Τελικό: ΑΕΚ - Λουντογκόρετς 1-1

Πέμπτη, 25/10/2018 - 21:46

Σχόλιο παιχνιδιού

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο ΓΣΠ ανάμεσα σε ΑΕΚ και Λουντογκόρετς στο 1-1. Οι δύο ομάδες είχαν ένα «γεμάτο» πρώτο ημίχρονο όμως στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού δεν δημιούργησαν ιδιαίτερες ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες άρα δικαιολογημένα ήρθε αυτό το ισόπαλο αποτέλεσμα. Πλέον, μετά από αυτό το αποτέλεσμα οι ελπίδες πρόκρισης και για τους δύο μειώνονται δραματικά.

25/10/2018
21:46
Τέλος στην αναμέτρηση με το σκορ στο 1-1
25/10/2018
21:42
90' 4 λεπτά οι χρόνοι των καθυστερήσεων
25/10/2018
21:36
84' Αλλαγή και για τις δύο ομάδες

Για την ΑΕΚ έξω ο Τέτε και στη θέση του ο Ζιαν Λουκ
Για την Λουντογκόρετς έξω ο Κεσέρου και στη θέση του ο Ζβιερτζοκ

25/10/2018
21:35
83' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ

Μετά από κόντρες η μπάλα στρώθηκε από ψηλά στο πόδι του Τέτε ο οποίος με εξαιρετικό βολέ έστειλε την μπάλα λίγο έξω από την εστία της Λουντογκόρετς.

25/10/2018
21:34
82' ΣΧΟΛΙΟ

Έπεσε πολύ ο ρυθμός στην αναμέτρηση με τις δύο ομάδες να δείχνουν ότι συμβιβάζονται με αυτό το 1-1.

25/10/2018
21:33
81' Αλλαγή για τους Βούλγαρους

Στη θέση του Ντιάκοφ ο Μαλάνγκοφ.

25/10/2018
21:29
78' Σουτ για την ΑΕΚ

Ωραίο κατέβασμα και σουτ από τον Τρισκόφσκι έξω από την περιοχή με την μπάλα να φεύγει έξω.

25/10/2018
21:25
73' Σουτ για την ΑΕΚ

Όμορφη συνεργασία από τους ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ με τελικό παραλήπτη τον Ιβάν Τρισκόφσκι όποιος έπιασε το σουτ με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του αντίπαλου τερματοφύλακα.

25/10/2018
21:24
72' Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ

Την θέση του Τρουγιόλς θα πάρει ο Ακοράν.

25/10/2018
21:22
70' ΣΧΟΛΙΟ

Με τη συμπλήρωση 70 λεπτών στην αναμέτρηση ο ρυθμός από την αρχή του ημιχρόνου ήταν πολύ καλός με την μπάλα να ανεβοκατέβαινε συνεχώς αλλά χωρίς την σημαντική τελική ευκαιρία μπροστά από τις δύο εστίες. Οι δύο άμυνες είναι καλά οχυρωμένες καθώς η ομάδα που θα χάσει κατά πάσα πιθανότητα αποχαιρετά τη διοργάνωση.

25/10/2018
21:15
64' Κόρνερ για την ΑΕΚ

Πανέμορφη εκτέλεση και κεφαλιά από τον Τρισκόφσκι με την μπάλα να καταλήγει λίγο πάνω από την εστία του Ρενάν.

25/10/2018
21:15
64' Αλλαγή και για την ΑΕΚ

Ο Απόστολος Γιάννου δίνει τη θέση του στον Φλοριάν.

25/10/2018
21:14
62' Αλλαγή για την Λουντογκόρετς

Έξω ο Καμπανιάρο στη θέση του ο Γκοράλσκι

25/10/2018
21:05
53' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ

Αποφασιστικά μπήκε στον αγωνιστικό χώρο η ομάδα της Λάρνακας και στο 53ο λεπτό έχασε την πρώτη της μεγάλη ευκαιρία όταν ο Χέβελ έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να περνάει ελάχιστα έξω.

25/10/2018
20:57
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

20:40
45' Ένα λεπτό καθυστερήσεις
25/10/2018
20:26
30' ΣΧΟΛΙΟ

Αναθάρρησε μετά την ισοφάριση η ΑΕΚ και στέκεται καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο έχοντας καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας.

25/10/2018
20:20
25' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Εύστοχη εκτέλεση από τον Χόρχε Λαρένα ο οποίος κάνει το 1-1 και το παιχνίδι ξανά από την ίδια βάση.

25/10/2018
20:19
24' Πέναλτι για την ΑΕΚ

Λάθος από τους Βούλγαρους και ο τερματοφύλακας της Λουντογκόρετς ανατρέπει τον Τρισκόφσκι με τον διαιτητή να καταλογίζει αμέσως το πέναλτι.

25/10/2018
20:15
20' Διαμόρφωση ομίλου

Το άλλο παιχνίδι του ομίλου βρίσκεται μέχρι στιγμής στο 0-0 ανάμεσα σε Λεβερκούζεν και Ζυρίχη.

20:11
16' ΣΧΟΛΙΟ

Με την συμπλήρωση του πρώτου 15λεπτου η ΑΕΚ βρίσκεται πίσω στο σκορ από το 7ο λεπτό ένω συνεχίζει να παραπαίει στον αγωνιστικό χώρο με συνεχή αμυντικά λάθη τα οποία δίνουν συνεχώς την ευκαιρία στην Λουντογκόρετς για επιθετικό μονόλογο.

25/10/2018
20:09
15' Άλλη μια τεράστια ευκαιρία για την Λουντογκόρετς

Νέο λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ με τον Κεσέρου να βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση όμως το σουτ που επιχείρησε δεν ήταν εύστοχο.

25/10/2018
20:07
13' Δοκάρι για τους Βούλγαρους

Μετά την εκτέλεση του κόρνερ ο κεντρικός αμυντικός της Λουντογκόρετς νίκησε στον αέρα την άμυνα της ΑΕΚ όμως η κεφαλιά που έπιασε σταμάτησε στο δοκάρι του Τόνιο.

25/10/2018
20:06
12' Ευκαιρία για την Λουντογκόρετς

Σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής υπό προϋποθέσεις από τον Κεσέρου με την μπάλα να κοντράρει και να περνάει σε κόρνερ

25/10/2018
20:03
8' Τεράστια ευκαιρία την ΑΕΚ

Άμεση πήγε να είναι η απάντηση από τους Λαρνακείς. Ο Τρισκόφσκι βρέθηκε «φάτσα» με τον αντίπαλο τερματοφύλακα ο οποίος τον νίκησε.

25/10/2018
20:02
7' Γκολ για την Λουντογκόρετς

Επιβεβαιώνει αυτή την αρχική της υπεροχή η Βουλγαρική ομάδα με ένα πανέμορφο γκολ από τον Λουκόκι.

25/10/2018
20:00
5' ΣΧΟΛΙΟ

Πολύ μουδιασμένα μπήκε στον αγωνιστικό χώρο η ομάδα της Λάρνακας. Οι Βούλγαροι μέχρι στιγμής σε αυτά τα πρώτα δείγματα είναι σαφέστατα ανώτεροι.

25/10/2018
19:57
3' Γκολ για την Λουντογκόρετς - Ακυρώνεται

Η άμυνα της ΑΕΚ δέχθηκε την πίεση από τους επιθετικούς ο διαιτητής αρχικά αγνόησε την υπόδειξη του βοηθού. Στη συνέχεια της φάσης η Λουντογκόρετς σκόραρε όμως το γκολ εν τέλει ακυρώθηκε καθώς ο διαιτητής συμβουλεύτηκε τον βοηθό του και υπέδειξε το φάουλ στην αρχή της φάσης.

25/10/2018
19:55
1' Έναρξη στην αναμέτρηση