Αθλητικά

Συνάντησε τον Μπουφόν στην Πάρμα η Σάκκαρη

Την ευκαιρία να συνομιλήσει με τον Τζιανλουίτζι Μπουφόν είχε στην Ιταλία η Μαρία Σάκκαρη! Η Ελληνίδα τενίστρια βρίσκεται στην Πάρμα λόγω της συμμετοχής της στο τουρνουά που διεξάγεται στην ιταλική πόλη και επισκέφτηκε τα γραφεία του συλλόγου.

Εκεί συνάντησε τον Ιταλό θρύλο, ο οποίος την υποδέχτηκε πολύ θερμά. «Σε ξέρω, σε είδα χθες», της ανέφερε αρχικά ο Μπουφόν και πρόσθεσε: «Παρακολουθώ τένις γυναικών, το προτιμώ από το αντρικό. Είσαι στο top-10».

Η Σάκκαρη, από τη μεριά της, απάντησε με αρκετό χιούμορ «κι εγώ σε ξέρω» και του εξομολογήθηκε πως... την έχει βοηθήσει στην προπόνηση: «Ο προπονητής μου μου λέει "Να είσαι σαν τον Μπουφόν, μην αφήσεις καμία μπάλα να περάσει". Έχουμε μια άσκηση που λέγεται Τζιανλουίτζι Μπουφόν».

Μάλιστα, του δώρισε μια ρακέτα και αυτός ανταπέδωσε με μια υπογεγραμμένη φανέλα.

Πέρα από τον Μπουφόν, η Σάκκαρη συνάντησε και τον Βασίλη Ζαγαρίτη ο οποίος αγωνίζεται στην Πάρμα, καθώς και τον προπονητή του συλλόγου, Φάμπιο Πέκια.

*πηγή φωτογραφίας: Parma Calcio 1913


 

Επόμενο άρθρο

Εθνική Αργεντινής: Ο Σκαλόνι συμφώνησε για νέο συμβόλαιο ως το 2026

Ο 44χρονος προπονητής έβαλε την υπογραφή του σε τετραετές συμβόλαιο
28/09/2022 - 09:20

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ανδρέου για επεισόδια στο Τσίρειο: «Ένα μέλος μας τραυματίστηκε ευτυχώς ελαφρά»

Στη Cytavision ο εκπρόσωπος Τύπου της Αστυνομίας για τα όσα διαδραματίστηκαν στη Λεμεσό
04/12/2022 - 21:13

Λεβαντόφσκι: «Δώσαμε ό,τι είχαμε, αλλά δεν ήταν αρκετό»

Δηλώσεις μετά τον αποκλεισμό της Πολωνίας από τη συνέχεια του Μουντιάλ έκανε ο 34χρονος
04/12/2022 - 20:30

Νίκησε την Ανόρθωση και επέστρεψε στα τρίποντα ο Άρης (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» πήρε σπουδαία νίκη κόντρα στην ομάδα της Αμμοχώστου
04/12/2022 - 18:58

Φερέρα: «Θέλουμε την στήριξη του κόσμου» (ΒΙΝΤΕΟ)

Το μήνυμα του προπονητή της Ομόνοιας πριν το παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής
04/12/2022 - 18:26

Πουλλαΐδης: «Η Ανόρθωση είναι ο κόσμος της »

Η Ανόρθωση τίμησε την Παγκόσμια μέρα ΑΜΕΑ
04/12/2022 - 17:00

Χούπερ: «Οι μέρες που κερδίζουμε θα ξαναέρθουν» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Άγγλος φορ αναφέρθηκε στην αντίδραση της ομάδας μετά την ήττα στο ντέρμπι
04/12/2022 - 13:20

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κραυγή αγωνίας από μητέρα ΑμΕΑ: "Μου έχουν λεηλατήσει τη ψυχή και το σώμα"

Παραμονές Χριστουγέννων της απέκοψαν το αναπηρικό επίδομα επειδή λαμβάνει ΕΕΕ

Τάφοι για όλα τα... γούστα και όλα τα βαλάντια στο νέο Κοιμητήριο Λεμεσού

Οι χρεώσεις για την τελευταία κατοικία 80,000 πολιτών που θα πληρώσουν το νέο "χαράτσι"
Ελλάδα

Τσίπρας: Επισκέφθηκε τον Εισαγγελέα του Αρείου Πάγου για τις παρακολουθήσεις

«Εξέφρασα στον Εισαγγελέα τη βαθύτατη ανησυχία μου για τις εξελίξεις», ανέφερε

«Μπούκαρε» στο Δήμο Βόλου με αλυσοπρίονο: «Μας είπαν ότι πάσχει από ψυχασθένεια»

Σε κατάσταση σοκ η εργαζόμενη που δέχθηκε επίθεση και ο προϊστάμενος της υπηρεσίας

Κιβωτός του Κόσμου: Νοίκιασαν σπίτι ο πατέρας Αντώνιος και η πρεσβυτέρα

O πατέρας Αντώνιος και η πρεσβυτέρα ετοιμάζουν τις επόμενες κινήσεις τους
Διεθνή

Ρωσία: Σφοδρές εκρήξεις με νεκρούς σε αεροδρόμια (ΒΙΝΤΕΟ)

Ουκρανικές πηγές κάνουν λόγο για πλήγμα με τηλεκατευθυνόμενο μη επανδρωμένο αεροσκάφος

Ιρανικές κυβερνητικές πηγές διαψεύδουν την κατάργηση της αστυνομίας ηθών

Αντικρουόμενες πληροφορίες αναμεταδόθηκαν στα διεθνή μέσα

Φινλανδία: Ψηφοφορία στο κοινοβούλιο της χώρας για την ένταξη στο ΝΑΤΟ

Τον Μάιο η Φινλανδία και η γειτονική Σουηδία έκαναν αίτηση για να γίνου μέλη του ΝΑΤΟ

tv news

Η Αθηνά βλέπει μπροστά της τον εισαγγελέα και ξαναζεί τις μαύρες μέρες της δίκης

«Η Γη Της Ελιάς» Δείτε εδώ τις συγκλονιστικές εξελίξεις, trailers και όλα τα επεισόδια!
Alpha TV Κύπρου

O Παύλος διψασμένος για εκδίκηση, πάει στο αρχοντικό των Σταματάκηδων...

Εκεί, όμως, γίνεται μάρτυρας μιας μεγάλης απειλής! «Σασμός» Δείτε εδώ όλες τις εξελίξεις..
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 05/12/2022 - 14:15ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ