Το τέλειο ντεμπούτο για τον Βιντιγκάλ (BINTEO)

Δευτέρα, 11/2/2019 - 19:55

O Πορτογάλος μπορεί να μην αγωνιστικέ βασικός στο Παραλίμνι κόντρα στην Ένωση αλλά με το που μπήκε έκανε αισθητή την παρουσία του.

Για την ακρίβεια ο Αντρέ Βιντιγκάλ πέρασε στην αναμέτρηση στο 82ο λεπτό ως αλλαγή στην θέση του Ζαχίντ για να πραγματοποιήσει το επίσημο ντεμπούτο του. Πέντε λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο ο Πορτογάλος κατάφερε να βρει δίκτυα.

Ένα γκολ το οποίο ουσιαστικά «τέλειωσε» την υπόθεση νίκη στο Παραλίμνι καθώς ο δείχτης του σκορ ανέβηκε στο 2-0 στο 87ο λεπτό.

Ο Βιντιγκάλ αποκτήθηκε την τελευταία ημέρα των μεταγραφών και έφερε μαζί του πολλά ερωτηματικά για την ποδοσφαιρική του αξία. Με το «καλημέρα» φρόντισε να δείξει τι μπορεί να προσφέρει και πλέον οι απαιτήσεις προς τον ίδιο ανέβηκαν κατακόρυφα.

Πάντως, ο ΑΠΟΕΛ στις τελευταίες μεταγραφικές περιόδους έχει αρχίσει να μας συνηθίζει με τις μεταγραφές μικρών ποδοσφαιριστών οι οποίοι αποδεικνύονται «διαμάντια» (βλ. Τάμαρι).