«Στείρα» μοιρασιά μεταξύ Δόξας και Νέας Σαλαμίνας (ΒΙΝΤΕΟ)

Παρασκευή, 1/11/2019 - 20:52

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το πρώτο παιχνίδι της όγδοης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Cyta μεταξύ της Δόξας και της Νέας Σαλαμίνας στο Μακάρειο.

Παιχνίδι το οποίο δεν διεκδίκησε σε καμία περίπτωση δάφνες ποιότητες και δικαίως μπορούμε να πούμε ότι έχει ως τελικό αποτέλεσμα αυτό το «στείρο» 0-0.

Αυτό ήταν το πρώτο παιχνίδι για τον Έντουαρτ Ερανοσιάν στον πάγκο της Δόξας μετά την παραίτηση του Λούκα Χατζηλούκα ο οποίος ενδεχομένως να συνεχίσει στο προπονητικό επιτελείο του ΑΠΟΕΛ.

Μετά από αυτή την ισοπαλία η Δόξα συνεχίζει να βρίσκεται στον πάτο της βαθμολογίας με τρεις βαθμούς ενώ η Νέα Σαλαμίνα στους 10 βαθμούς και στην έβδομη θέση.

Την ερχόμενη αγωνιστική η ομάδα της Κατωκοπιάς ταξιδεύει στο Τσίρειο για να αντιμετωπίσει την ΑΕΛ ενώ οι «ερυθρόλευκοι» φιλοξενούν την Ανόρθωση στο ντέρμπι της Αμμοχώστου.

To παιχνίδι

Χωρίς πολλές ευκαιρίες και με κακό ρυθμό ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο μεταξύ των δύο ομάδων στο «Μακάρειο». Από μία καλή στιγμή είχαν οι δύο ομάδες στο 15ο λεπτό και 18ο λεπτό αντίστοιχα αλλά τίποτα περισσότερο.

Ούτε στο δεύτερο ημίχρονο η κατάσταση άλλαξε στο παιχνίδι, με το ρυθμό να παραμένει σε χαμηλά επίπεδα. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν καλή στιγμή την οποία δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν σε γκολ στο 64ο λεπτό με τον Κίνγκσλεϊ ενώ η Δόξα απώλεσε μοναδική στιγμή με τον Κάρλος στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από τετ α τετ.

Δόξα (Έντουαρτ Ερανοσιάν): Παρασκευά, Μουκτάρης, Ντερβίτ, Ζε Βαλέντε (Χριστοφή 79'), Ιτάλο (Καρλίτος 66'), Παπαφώτης, Μπόλιεβιτς, Ασαμόα, Μέσκα, Μιντίκκης, Μπραμπίγια (Κάρλος 74')

Νέα Σαλαμίνα (Σάββας Πουρσαϊτίδης): Κίσσας, Χριστοφόρου, Λαμπό, Κορέια, Τσαμπούρης, Σαν Ρομάν, Μαριάνοβιτς (Κωστή 58'), Νουρ, Ελουντού (Ρέινολντς 77'), Τισντέλ (Σίμπσον 51'), Κίνγκσλεϊ