Τελικός Αγώνας Ιππικής Δεξιοτεχνίας για ανακήρυξη Παγκυπριονίκων και Κυπελλούχων

Το Σαββατοκύριακο 30 Νοεμβρίου και 1 Δεκεμβρίου 2019 διεξήχθει ο Τελικός Αγώνας Ιππικής Δεξιοτεχνίας για ανακήρυξη Παγκυπριονίκων και Κυπελλούχων 2019 της Κυπριακής Ομοσπονδίας Ιππασίας. Ο διήμερος αγώνας πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Ιππικού Ομίλου Κιτίου με τη συμμετοχή αθλητών του Ιππικού Ομίλου Cavalier (IOC), του Ιππικού Ομίλου Λαπάτσα (ΙΟΛα), του Ιππικού Ομίλου Λευκωσία (ΙΟΛε), του Ιππικού Ομίλου Cyprus Equestrian Society (CES), του Ιππικού Όμιλου Horse Leisure Club (HLC) και του Ιππικού Ομίλου Λυθροδόντα (ΙΟΛυ).

Με την ολοκλήρωση των αγώνων του Σαββατοκύριακου, η Μαρίνα Αγρότου με το άλογο Courrege I του ΙΟΛε αναδείχθηκε Παγκυπριονίκης και Κυπελλούχος 2019. Παγκυπριονίκης και Κυπελλούχος Εφήβων 2019 αναδείχθηκε το ζεύγος Αλέξανδρος Ευθυμίου και Ultrasox του HLC και Παγκυπριονίκης Παίδων 2019 αναδείχθηκε το ζεύγος Μαρία Πετροπούλου και Felix του IOC.

Επιπρόσθετα, το Σαββατοκύριακο οι αθλητές έλαβαν μέρος σε διάφορα αγωνίσματα με τα ακόλουθα αποτελέσματα:

Στην κατηγορία Ad Ανάπτυξης την πρώτη θέση κατέκτησε το ζεύγος Φοίβη Σλέφλη και Vadoni του CAV που επίσης αναδείχθηκε και Πολυνίκης Φθινοπωρινής Περιόδου.

Στην κατηγορία Premilinary A Παίδων, την πρώτη θέση κατέλαβαν η Μαρία Πετροπούλου και Felix του CAV. Πολυνίκης Φθινοπωρινής Περιόδου 2019 σε αυτή την κατηγορία αναδείχθηκε η Ζωή Αριστείδου με το άλογο Romano του CAV.

Στην κατηγορία Premilinary A Εφήβων νικητές αναδείχθηκαν το ζεύγος Κατερίνα Κασσίνη και Simba του ΙΟΛυ.  Πολυνίκης Φθινοπωρινής Περιόδου 2019 σε αυτή την κατηγορία αναδείχθηκε η Αννίτα Καπίρη με το άλογο Shakira W του CAV.

Στην κατηγορία Premilinary A Ενηλίκων την πρώτη θέση κατέκτησε το ζεύγος Μαρία Μιχαήλ και Parthenopi του ΙΟΛ που επίσης αναδείχθηκε και Πολυνίκης Φθινοπωρινής Περιόδου.

Στην κατηγορία Premilinary B Παίδων, την πρώτη θέση κατέλαβαν η Μαρία Πετροπούλου και Felix του CAV.

Στην κατηγορία
Premilinary B Εφήβων νικητές αναδείχθηκαν το ζεύγος Κατερίνα Κασσίνη και Simba του ΙΟΛυ.  Πολυνίκης Φθινοπωρινής Περιόδου 2019 σε αυτή την κατηγορία αναδείχθηκε η Αννίτα Καπίρη με το άλογο Shakira W του CAV.

Στην κατηγορία Premilinary Β Ενηλίκων την πρώτη θέση κατέκτησε το ζεύγος Charlotte Elisabeth Abbey και Ukkie του ΙΟΛα που επίσης αναδείχθηκε και Πολυνίκης Φθινοπωρινής Περιόδου.

Στην κατηγορία Youth Εφήβων, την πρώτη θέση κατέλαβαν ο Αλέξανδρος Ευθυμίου και Ultrasox  του HLC.

Στην κατηγορία Senior I νικητές αναδείχθηκαν το ζεύγος Θεοδώρα Βουλουβούτη και Signorette Braz του ΙΟΛυ.

Στην κατηγορία Senior II την πρώτη θέση κατέκτησε το ζεύγος Μαρίνα Αγρότου και Courrege I του ΙΟΛε.

«Το φως κερδίζει το σκοτάδι, αρκεί να μείνει αυτό… και στο δεύτερο ημίχρονο»

Κάλεσμα στον κόσμο του Παναθηναϊκού να έχει κόσμια συμπεριφορά στο ματς με τον Ολυμπιακό
04/12/2019 - 18:13