνας με το Βρετανικό Μουσείο

Τι εννοούσε ο πρωθυπουργός με τη δήλωση «μια συμφωνία win-win είναι δυνατή»
Διεθνή

Φινλανδία: Ψηφοφορία στο κοινοβούλιο της χώρας για την ένταξη στο ΝΑΤΟ

Τον Μάιο η Φινλανδία και η γειτονική Σουηδία έκαναν αίτηση για να γίνου μέλη του ΝΑΤΟ

Ρωσία: Τρεις νεκροί, έξι τραυματίες σε έκρηξη σε βάση στρατηγικών βομβαρδιστικών

Ουκρανικές πηγές κάνουν λόγο για πλήγμα με τηλεκατευθυνόμενο μη επανδρωμένο αεροσκάφος

tv news

Η Αθηνά βλέπει μπροστά της τον εισαγγελέα και ξαναζεί τις μαύρες μέρες της δίκης

«Η Γη Της Ελιάς» Δείτε εδώ τις συγκλονιστικές εξελίξεις, trailers και όλα τα επεισόδια!
Alpha TV Κύπρου

O Παύλος διψασμένος για εκδίκηση, πάει στο αρχοντικό των Σταματάκηδων...

Εκεί, όμως, γίνεται μάρτυρας μιας μεγάλης απειλής! «Σασμός» Δείτε εδώ όλες τις εξελίξεις..
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 05/12/2022 - 13:30ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ