Αθλητικά

Στην δημοσιότητα ύμνος της ΑΕΛ που έγραψε ο Μάριος Τόκας(ΦΩΤΟ)

Σήμερα γιορτάζει η ΑΕΛ, σήμερα γιορτάζει όλη η ΛΕΜΕΣΟΣ!

Ως δώρο στην αγαπημένη του ΑΕΛ και τους φιλάθλους της, ανάρτησαν σήμερα τα παιδιά του (Κώσταε Άγγελος, Χαρά) για πρώτη φορά, χειρόγραφο του Μάριου Τόκα με ύμνο που έγραψε ο ίδιος 20 περίπου χρόνια πριν, για την αγαπημένη του Κυπριακή ομάδα. 

Δείτε το σπάνιο ντοκουμέντο που είδε το φως της δημοσιότητας για χάρη της ομάδας του Μάριου Τόκα.

 

΄ΛΚΜ

 

Λιοντάρια είμαστε
Η ιστορία μας πάει μακρυά
Είμαστε γέννημα της αγάπης
Είμαστε γέννημα της καρδιάς

Αετοί πάντα είμαστε
Η ιστορία μας έχει φτερά
Γι’ αυτό κι η φλόγα στην καρδιά μας
Είμαστε γέννημα της φωτιάς

ΑΕΛΑΡΑ ΑΕΛΑΡΑ
ΛΕΜΕΣΟΣ ΜΟΥ ΑΚΡΙΒΗ
ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΑΕΛΑΡΑ
ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΑΓΑΠΗ ΑΥΤΗ

Πηγή
mariostokas.gr
Επόμενο άρθρο

Όλα τα highlights του τελικού και η απονομή (ΒΙΝΤΕΟ)

Ότι δεν προλάβατε να δείτε, σε ένα βίντεο
23/05/2019 - 15:45

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μάριος Τόκας: 65 χρόνια από τη γέννηση του σπουδαίου Κύπριου μουσικοσυνθέτη

Ένα συγκινητικό βίντεο με αδημοσίευτο υλικό από το οικογενειακό αρχείο
08/06/2019 - 12:32

11 χρόνια χωρίς τον Μάριο Τόκα - Δείτε το μεγάλο αφιέρωμα του Alpha Κύπρου

Έντεκα χρόνια μετά, εξακολουθεί να ζει στις καρδιές μας...
27/04/2019 - 09:10

Μάριος Τόκας: Δείτε τον σε μικρή ηλικία σε ένα σπάνιο φωτογραφικό ντοκουμέντο

Η φωτογραφία που είδε το φως της δημοσιότητας από τα παιδικά του χρόνια
28/01/2019 - 10:56

"H Αννούλα του χιονιά" δια χειρός των υιών Μάριου Τόκα (ΒΙΝΤΕΟ)

Συγκινητικές στιγμές στο αφιέρωμα του Alpha Κύπρου για τον μεγάλο Κύπριο μουσικοσυνθέτη
21/01/2019 - 17:11

"Για πάντα εδώ"... αφιέρωμα στον Μάριο Τόκα με την Αιμιλία Κενεβέζου (ΒΙΝΤΕΟ)

Σπάνιο αρχειακό υλικό από τη ζωή του σπουδαίου μουσικοσυνθέτη απόψε στον Alpha Κύπρου
20/01/2019 - 11:24

«Για Πάντα Εδώ» αφιέρωμα στον Μάριο Τόκα με την Αιμιλία Κενεβέζου

Με σπάνιο αρχειακό υλικό από τη ζωή του μεγάλου μουσικοσυνθέτη
16/01/2019 - 17:31

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τροχαίο ατύχημα με μοτοσικλετιστή στην Αγία Νάπα

Μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο

Κυκλοφοριακό κομφούζιο στον Πρωταρά λόγω... κατσικιών (ΦΩΤΟ)

Κατσίκες μπήκαν σε κυκλικό κόμβο και σταμάτησαν την τροχαίο κυκλοφορία

Από βραχυκύκλωμα καλωδίων η πυρκαγιά που ξέσπασε στην Κρήτου Μαρρότου

Η φωτιά τέθηκε υπό πλήρη έλεγχο, σύμφωνα με το Τμήμα Δασών
Ελλάδα

Κυριάκος Μητσοτάκης: Πολύ ανίκανη η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ

Ο Έλληνας Πρωθυπουργός είπε πως οι πολίτες ψήφισαν με τη λογική και όχι με το συναίσθημα

Εκκενώνεται παραλία στο Πόρτο Ράφτη λόγω επικίνδυνου βράχου

Σοβαρός κίνδυνος να αποκολληθεί και να πέσει πάνω στους λουόμενους

Μαίνονται οι πυρκαγιές στα Μέγαρα και Μαρκόπουλο

Μάχη με τις φλόγες δίνουν πυροσβέστες
Διεθνή

14+1 φωτογραφίες ζώων πριν και μετά την υιοθεσία τους από καταφύγια

Πως μία καλή πράξη δίνει μία δεύτερη ευκαιρία για μία χαρούμενη ζωή

Ο Βρετανός ΥΠΟΙΚ λέει ότι θα παραιτηθεί πριν τον διώξει ο Μπόρις Τζόνσον 

"Είμαι σίγουρος ότι θα με διώξει. Θα παραιτηθώ πριν φτάσουμε σε αυτό το σημείο"

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 21/07/2019 - 17:50ALPHA NEWS