«Τεσσάρα» στα Πολεμίδια για την Ομόνοια

Παρασκευή, 1/9/2017 - 19:34

Η Ομόνοια σε φιλικό που διεξήχθη στα Πολεμίδια επικράτησε της Καρμιώτισσας με 4-1.

Ο Πάμπος Χριστοδούλου χρησιμοποίησε ως επί το πλείστων νεαρούς ποδοσφαιριστές.

Το σκορ άνοιξε η Καρμιώτισσα με τον Εντμάρ στο 12΄ ενώ λίγο πριν από την λήξη του ημιχρόνου οι «πράσινοι» ισοφάρισαν με τον Μπρέβελντ.

Στην επανάληψη η Ομόνοια πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Κλαρκ στο 54΄. Το 1-3 διαμόρφωσε ο Κατσαντώνης στο 71΄ μετά από ασίστ του Κάντε.

Πέντε λεπτά πριν το τέλος η Ομόνοια έκανε τα τέρματα της τέσσερα με πλασέ του Κακουλή.

Καρμιώτισσα: Καϊρίνος, Σοάρες, Δημητρίου, Νεοφύτου, Αποστολόπουλος, Χριστοφή, Ανδρονίκου, Κυριάκου, Εντμάρ, Βαττής, Εμγκούνι

Ομόνοια: Φελτχούιζεν (46' Α.Αντωνίου), Τζαΐλσον (84' Κακουλλής), Εκίθα (89' Κώστα), Φραγκέσκου, Καντέ (84' Ιακώβου), Τζιωνής (89' Γαβριήλ), Μπρέβελντ, Κλαρκ (67' Κακουλλής), Φιλιώτης, Παναγή (46' Σ.Χριστοφόρου), Κατσαντώνης (84' Ποντικού)