Στον πάγκο ο Μπάλογκ, κίτρινη με το που μπήκε ο Ντούρις

Κυριακή, 24/3/2019 - 18:37

H Ουγγαρία φιλοξενεί στις 19:00 την Κροατία στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των προκριματικών του EURO 2020. Οι Μαγιάροι θα ψάξουν την πρώτη τους νίκη στον όμιλο μετά την ήττα της πρεμιέρας κόντρα στη Σλοβακία.

Στον πάγκο για την Ουγγαρία βρίσκεται ο ποδοσφαιριστής του ΑΠΟΕΛ, Νόρμπερτ Μπάλογκ ενώ εκτός αποστολής είναι ο πρώην ποδοσφαιριστής των πρωταθλητών Ρόλαντ Σάλαϊ ο οποίος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

Στο άλλο παιχνίδι του πέμπτου ομίλου η Σλοβακία γνώρισε την εκτός έδρας ήττα από την Ουαλία με 1-0. Ο ποδοσφαιριστής της Ανόρθωσης, Μίχαλ Ντούρις πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα (69') δέχθηκε την κίτρινη κάρτα του διαιτητή.