«Τέζαρε» την Ατλέτικο με δύο γκολ στις καθυστερήσεις η Βαλένθια

Κυριακή, 7/11/2021 - 19:19

Έπαθε... Μπαρσελόνα η Ατλέτικο Μαδρίτης!

Παρότι είχε προηγείτο με 3-1 της Βαλένθια εκτός έδρας, κρατώντας μάλιστα το προβάδισμα μέχρι τις καθυστερήσεις, η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε... κατάφερε να δεχτεί δύο γκολ από τον Ούγο Ντούρο στο 90+2’ και στο 90+6’, και να αναδειχθεί ισόπαλη, 3-3, με τις «νυχτερίδες» στο «Μεστάγια».

Ο Σουάρες έβαλε μπροστά τους «ροχιμπλάνκος» στο 35’, με τον Σάβιτς να πετυχαίνει αυτογκόλ στο 50’ και να φέρνει το ματς στα ίσα. Παρ’ όλα αυτά, μέσα σε ένα δεκάλεπτο το σκορ είχε φτάσει στο 3-1 υπέρ των φιλοξενούμενων, χάρη στους Γκριεζμάν (58’) και Βρσάλκο (60’).

Κι ενώ όλα έδειχναν ότι οι πρωταθλητές θα έφευγαν με τους τρεις βαθμούς της νίκης από τη Βαλένθια, ήρθε ο Ντούρο να τους σοκάρει με δύο γκολ στα... χασομέρια, υποχρεώνοντάς τους σε γκέλα.

Νωρίτερα, η Βιγιαρεάλ πήρε την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές, λυγίζοντας με 1-0 τη Χετάφε εντός έδρας. Το μοναδικό σκόρερ της αναμέτρησης, σημειώθηκε στο 10’ από τον Τριγκέρος.