Αθλητικά

Συγκινεί ο Μιχαηλίδης στο «αντίο» του Μρντάκοβιτς

Τεράστια θλίψη προκάλεσε στον ποδοσφαιρικό και όχι μόνο κόσμο σε Κύπρο και Σερβία. Ο τέως ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα, της ΑΕΚ, του Εθνικού και της Ένωσης, Μίλιαν Μρντάκοβιτς, βρέθηκε νεκρός στο κρεβάτι του σε ηλικία 38 ετών.

Ο πρόεδρος του ΚΟΑ και τέως προπονητής των «γαλάζιων» της Λεμεσού, Ανδρέας Μιχαηλίδης, μέσω ανάρτησης στα Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης αποχαιρετά τον Σέρβο ποδοσφαιριστή, καθώς ήταν προπονητής του στον Απόλλωνα τη σεζόν 2010-11.

Αναλυτικά: «Τι κακό μαντάτο μάς ήρθε Θεέ μου σήμερα από τη Σερβία… Έφυγε τόσο βιαστικά και τόσο τραγικά ένας νέος άνθρωπος, ένας πραγματικός γίγαντας, μια εξαίρετη καρδιά. Γιατί Μίλιαν Μρντάκοβιτς; Βιάστηκες πολύ λεβέντη μου και ράγισες τις καρδιές μας…

Είχα τη μεγάλη χαρά να σε έχω ποδοσφαιριστή μου στον Απόλλωνα 2010-11 και με τις γκολάρες σου μάς έδωσες αμέτρητες χαρές και μάς πέταξες «στους επτά ουρανούς»! Τι να πρωτοθυμηθώ; Το 3ο γκολ στο 92’ στο κύπελλο με τον Ολυμπιακό στο αξέχαστο 3-2 ή το νικητήριο 2ο τέρμα στο 91’ με την Ανόρθωση στο κύπελλο 1-2 που μάς έστειλε στον τελικό; Ή ακόμα τα τόσα γκολ σου στο πρωτάθλημα που μάς ανέβασαν από την τελευταία 14η στην 5η θέση του πίνακα;

Ήσουν ένας σωστός επαγγελματίας και εξαίρετος ποδοσφαιριστής! Νοιώθω τιμή που σε είχα παίκτη μου και κλαίει η ψυχή μου που έφυγες τόσο γρήγορα και άδοξα. Καλό σου ταξίδι λεβεντόπαιδο μου, δεν θα σε ξεχάσουμε ποτέ».

Επόμενο άρθρο

Συμφωνία στην Ανόρθωση για τις περικοπές στα συμβόλαια

Ποδοσφαιριστές και διοίκηση ήρθαν σε συμφωνία για συγκεκριμένη αποκοπή
23/05/2020 - 19:21

ΣχετικέςΕιδήσεις

Θλίψη στην Ανόρθωση για τον θάνατο του Πανίκου Στεφανίδη (ΦΩΤΟ)

Η συλλυπητήρια ανακοίνωση από την ομάδα της Αμμοχώστου
29/05/2020 - 14:14

Θλίψη στον Απόλλωνα: «Έφυγε» ο Κρίστης Βέβης

Συλλυπητήρια ανακοίνωση από την ομάδα της Λεμεσού
29/05/2020 - 10:29

Το Ανώτατο απέρριψε αίτηση της Βουλής για την 56η έδρα

Δεν αφήνει τη Βουλή να παρέμβει στη διαδικασία εκδίκασης της εκλογικής αίτησης Μιχαηλίδη
26/05/2020 - 17:08

Πέθανε ο 21χρονος πρώην παίκτης της Ρόμα, Τζόσεφ Μπουάς

Έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 21 ετών από καρδιακή προσβολή
25/05/2020 - 16:08

«Ποτό και κατάθλιψη οδήγησαν τον Μρντάκοβιτς στην μοιραία πράξη»

Συγκλονίζουν τα λόγια της συντρόφου του αδικοχαμένου πρώην ποδοσφαιριστή
24/05/2020 - 12:55

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Συνελήφθη κοινοτάρχης χωριού στην επαρχία Πάφου

Φέρεται να απέσπασε από το κοινοτικό ταμείο ποσό ύψους 6 περίπου χιλιάδων ευρώ

Γεννήθηκε εν μέσω πανδημίας και τη λένε...Κορώνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Το δεύτερο νεογνό θα βαφτιστεί από τους επισκέπτες του πάρκου

"Νησί των ανέμων" η Κύπρος για τις επόμενες ώρες (BINTEO)

Σάββατο με πολλά μποφόρ, Κυριακή με αυξημένη σκόνη στην ατμόσφαιρα
Ελλάδα

Ιδού η λίστα με τις 29 χώρες από τις οποίες θα δέχεται επισκέπτες η Ελλάδα

Διαμορφώθηκε μετά από εισήγηση της Eπιτροπής Λοιμωξιολόγων

Ενοχλεί η φιέστα που ετοιμάζει η Άγκυρα στην Αγία Σοφιά, λέει ο Στέλιος Πέτσας

Η αντίδραση της ελληνικής κυβέρνησης για το νέο "σόου" του Τούρκου Προέδρου

Δύο νέοι θάνατοι και τρία κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα

Δεκαέξι πολίτες νοσηλεύονται διασωληνωμένοι σε Μονάδες Εντατικής Θεραπείας
Διεθνή

Τερματίζει τη σχέση των ΗΠΑ με τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας ο Τραμπ

"Ο κόσμος χρειάζεται απαντήσεις από Κίνα σχετικά με τον ιό., ρέπει να έχουμε διαφάνεια"

Για δολοφονία κατηγορείται ο αστυνομικός που γονάτισε στο λαιμό του Φλόιντ

Αναμένονται κατηγορίες εναντίον των άλλων 3 αξιωματικών που εμπλέκονται στο περιστατικό

Νέο επεισόδιο Τραμπ-Τwitter: Απειλεί με ρύθμιση ο Αμερικανός Πρόεδρος

Το Twitter παρενέβη εκ νέου σε ανάρτηση του Αμερικανού Προέδρου

tv news

«Παράδοση Κατ' Οίκον» με καλεσμένο τον Σώτο Γονιό και…ροκ διάθεση!

Ένα εμπνευσμένο τηλεοπτικό ντουέτο, παρέα με τη Βασιλική Χατζηαδάμου και την ορχήστρα της!
Alpha TV Κύπρου

Κραυγή απόγνωσης από μία μονογονιό, ηρωίδα-μάνα ενός 21χρονου τετραπληγικού...

Η ρατσιστική αντιμετώπιση και οι κλειστές πόρτες αυτό το Σάββατο στις «24 ΩΡΕΣ»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 30/05/2020 - 06:00ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ