Τελικό: Κύπρος - Νορβηγία

Δευτέρα, 19/11/2018 - 23:35

Η Εθνική μας ομάδα «αποχαιρέτησε» του Nations League με τον χειρότερο τρόπο καθώς γνώρισε την ήττα με 2-0 από την Νορβηγία στο άδειο σχεδόν από κόσμο ΓΣΠ. Οι διεθνής μας πραγματοποίησαν κάκιστη εμφάνιση και δικαίως ηττήθηκαν από τους φιλοξενούμενους. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δεν δημιούργησε καμία αξιόλογη ευκαιρία μπροστά από την αντίπαλη εστία. Πλέον η προσοχή στρέφεται στα παιχνίδια των προκριματικών του EURO 2020 που ξεκινάνε τον επόμενο χρόνο.

19/11/2018
23:34
Τέλος στην αναμέτρηση
19/11/2018
23:32
90' Αλλαγή για την Νορβηγία

Έξω ο Καμαρά, στη θέση του ο Μπέργκε.

19/11/2018
23:32
90' 3 λεπτά επιπλέον
19/11/2018
23:30
90' Κόκκινη κάρτα και για την Νορβηγία

Ο Φ. Ελιουνούσι αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή έτσι αποκαταστάθηκε η ισορροπία.

19/11/2018
23:27
86' Άλλη μια τεράστια ευκαιρία για τους Νορβηγούς

Ο ταχύτατος Μάρτιν Όντεγκαρντ έφυγε στην κόντρα όμως ο Κωνσταντίνος Παναγή του έβαλε «στοπ» στο πλασέ που επιχείρησε. Στην επαναφορά της μπάλας ο Σέρλοθ έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια προ κενού τέρματος.

19/11/2018
23:25
84' Τελευταία αλλαγή για την χώρα μας

Στην θέση του Ζαχαρίου πέρασε ο Αντρέας Μακρής.

19/11/2018
23:21
80' Κόκκινη κάρτα

Ο Βαλεντίνος είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα του διαιτητή μετά από σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον αντίπαλο επιθετικό.

19/11/2018
23:18
78' Αλλαγή για την Κύπρο

Ο Φυλακτού πήρε τη θέση του Χάμπου.

19/11/2018
23:14
74' Τεράστια ευκαιρία για τη Νορβηγία

Κόντρα επίθεση για τους Νορβηγούς με τον Καμαρά να δίνει την μπάλα στον ολομόναχο Σέρλοθ όμως το πλασέ του τελευταίου έδιωξε ο Παναγή ο οποίος φαινόταν εξουδετερωμένος.

19/11/2018
23:11
71' Αλλαγή για την Νορβηγία

Στη θέση του Τ.Ελιονούσι ο Σέρλοθ.

19/11/2018
23:08
68' Σουτ για την Εθνική μας

Πρώτη ευκαιρία για την Εθνική μας στο δεύτερο ημίχρονο χωρίς να φέρει ανησυχία στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

19/11/2018
23:01
61' Πρώτη αλλαγή για την χώρα μας

Την θέση του Αντρέα Αβραάμ πήρε ο Γιώργος Εφραίμ.

19/11/2018
22:56
56' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Νορβηγία

Ο Νορτβάιτ έδωσε με πάσα στον Σολάνες ο οποίος επιχείρησε την σέντρα όμως χωρίς να βρει κάποιο συμπαίκτη του.

19/11/2018
22:48
48' Γκολ για τη Νορβηγία

Ο Καμαρά βρέθηκε ολομόναχος στη μεγάλη περιοχή και με κοντινό βολέ έκανε εύκολα το 2-0 για τους φιλοξενούμενους.

19/11/2018
22:46
46' Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

Με αλλαγή ξεκίνησαν οι Νορβηγοί. Τη θέση του Φόσουμ πήρε ο Μάρτιν Όντεγκαρντ.

19/11/2018
22:30
Τέλος ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις
19/11/2018
22:28
43' Προσπαθεί να βρει τα πατήματα της η χώρα μας

Μετά το γκολ των φιλοξενούμενων οι διεθνής μας ποδοσφαιριστές φαίνεται να προσπαθούν να αντιδράσουν για να απειλήσουν την εστία του Τζαρστέιν.

19/11/2018
22:20
36' Γκολ για την Νορβηγία

Όμορφη μπαλιά πίσω από την Κυπριακή άμυνα με την μπάλα να καταλήγει στο κεφάλι του Ομάρ ο οποίος με τη σειρά του έστρωσε την μπάλα στον Καμαρά που δεν δυσκολεύτηκε προ κενού τέρματος να ανοίξει το σκορ.

19/11/2018
22:16
30' Τεράστια ευκαιρία για την Νορβηγία

Οι Νορβηγοί βρήκαν λίγο χώρο έξω από την περιοχή με τον Σελνόες όμως το σουτ του πέρασε λίγο έξω.

19/11/2018
22:13
29' Πρώτη τελική για την Εθνική μας

Ο Χάμπος από τα 40 μέτρα είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα εκτός θέσης και επιχείρησε να τον νικήσει, χωρίς όμως επιτυχία.

19/11/2018
22:10
26' Σουτ για την Νορβηγία

Σουτ εκτός περιοχής από τον Ομάρ Ελαμπτελαουί όμως δεν βρήκε στόχο.

19/11/2018
22:09
25' ΣΧΟΛΙΟ

Χωρίς ρυθμό το παιχνίδι μέχρι στιγμής, με την Εθνική μας ομάδα να αρκείται κυρίως στα αμυντικά της καθήκοντα και τους φιλοξενούμενους να έχουν την κατοχή της μπάλας.

19/11/2018
22:00
16' Σουτ για τη Νορβηγία

Έπεσε στη γωνία και μάζεψε την μπάλα ο Παναγή.

19/11/2018
21:52
8' Πρώτο κόρνερ στην αναμέτρηση για την Νορβηγία

Κάκιστη εκτέλεση απομακρύνει εύκολα ο Ζαχαρίου.

19/11/2018
21:49
5' Πρώτες αναγνωριστικές μπαλιές από τις δύο ομάδες

Χαμηλός ο ρυθμός της αναμέτρησης στα πρώτα λεπτά με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τα πατήματα τους.

19/11/2018
21:45
1' Έναρξη στην αναμέτρηση