«Στραβοπάτησε» στο Αγρίνιο ο Παναθηναϊκός

Κυριακή, 24/11/2019 - 21:49

Χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να επιστρέψει στα υψηλά… πατώματα του βαθμολογικού πίνακα και τη «μάχη» για μια θέση στην εξάδα αποτελείτο 0-0 με τον Παναιτωλικός το Αγρίνιο, για την 11η αγωνιστική της Super League 1.

Οι «πράσινοι» σπατάλησαν ένα ολόκληρο ημίχρονο, όντες… εξαφανισμένοι στο πρώτο, με την αδυναμία τους στην δημιουργία, την τακτική των «καναρινιών» να τους περιμένουν και την βροχή να οδηγούν σε ένα κακό 45λεπτο.

Αντιθέτως, στην επανάληψη ο Παναιτωλικός έφτασε πρώτος κοντά στο γκολ, με το δοκάρι του Λουσέρο στο 52’ να είναι η κορυφαία του φάση, για να ακολουθήσουν στη συνέχεια τέσσερις φάσεις μέσα σε ένα οκτάλεπτο από πλευράς Παναθηναϊκού!

Ωστόσο, κανείς εκ των Χατζηγιοβάνη, Μακέντα, Σένκεφελντ και Γιόχανσον δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Κνετ, ενώ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ήταν η σειρά του Διούδη να επέμβει στο τετ α τετ με τον Ντίας, διατηρώντας το μηδέν παθητικό.

Το εν λόγω αποτέλεσμα πάντως διατηρεί τους Αγρινιώτες χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα αλλά και απέναντι στο σημερινό τους αντίπαλο εδώ και πέντε, πλέον, ματς. Ενώ παράλληλα επιβεβαιώνει το εκτός Αθηνών πρόβλημα του «τριφυλλιού», με απολογισμό… μηδέν νίκες σε τέσσερις περιπτώσεις...