Συναρπαστικό ματς στο ''Αμμόχωστος'' με τον Ερμή να παίρνει την νίκη

Δευτέρα, 16/4/2018 - 21:06

Συναρπαστικό παιχνίδι στο ''Αμμόχωστος'', με τον Ερμή να παίρνει την νίκη με 3-2 κόντρα στην Αλκή.

Στο 14΄ από κόρνερ του Μοντέιρο και κεφαλιά του Ταραλίδη έγινε το 0-1. Στο 24΄ μόνος ο Πιεράτσι, από πλεονεκτική θέση, έκανε το πλασέ και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 28΄ είχαμε διακοπή στο παιχνίδι. Έσβησαν τα φώτα λόγω βλάβης στους προβολείς και στο 37' το ματς άρχισε ξανά όταν αποκαταστάθηκε η βλάβη.

Στο 39΄ πέναλτι για την Αλκή σε ανατροπή του Μπάουμαν από τον Ντουβεντρού. Εύστοχη εκτέλεση από τον Πιεράτσι και 1-1. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έγινε το 1-2 .Κόρνερ του Μαρτίνου, κεφαλιά του Τσούμου και η μπάλα στα δίχτυα. Στο 46΄ έγινε το 2-2. Ο Τικρουτζιά έφυγε πίσω από την άμυνα του Ερμή και με πλασέ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 56΄ πέναλτι για τον Ερμή, για κράτημα του Ενγκομό στον Τσούμου. Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Αρτάμπε και 2-3. Στο 66΄ ανατροπή του Ντουβεντρού από τον Τσίνα και πέναλτι για την Αλκή.Την εκτέλεση του Μαλφλουρί, απέκρουσε ο Αραμπατής. Στι 74΄ νέο πέναλτι για την Αλκή σε ανατροπή του Ντουβεντρού από τον Ψάλτη. Εκτέλεστής ο Μάατσι, που ούτε αυτός νίκησε τον Αραμπατζή, καθώς η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.