Τα θετικά και αρνητικά της ΑΕΛ από την ήττα στο ΓΣΠ και το μέλλον του Παντελίδη

Κυριακή, 8/5/2022 - 09:20

Την ήττα με 3-2 δέχθηκε χθες βράδυ (07/05) η ΑΕΛ στο ΓΣΠ από την Ομόνοια στο πλαίσιο της όγδοης αγωνιστικής των play-off του πρωταθλήματος Cyta. Αποτέλεσμα που αφήνει τους «λέοντες» σχεδόν οριστικά στην... άτυπη δεύτερη θέση του δεύτερου γκρουπ των play-off.

Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη προηγήθηκε δύο φορές με τα γκολ του Μαρόσα στο έβδομο και στο 61ο λεπτό, όμως οι «πράσινοι» είχαν και τις δύο φορές την... απάντηση. Μάλιστα, δεν έφτανε αυτό, στο 88ο λεπτό οι γηπεδούχοι βρήκαν και τρίτο γκολ που τους χάρισε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Βαθμολογικά το παιχνίδι ήταν αδιάφορο και για τις δύο ομάδες, όμως οι Λεμεσιανοί ήθελαν να βγάλουν... αντίδραση μετά τη βαριά εντός έδρας ήττα από τον Ολυμπιακό την περασμένη εβδομάδα. Οι «γαλαζοκίτρινοι» στο δημιουργικό κομμάτι ήταν δραστήριοι, όμως παρουσίασαν ξανά προβλήματα στην ανασταλτική λειτουργία.

Μετά το πέρας της αναμέτρησης ο προπονητής της ΑΕΛ στη δημοσιογραφική διάσκεψη αναφέρθηκε στο μέλλον του, τονίζοντας πως δεν υπάρχει οριστική συμφωνία, όμως τις επόμενες ημέρες αναμένονται τα πάντα να ξεκαθαρίσουν. «Δεν συμφωνήσαμε σε κάτι και αυτό… να περιμένετε κάποιες εξελίξεις εντός των ημερών», ήταν χαρακτηριστικά τα λόγια του.